Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

G-i-P Report: Warsztaty Kaligrafii Elfickiej w Krakowie (5-6 stycznia)

This time in Easteron (Polish), not in Westron (English) because this news concerns a linguistic event in Krakow, Poland.

Już 28 grudnia krakowskie Elfy zapraszają do kaligrafowania swoich imion, a 5 i 6 stycznia w czasie Warsztatów Kaligrafii Elfickiej spotkamy się ze sztuką pisma elfickiego i z ciekawostkami na temat języków quenya, sindarin i telerin! „Elendilion” zaprasza razem ze Szkołą Kaligrafii i Iluminacji!

W królewskim grodzie Krakowie istnieje Szkoła Kaligrafii i Iluminacji Barbary Bodziony. Ta niezwykła instytucja współpracuje z „Galerią 2światy” na Kazimierzu. Odbywają się tam kursy, warsztaty, pokazy i wykłady z dziedziny kaligrafii, iluminatorstwa oraz dziedzin sztuki i rzemiosł, które są im pokrewne. Organizowane też są zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Działalność krakowskiej Szkoły Kaligrafii i Iluminacji wspiera powołana przez Annę Jeziorną Fundacja Sztuka Kaligrafii.

Już teraz w Szkole Kaligrafii i Iluminacji zamówić można wpis do egzemplarza Hobbita (lub innego dzieła Tolkiena) – dedykację w tengwarze! Można po prostu przyjść do szkoły na ulicy Brzozowej 12 w Krakowie w dniach 20-22 grudnia! Natomiast dnia 28 grudnia w kinie „Pod Baranami” w Krakowie przed seansem Hobbita. Niezwykłej podróży graficy ze szkoły będą wypisywać imiona po elficku dla wszystkich chętnych! Przyjdźcie godzinę przed seansem. Czekają też inne niespodzianki!

Zaś w Nowym Roku (w dniach 5-6 stycznia) Szkoła Kaligrafii i Iluminacji organizuje warsztaty kaligraficzne ze sztuki tolkienowskiego tengwaru! Swój wykład na temat języków i pism profesora Tolkiena zapowiedział Ryszard „Galadhorn” Derdziński. Będzie to świetna okazja żeby zebrać krakowskich miłośników Śródziemia i wspólnie poćwiczyć elficką kaligrafię!

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, G-i-P Report, Lingwistyka, Twórczość fanów

Brak komentarzy do wpisu "G-i-P Report: Warsztaty Kaligrafii Elfickiej w Krakowie (5-6 stycznia)"

Zostaw komentarz