Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Hobbit – fantastyczna gra planszowa!

Nadesłane przez: www.krainaplanszowek.pl

Zarówno fani książek J.R.R. Tolkiena, jak i filmów „Władca Pierścieni” Petera Jacksona będą zachwyceni nową grą planszową wydaną właśnie przez Egmont. „Hobbit” to pełna przygód rodzinna planszówka oparta na kultowej powieści, której akcja rozgrywa się w pełnym niebezpieczeństw Śródziemiu.

Ponad gór omglony szczyt
Lećmy, zanim wstanie świt,
By jaskiniom, lochom, grotom,
Czarodziejskie wydrzeć złoto.
„Hobbit”, JRR Tolkien

W przyszłym roku czeka nas premiera filmu „Hobbit” Petera Jacksona, kolejnej już ekranizacji osadzonej w magicznym świecie Tolkiena. A już teraz, dzięki wydawnictwu Egmont, na rynku dostępna jest gra planszowa „Hobbit”. Wszystkich fanów powieści Tolkiena ucieszy z pewnością fakt, że oprawę graficzną gry przygotował John Howe, kultowy ilustrator tolkienowskiego świata.


Akcja gry jest ściśle powiązana z powieścią Tolkiena. Hobbit Bilbo Baggins wyrusza z krasnoludami na ryzykowną wyprawę do Samotnej Góry. Celem wyprawy jest odzyskanie skarbu strzeżonego przez smoka Smauga. Podczas rozgrywki gracze wcielają się w role krasnoludów i towarzyszyć będą hobbitowi w jego przygodach. Muszą stawiać czoła groźnym goblinom, trollom i wielkim pająkom oraz zdobywać niezbędny ekwipunek, by móc pokonać przeciwników i odzyskać skarb.

Dziwnym trafem pewnego ranka, dawno, dawno temu, w czas dla świata spokojny, gdy mniej na nim było zgiełku, a więcej zieleni, gdy hobbici żyli liczni i szczęśliwi, a Bilbo Baggins zjadłszy śniadanie stał pod swymi drzwiami i ćmił olbrzymią, długą drewnianą fajkę, sięgającą mu prawie do kosmatych palców u nóg (porządnie wyszczotkowanych) – przechodził tamtędy Gandalf

Tak zaczyna się emocjonująca wyprawa Bilbo Bagginsa, przygoda, która zmieniła jego życie. Teraz przeżyć ją może również każdy z nas – wystarczy otworzyć pudełko z grą „Hobbit”!

„HOBBIT”

Gra planszowa dla 2-5 graczy w wieku 8-108 lat.
Autor: Reiner Knizia
Ilustracje: John Howe
Dostępna w sklepach: Smyk, Empik, E.Leclerc, Auchan, Selgors, w sklepach z zabawkami oraz w internecie: merlin.pl, agito.pl, empik.com, smyk.com.

Cytaty pochodzą z powieści „Hobbit”, wyd. Iskry, przekład: M. Skibniewska.

Kategorie wpisu: Gry tolkienowskie, Informacje medialne, Nowości wydawnicze

3 Komentarzy do wpisu "Hobbit – fantastyczna gra planszowa!"

Erui, dnia 16.11.2011 o godzinie 11:50

Fajna gra. Byłby niezły prezent gwiazdkowy dla córki i nie tylko ;).

Paul, dnia 16.11.2011 o godzinie 15:16

grał ktoś ? dla dorosłego też będzie ok ? ;p

Ajwenhoł, dnia 02.01.2012 o godzinie 14:43

Grałem w sylwestra – graficznie bardzo ładne, ale grając w 5 osób w ok. 3/4 gry zabrakło nam elementów przedstawiających klejnoty, musieliśmy też zmieniać system dysponowania żetonami prowiantu – bo gdyby trzymać się ściśle instrukcji, gra jest niemożliwa (!). Brak też mocniejszego akcentu na zakończenie… Mnie osobiście rozczarowało, ale może za stary już jestem.

Zostaw komentarz