Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Gra LEGO: The Hobbit zapowiedziana

Podobnie jak w przypadku poprzedniczki, i ta gra była raczej oczekiwana. Niedawno studio Warner Bros. zapowiedziało, że trwają pracę nad grą komputerową LEGO: The Hobbit. Za produkcją, jak zwykle, stanie studio TT Games.

Czego można oczekiwać po grze? Fabuła dotyczyć będzie dwóch pierwszych filmów, Nieoczekiwanej Podróży i Pustkowia Smauga, co niestety może oznaczać, że trzeci film może być osobną produkcją albo dodatkiem – ale nieco za wcześnie na spekulacje. Lokacje, które przyjdzie nam odwiedzić to m.in. Bag End, Hobbiton, Góry Mgliste, miasto goblinów, Mroczna Puszcza i Rivendell. O grywalnych postaciach wiadomo na razie tyle, że będzie dostępny m.in. Bilbo, Gandalf oraz cała trzynastka krasnoludów, każdy posiadający jakąś unikatową zdolność – ujawniono już, że brzuch Bombura będzie mógł służyć jako trampolina. Co może też świadczyć, że produkcji nie zabraknie znanego z poprzednich gier humoru. Sama rozgrywka ma zawierać potyczki z orkami, zagadki logiczne, poszukiwania skarbów i klejnotów, tworzenie magicznych przedmiotów oraz budowanie.

Grę zapowiedziano na wiosnę 2014, dostępna będzie na platformach Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3, Vita, Wii U, 3DS, PC i Mac.

Źródło: http://www.businesswire.com/news/home/20131125005273/en/Warner-Bros.-Interactive-Entertainment-TT-Games-LEGO

Kategorie wpisu: Gry tolkienowskie, Informacje medialne

1 komentarz do wpisu "Gra LEGO: The Hobbit zapowiedziana"

Telperion, dnia 18.12.2013 o godzinie 0:18

Zapowiedź jest rewelacyjna, szczególnie końcówka animacji. Dzięki Lordzie, Ty zawsze wynajdziesz interesujące ciekawostki.

Zostaw komentarz