Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Wyniki konkursu fotograficznego

Ogłaszamy punktualnie o 20.00 wynik naszego konkursu fotograficznego. Wpierw przedstawiamy trzy zwycięskie fotografie. O samych zwycięskich fotografach, o przebiegu konkursu i nagrodach napisze niedługo Telperion. Zdjęcia w pełnym formacie widoczne po kliknięciu!

EMiejsce I; autorem pracy jest Dariusz Okoń

cytat:
„(…) – Jakieś światło chyba jest przed nami. Ale nie światło dnia. Czerwone. Co to może być?
– Ghasz! – mruknął Gandalf – Czy nie to właśnie mieli tamci na myśli?
Ogień na dolnych poziomach! Nie ma wyboru, musimy iść naprzód”

BMiejsce II; autorką zdjęcia jest Linael

cytat:
„Stali na otwartej polanie. Na lewo wznosiło się wysokie wzgórze porosłe murawą tak zieloną, jaka bywała tylko wiosną za Dawnych Dni. Szczyty wieńczyły, niby podwójna korona, dwa pierścienie drzew (…).Niebo było błękitne, a popołudniowe słońce jarzyło się nad wzgórzem kładąc długie, zielone cienie do stóp drzew”.

FMiejsce III; autorką zdjęcia jest Ewelina Alassiel Lange

cytat:
„W końcu dotarł do sali o sklepieniu wspartym na wysokich kolumnach. Wprawdzie już z zewnątrz budowla wydawała się ogromna, jednak dopiero teraz docenić mógł w pełni jej wspaniałość i przestronność.” Niedokończone opowieści, Rozdział I – „O Tuorze i jego przybyciu do Gondolinu”, Amber 2008, strona 36

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Twórczość fanów

16 Komentarzy do wpisu "Wyniki konkursu fotograficznego"

Alassiel, dnia 13.06.2010 o godzinie 18:00

Nawet nie macie pojęcia, jak bardzo się cieszę! Nigdy nie przypuszczałabym, że ktoś doceni moją pracę. Ogromnie dziękuję za to wyróżnienie.
Gratuluję oczywiście zdobywcom I i II miejsca – są jak najbardziej zasłużone, wasze prace są wspaniałe.

Galadhorn, dnia 13.06.2010 o godzinie 18:35

Gratuluję wszystkim zwycięzcom i dziękuję wszystkim, którzy brali udział w konkursie. Telperion chce przedstawić wszystkie nadesłane prace. Na pewno pojawi się taki news na LNDLN.

Telperion, dnia 13.06.2010 o godzinie 19:49

Serdecznie gratuluję zwycięzcom, zdjęcia są na prawdę ciekawe a cytaty dopełniają Wasze pomysły. Cieszę się, że konkurs cieszy się takim powodzeniem i że nadesłaliście tyle prac. Postaram się jeszcze dziś przedstawić Wam wszystkie nadesłane zdjęcia.

Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom!

darekpionki, dnia 13.06.2010 o godzinie 20:23

Także wszystkim gratuluję serdecznie. Cieszę się również, że ktoś docenił moje zdjęcie i że spodobało się. Nie spodziewałem się, ponieważ są lepsi ode mnie, a ja robię zdjęcia dla przyjemności jako amator. Dziękuję serdecznie i gratuluję wszystkim.

Linael, dnia 14.06.2010 o godzinie 17:34

Ha! Całkowite zaskoczenie z mojej strony, że udało mi się zająć aż (!) II miejsce! Również gratuluję zajęcia I i III miejsca. A co do zdjęcia z I miejsca, to jest ono takie magiczne.

kot, dnia 16.06.2010 o godzinie 14:25

Tylko dlaczego w konkursie fotograficznym wygrywają fotoszopki?

Antares, dnia 16.06.2010 o godzinie 20:17

Chyba Telperion porzucił zamysł pokazania wszystkich pozostałych zdjęć nadesłanych na konkurs… Szkoda, gdyż myślałam, że zobaczę pomysły innych osób… Szkoda.

darekpionki, dnia 17.06.2010 o godzinie 17:52

Drogi Kocie, ja nie jestem znawcą fotografii, ale swoje w życiu już widziałem i wiem, że te zdjęcia nie wydają mi się przerabiane w żadnym programie graficznym. Jak mówię – być może nie znam się. Jeśli jednak któreś jest przerobione to znaczy, że ktoś zrobił to umiejętnie i dyskretnie. Ja osobiście swego zdjęcia nie przerabiałem, poza rozdzielczością, która była bardzo duża. Pozdrawiam

Linael, dnia 23.06.2010 o godzinie 18:11

„Tylko dlaczego w konkursie fotograficznym wygrywają fotoszopki?”
Tak się składa, że nawet nie umiem obsługiwać Photoshopa i nigdy nie miałam do czynienia z tym programem. Więc wypraszam sobie, moje zdjęcie nie jest ‚fotoszopkiem” jak to ująłeś drogi Kocie. A myślę, że lekkie przyciemnienie zdjęcia dodaje mu wręcz uroku, a nie sztuczności.

Antares, dnia 23.06.2010 o godzinie 23:37

Zdjęcie, które wygrało musiało być przerobione. Długo się przyglądałem temu zdjęciu i WYDAJE MI SIĘ, że taki efekt nie jest możliwy bez obróbki. Jeżeli nie jest przerabiane w żadnym programie to szczere gratulacje dla autora.

Lord Ya, dnia 24.06.2010 o godzinie 7:11

Pytanie, czy zdjęcie powstałe przez manipulacje pewnymi ustawieniami na aparacie fotograficznym (jakieś czasy naświetlania, przesłony, filtry czy inne cuda) to już przerobienie czy nie? A czy zastosowanie już w jakimś programie graficznym tych samych efektów będzie już przerobieniem zdjęcia? Czy dozwolone powinny być tylko zdjęcia robione zwykłą cyfrówką ustawioną na automat?

Jak patrzę na pierwsze zdjęcie, to faktycznie, w pierwszej chwili wygląda to na jakoś bardziej zmanipulowane, ale jak się dokładniej przyjrzeć, to może ktoś po prostu ma porządny aparat, zna się na robieniu zdjęć i potrafi osiągnąć taki efekt bez żadnych programów graficznych.

Antares, dnia 24.06.2010 o godzinie 9:13

To mi nawet nie przypomina zdjęcia a jakąś animację czy coś… Może się mylę.

darekpionki, dnia 24.06.2010 o godzinie 12:41

Witam wszystkich, zdjęcie nr 1 nie było przerabiane w żadnym programie graficznym. Wykonałem je zwykłą cyfrówką w cenie około 300 zł. umiejętności fotograficznych nie mam żadnych, jedynie próbuję metodą prób i błędów i po prostu lubię wykonywać zdjęcia. Żeby nie było, że jestem jakimś fotografem albo kimś, to powiem, że miałem około 16-17 lat jak je robiłem a teraz mam 18 (więc fotografem nie mogę być z wykształcenia). Nie chciałem wspominać co ono przedstawia, bo to zepsułoby całą jego magię, ale muszę napisać. Zdjęcie przedstawia po prostu ogień w piecu, który już przygasał. Było to na zasadzie cpyknięcia fotki, a po wgraniu na komputer zauważyłem, że przypadkiem – ale wyszło. W aparacie mam funkcję zbliżenia i tą funkcją zrobiłem (ma ona po prostu wyłączoną lampę błyskową). Dla osób nie wierzących mogę przesłać jeszcze 2 zdjęcia z tej serii , tego samego ognia i pieca, które są gorsze (chyba jasne jest, że wybrałem z 3 zdjęć to lepsze). Jedyny program jaki posiadam to darmowy i niekomercyjny GIMP, ale w nim jak wspomniałem, tylko i wyłącznie rozdzielczość zmieniłem, w obróbce grafiki to jestem mierny ;). Zawsze byłem przeciwny obróbce zdjęć, bo to zabiera ich duszę, a większość profesjonalistów właśnie obrabia zdjęcia. Dziękuję za zainteresowanie zdjęciem, nie gniewam się o posądzanie o manipulację oraz wysłanie na konkurs fotograficzny animacji. Pozdrawiam.

Darekpionki

Linael, dnia 25.06.2010 o godzinie 1:40

Hmm, poza tym, nie zauważyłam, aby w regulaminie było zabronione używanie jakiegokolwiek programu. Mi się osobiście pierwsze zdjęcie bardzo podoba i słusznie zajęło swoje miejsce. Jest ładne i cytat też trafnie dobrany (bo i o to też tutaj chodziło). I nie uważam, że jest to jakaś manipulacja, czy całkowicie przerobione zdjęcie, bo już się wielu zdjęć z ogniem naoglądałam i wiem, że zdjęcia z nim mogą wyglądać po prostu magicznie, nawet bez przerabiania. Tak więc, myślę, że taki efekt jest możliwy i bez przeróbki.
Hmm, a może to po prostu zazdrość? Nie wiem, drogi Antaresie, czy i Ty próbowałeś swych sił w tym konkursie. Jednak jeżeli tak było i nie zajęło Twoje zdjęcie miejsca I, II czy też III, to może to po prostu zazdrość. A jeżeli tak nie było, to nie wiem czemu aż tak bardzo czepiasz się tego zdjęcia i uparcie twierdzisz, że jest całkowicie przerobione i że nawet zdjęcia nie przypomina. Może więc konia Ci przypomina, albo obłoczek na niebie lub coś jeszcze innego?
Darekpionki, widzisz? Twoje zdjęcie jest rozchwytywane ;D
Pozdrawiam

Antares, dnia 25.06.2010 o godzinie 10:06

Napisałem tylko, że WYDAJE MI SIĘ, że jest przerobione. Poprzedni komentarz zwycięzcy w zupełności mi wystarczył (zdjęcia z ogniem faktycznie ciekawie wychodzą). Sam nie brałem udziału w konkursie ponieważ nie miałem konkretnego zdjęcia. Może w następnej edycji 😉 nie przypominało mi to zdjęcia tylko coś nienaturalnego (wspomnianą animację bądź abstrakcję stworzoną w programie graficznym – z resztą nie tylko mnie się tak wydawało, że coś może być z nim nie tak). PRZEPRASZAM, jeżeli kogoś uraziłem swoim poglądem ale to tylko pogląd, który został już zweryfikowany przez autora zdjęcia, któremu chciałbym teraz szczerze pogratulować 😉 ps. Broń Iluvatarze, jeśli miałbym być zazdrosny Linael. Szczerze Gratuluję również i Tobie. Pozdrawiam!

darekpionki, dnia 25.06.2010 o godzinie 13:50

Dziękuję Antaresie za gratulacje i Tobie Linael za miłe słowa i obronę 😉 Nie gniewam się oczywiście, ponieważ każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i poglądu. Krytyka zawsze jest potrzebna, bo motywuje i właśnie za nią także dziękuję. Przepraszam, ze zdjęcie wzbudziło taką burzę, ale nie spodziewałem się tego 😉 Także wszystkich pozdrawiam i życzę powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

darekpionki

Zostaw komentarz