Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Elendilion po siedmiu miesiącach…

Zdradzimy naszym Gościom i Autorom kilka zakulisowych informacji. Chodzi o statystyki naszego serwisu po siedmiu miesiącach istnienia. Bardzo ciekawy jest wykres, który ukazuje ilość wejść na stronę od kwietnia do listopada (w sumie odwiedzano nas już około 21,5 tys. razy):

Statystyki kwiecień-listopad 2007
[kliknij]

Kiedy najchętniej nas odwiedzacie? Rekord dziennych odwiedzin to 12 kwietnia 2007 i 403 osoby – co się wtedy stało? Wielką ilość gości przyciągnął news pt. Tylko u nas! Porównanie Dzieci Húrina z Silmarillionem, Niedokończonymi opowieściami i HoMe (autorka – Hyalma). Bardzo ożywiają serwis również nasze felietony i polemiki, np. 29 lipca (223 osoby) pojawił się tekst Fandomowy lifting wiżualu, a 4 listopada (236 osób) „Homofobi”, spotkajmy się w Śródziemiu! – znak, że czytelników przyciąga duch polemiczny, jasno wyrażane poglądy i tematy kontrowersyjne. Rządzą naszym fandomowym światkiem, jak widać, te same prawa, które królują w świecie wielkich mediów. Mamy jednak nadzieję, że coraz częściej będziecie nas odwiedzać aby poczytać po prostu o tym, co dzieje się w tolkienowskim światku, aby poznać twórczość naszych zaprzyjaźnionych autorów (np. Tornene, Black Sword), aby dowiedzieć się, jakie opinie wyrażają nasi recenzenci. Wpiszcie sobie nas koniecznie do „Ulubionych”, bo jak się okazuje, bezpośrednio z „Ulubionych” odwiedza nas tylko 15% gości. Najczęściej (70%) odwiedzacie nas dzięki linkom na innych stronach. Już około 15% gości znajduje nas w wyszukiwarkach.

Jesteśmy serwisem młodym, ale coraz bardziej znanym. Szkoda, że często postrzega nas się jako konkurencję dla „starszych” serwisów, np. Ostatniego Przyjaznego Domu. Zależy nam bowiem od samego początku na jak najlepszych kontaktach z całym środowiskiem tolkienistów w Polsce. Staramy się też jak umiemy opisywać wszystko, co wydaje nam się w fandomie ciekawe i warte popularyzacji.

Napisaliśmy już dla Was 221 newsów w 19 kategoriach, a Wy wzbogaciliście do dziś serwis o prawie 900 komentarzy. Dziękujemy Wam za to i zapraszamy nieustająco do współpracy! Staramy się być „2.0”, czyli należymy do tej części Sieci, którą współtworzą odbiorcy. Każdy z Was może być redaktorem Elendilionu i tworzyć tu własnoręcznie wpisy. Dołączcie do nas!

 

Kategorie wpisu: Informacje techniczne

6 Komentarzy do wpisu "Elendilion po siedmiu miesiącach…"

Galadhorn, dnia 06.11.2007 o godzinie 14:07

Może ktoś z naszych Odwiedzających napisze kilka słów o tym, czy podoba mu się Elendilion po 7 miesiącach istnienia. Czy udaje nam się osiągnąć zamierzony cel, czy możemy jeszcze coś poprawić, zmienić? Czekamy na Wasze głosy. I nieustająco zapraszamy do współpracy! Wszystkich!

Tallis, dnia 07.11.2007 o godzinie 2:43

Mnie się bardzo podoba :) I wcale nie uważam go za jakąś konkurencje dla np serwisu na OPD, są troche inne – OPD jest ogólnotolkienowski a elendilion skupia sie bardziej na wydarzeniach fandomowych.
poz :)
tal

Galadhorn, dnia 07.11.2007 o godzinie 9:27

U nas jest też chyba – jak zauważyliście – mniej newsów o filmach Jacksona, aktorach, którzy w nich grali itd. Dzięki, Tal, za tę uwagę i za miłe słowa pochwały.

Mnie cieszy, że LNDLN stał się jeszcze jednym miejscem (obok na przykład OPD), gdzie w newsach i komentarzach spotykają się osoby z różnych fandomowych środowisk, redakcji itd. Byłoby świetnie, gdyby zaglądali tu admini i redaktorzy innych serwisów i forów (tak jak robimy to my – redaktorzy LDNLN i forum Elendilich odwiedzając inne serwisy i fora niż nasze własne i zostawiając tam nasze komentarze), ale mam nadzieję, że w przyszłości będzie tylko lepiej.

eowyna, dnia 07.11.2007 o godzinie 19:35

Mnie się Elendilion bardzo podoba. Na liczbę komentarzy się to może nie przekłada, ale tutaj wyjątkowo wolę czytać. 😉

Galadhorn, dnia 10.11.2007 o godzinie 0:21

Super! 7 listopada odwiedziło nas aż 260 osób. Dziękujemy Wszystkim, którzy współtworzą serwis: newsmanom i gościom pozostawiającym komentarze! Życzmy sobie dalszego rozwoju.

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Trochę statystyki…, dnia 22.11.2010 o godzinie 10:29

[…] Jak się miewa Elendilion? Czy obserwujemy wzrost czy zmniejszenie zainteresowania naszym serwisem? Kto tu zagląda? Chętnie dzielimy się z Wami informacjami ze statystyk, które poznajemy od ponad roku dzięki usłudze Google Analytics. Ostatni taki raport podaliśmy Wam w roku 2007! (tutaj) […]

Zostaw komentarz