Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

[Aktualizacja] Błyskawiczny konkurs z Guardians of Middle-earth (i nie tylko)

Pierwszy zestaw prawidłowych już do mnie dotarł, pora więc zakończyć konkurs. Nagroda wędruje do Jacka. Gratuluję w imieniu całej redakcji Elendilionu! Poprawne odpowiedzi zostały dodane do newsa.

Jak obiecałem w recenzji gry Guardians of Middle-earth, mamy dla Was konkurs, sprawdzający Waszą znajomość gier tolkienowskich oraz refleks, bo i czas będzie mieć znaczenie. Do wygrania jest jeden klucz do zestawy Humble WB Bundle, w którym znalazło się kilka gier tolkienowskich. Dla przypomnienia, w skład pakietu wchodzą:

 • Guardians of Middle-earth
  • DLC Smaug’s Treasure, dzięki któremu dostaniemy dodatkowe 80 000 sztuk złota do wydania w grze oraz relikwię Smaug’s Greed zwiększającą zdobywane doświadczenie, zadawane obrażenia oraz redukującą czas do odrodzenia.
 • Władca Pierścieni: Wojna na Północy – fabularna gra akcji z 2011 roku, w której, jako jeden z trzech bohaterów, próbujemy stawić czoła nadchodzącej z północy inwazji wojsk podległych Sauronowi.
 • Pakiet Steely Dawn Starter Pack do gry The Lord of the Rings Online – zestaw przedmiotów ułatwiający rozpoczęcie przygody w tej darmowej grze MMORPG. W skład zestawu wchodzą:
  • zestaw kosmetyczny dla zbroi Steely Dawn
  • Zestaw zadań w regionie Evendim
  • Pięć dopalaczy zbieranych punktów doświadczenia (dodatkowe 100% XP przez godzinę)
  • 500 Turbine Points
 • Plus kilka nietolkieniowskich tytułów: Scribblenauts Unlimited, Batman: Arkham Asylum GOTY, Batman: Arkham City GOTY, zestaw skórek New Millennium Skins Pack do gry Batman: Arkham Origins (uwaga: wymaga pełnej wersji gry), zestaw przedmiotów Professional Kit do gry Gotham City Impostors (wymaga pełnej wersji gry, ale ta dostępna jest za darmo na Steamie), F.E.A.R., F.E.A.R. 2: Project Origin, F.E.A.R. 3 i Mortal Kombat Kollection.

Uwaga: ponieważ wszystkie gry są tylko w postaci elektronicznych kluczy, do odebrania nagrody wymagane jest konto na platformie Steam.

Tyle jeżeli chodzi o nagrodę, pora na zadanie konkursowe. Odpowiedzcie, proszę, na trzy pytania z zakresu gier komputerowych osadzonych w Śródziemiu (nie tylko wyżej wymienionych). Dodatkowo, musicie to zrobić jak najszybciej.

 1. Nie wszyscy Strażnicy z gry Guardians of Middle-earth zostali opisani przez Tolkiena – ale są wśród z nich tacy, którzy choć nie pojawili się w książkach ani w filmach, zadebiutowali przed pojawieniem się tej gry. Wymień dwie takie postaci i napisz skąd pochodzą.
  Odpowiedź: Chodziło o Wulfruna i Agandaûra z gry Władca Pierścieni: Wojna na Północy.
 2. Jak zatytułowany jest najnowszy dodatek do gry The Lord of the Rings Online?
  Odpowiedź: Helm’s Deep. Tu nie było problemów.
 3. W pewnej dość starej grze na podstawie twórczości Tolkiena jest postać, która stała się znana w świecie za sprawą tego, że siadała i zaczynała śpiewać o czymś. Kto to był i o czym śpiewał?
  Odpowiedź: Powtarzając za klasykiem: Thorin sits down and starts singing about gold. Thorin i jego pieśń o złocie pochodzą ze starego, dobrego Hobbita z 1982 roku.

Odpowiedzi wyślijcie proszę na adres: adam[tu wstaw kropkę]kuziow[tu wstaw małpę]gmail[jeszcze jedna kropka]com, nagroda powędruje do pierwszej osoby, która udzieli prawidłowych odpowiedzi na wszystkie pytania. O zwycięstwie poinformujemy mailowo oraz na Elendilionie (aktalizując ten news).

Kategorie wpisu: Gry tolkienowskie, Konkursy

3 Komentarzy do wpisu "[Aktualizacja] Błyskawiczny konkurs z Guardians of Middle-earth (i nie tylko)"

Lord Ya, dnia 13.01.2014 o godzinie 21:36

Chciałbym doprecyzować jedną rzecz. Wygra pierwsza osoba, która prześle zestaw całkowicie dobrych odpowiedzi, ale nie musi to być pierwsza odpowiedź tej osoby. Inaczej mówiąc, jeżeli komuś odpiszę, że nie zaliczam takiej a takiej odpowiedzi, ma szansę się zastanowić i próbować ponownie (o ile w pierwszym pytaniu nie będzie wymieniać po kolei wszystkich Strażników ;)).
Co też oznacza, że dalej jest szansa. Chyba przeliczyłem się z tym „błyskawiczny” 😉

Lord Ya, dnia 16.01.2014 o godzinie 20:03

Po pierwsze, dalej jest szansa. Po drugie, chciałbym kiedyś skończyć ten konkurs, a najwyraźniej przesadziłem z pytaniem trzecim. Dlatego postanowiłem nieco ułatwić sprawę. W niedzielę, 19 stycznia, w komentarzach pojawi się podpowiedź do jednego z pytań. I potem co jakiś czas będę dodawać kolejne podpowiedzi, aż ktoś nie odpowie poprawnie na wszystkie trzy.

Lord Ya, dnia 19.01.2014 o godzinie 12:30

Podpowiedź do pytania trzeciego: O tym, że ta postać siada i zaczyna śpiewać, dowiadywaliśmy się z wyświetlonego na ekranie tekstu. Zresztą, jak o wszystkim innym.

Zostaw komentarz