Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

LEGO na Saurona ego

O nowej kolekcji klocków LEGO, pisaliśmy już w grudniu ubiegłego roku (tutaj). W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć planowanych zestawów i figurek. Poza siłami dobra i zła, w serwisie TheOneRing.net pojawiły się zdjęcia (posiadające znak wodny – tajne) przedstawiające siedem przygotowanych do sprzedaży w 2012 roku, zestawów legendarnych klocków.

Istnieje możliwość, że firma LEGO rozszerzy ilość zestawów, czy się tak stanie przekonamy się dopiero w 2013 roku. Według serwisu TheOneRing.net trwają prace nad LEGO Hobbit, który ma trafić na sklepowe półki w grudniu 2012, tuż przed premierą filmu Hobbit – niespodziewana podróż.

Poniżej przedstawiamy dostępne w sprzedaży w roku 2012 zestawy (kliknij na tytuł aby zobaczyć zdjęcie):

Gandalf Arrives (przybycie Gandalfa)

Gandalf, Frodo. Dostępne w czerwcu 2012. 83 częsci $12.99 USD

Shelob Attacks

Frodo, Samwise Gamgee, Gollum. Dostępne w czerwcu 2012. 227 części $19.99 USD

Uruk-hai Army

Éomer, Rohan soldier and 4 Uruk-hai. Dostępne w czerwcu 2012. 257 części $29.99 USD

The Orc Forge (Target Exclusive)

Isengard Uruk-Hai, Lurtz, 3 Mordor Orcs. Dostępne w czerwcu 2012. $39.99 USD

Attack at Weathertop

Aragorn, Frodo, Merry and 2 Ringwraiths. Dostępne w czerwcu 2012. 430 cześci. $59.99 USD

The Mines of Moria

Pippin, Boromir, Gimli, Legolas, and 2 Moria orcs along with a giant cave troll and 2 skeletons. Dostępne w czerwcu 2012. 776 części. $79.99 USD

The Battle of Helm’s Deep

Aragorn, Gimli, Haldir, King Théoden, Berserker Uruk-hai and 3 Uruk-hai. Dostępne w czerwcu 2012. 1368 cześci. $129.99 USD

Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć odwiedźcie serwis TheOneRing.net

 

Kategorie wpisu: Gry tolkienowskie, Informacje medialne

5 Komentarzy do wpisu "LEGO na Saurona ego"

Lord Ya, dnia 13.02.2012 o godzinie 17:26

I weźcie tu upatrzcie sobie newsa w sieci, by opisać go na Elendilionie jak tylko pojawi się więcej szczegółów na dany temat. Wracam z pracy i na TheOneRing owszem, jest więcej szczegółów, ale na Elendilionie też. I znowu trzeba będzie czekać aż pojawi się coś ciekawego w fandomie i ja akurat będę miał ochotę coś pisać.

To w ramach ciekawostki dodam, że to będą pierwsze w historii LEGO przypadki konia stojącego na tylnych nogach i pająka wyposażonego w pajęczynę.

Morfinnel, dnia 13.02.2012 o godzinie 20:04

Ciekawa kolekcja. Swoją drogą, czy Nazgule nie przypominają wam klonów Dartha Vadera? Tylko zamiast mieczy świetlnych trzymają metalowe
😉

Telperion, dnia 13.02.2012 o godzinie 22:42

Przepraszam Lordzie że podkradłem newsa, całkiem przypadkowo, pomyślałem – nie daj niebożętom czekać mości Kmicic …

Wierzę (i ufam) że nowy temat znajdziesz na jakiegoś newsa.

Ja mam do LEGO wieki sentyment, w latach 80-tych kiedy w Polsce albo były drewniane klapki z tartaku, bądź wyblakłe niepasujące do siebie i ciągle się rozpadające przeźroczyste plastikowe klocki, mój tato przywiózł nam wielką paczkę klocków LEGO z Danii. Były kolorowe, nigdy się nie popsuły, ilość kombinacji była limitowana jedynie Twoją własną wyobraźnią. Za to kocham LEGO, za zabawę bez limitów, bo wiadomo owszem instrukcja dla dzieciaków musi być, ale jeśli chcesz wzmocnić Drużynę wozem strażackim, albo uwolnić Gandalfa z Orthanc za pomocą helikoptera musisz tylko wrzucić wszystkie klocki do wielkiego wiadra i zacząć zabawę z wyobraźnią…

Galadhorn, dnia 14.02.2012 o godzinie 9:48

Ja wychowałem się na LEGO. Moi nienajbogatsi rodzice oszczędzali cały rok, żeby kupić mi na Boże Narodzenie choć mały komplecik klocków. A gdy wybuchł stan wojenny, ciocia z Niemiec zaczęła wzbogacać moją kolekcję dużymi pięknymi kompletami LEGO. Do dziś klocki są w domu, a gdy przychodzą do mnie dzieci, np. mała Kaja sąsiadka, mają się czym bawić.

Na pewno chrześniakowi kupię LEGO ze Śródziemia :-)

Lord Ya, dnia 14.02.2012 o godzinie 21:21

Telperionie, nie traktuj mojego narzekania zbyt poważnie. Tak tylko chciałem zwrócić uwagę, że ktoś tu jeszcze czuwa (choć pomija większość filmowych wieści ze świata). News został napisany, Elendilion dalej żyje i jest wporzo.

Zostaw komentarz