Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

LotR: War in the North zapowiedziany

The Lord of the Rings: War in the NorthKilka dni temu studio Warner Bros. oficjalnie potwierdziło, że trwają prace nad kolejną grą osadzoną w tolkienowskich realiach. Nosi ona tytuł The Lord of the Rings: War in the North, a za prace nad nią odpowiada Snowblind Studios, których dziełem są takie gry jak Baldur’s Gate: Dark Alliance czy Justice League Heroes.
Ma to być RPG z dużą domieszką akcji. Jak wskazuje tytuł, głównym terenem działań będą dotknięte Wojną o Pierścień północne regiony Śródziemia – mają to być zarówno dobrze znane z książek i filmów miejsca, jak i zupełnie nowe. Graczom dane będzie wcielić w człowieka, elfa lub krasnoluda i stawić czoło wysłannikom Saurona. Dostępny ma być tryb kooperacji, pozwalający na wspólne zmierzenie się z wyzwaniami grupie do trzech graczy – co więcej, zapowiadane jest, że będzie to zupełnie nowe podejście do kooperacji, cokolwiek to oznacza. Zapowiedziano bogate możliwości kreacji i rozwoju bohaterów gry, od ich ekwipunku aż po umiejętności i specjalne zdolności. Tytuł zapowiedziano na przyszły rok, planowane jest wypuszczenie go na PC, PlayStation 3 i Xboksa 360.
Już teraz dostępna jest strona produkcji http://www.warinthenorth.com/, gdzie można obejrzeć pierwszy zwiastun i gdzie mają pojawiać się nowe informacje na temat gry.

Kategorie wpisu: Gry tolkienowskie, Informacje medialne

Brak komentarzy do wpisu "LotR: War in the North zapowiedziany"

Zostaw komentarz