Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Beorn….


Na tę postać czekałem od momentu gdy pierwszy raz usłyszałem o filmowych planach dla Hobbita.

Beorn, mężczyzna który potrafi przemienić się w niedźwiedzia i w dodatku walczy po stronie dobra (jak tłumaczyłem sobie w młodości). Lubi miód i śmietanę, nie lubi orków i wargów, rozmawia ze zwierzętami, jest wysoki i potężnie zbudowany, posiada wielką siłę i gęstą czarną brodę… klasa – myślałem jako dzieciak.

Mojej wyobraźni pomagał fakt, że był taki czas gdy mój tato był drwalem w Bieszczadach, jako dzieci przy ognisku słuchaliśmy wielu legend i opowieści o tych tajemniczych czasach. Czy mój tato jest potomkiem Beorna myślałem jako dzieciak? Dla mnie najlepszą wizualizacją tej postaci jest ta stworzona przez Johna Howe przedstawiona obok. Beorn takim jak ja go sobie wyobrażałem albo nawet lepszy.

Od dwóch dni wiemy już jak będzie wyglądał filmowy Beorn. Dla tych którzy nie chcą spoilerów nie zamieszczam zdjęcia w głównym wpisie. Jeśli chcecie zobaczyć jak Peter Jackson wyobraża sobie tą kultową -jak dla mnie – postać kliknijcie – czytaj dalej. Zapraszamy do dyskusji bo chyba jest o czym.


Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Eseje tolkienowskie, Filmy: Hobbit i WP, Informacje medialne, Utwory Tolkiena

11 Komentarzy do wpisu "Beorn…."

Rushey, dnia 05.10.2013 o godzinie 13:01

Zupełnie inaczej sobie go wyobrażałam. Ten Beorn wygląda jakby się urwał z jakiegoś „Tarzana” lub „Indiana Jones”. Nie podoba mi się :(

Lord Ya, dnia 05.10.2013 o godzinie 13:07

Cóż, jak dla mnie ten Beorn hobbicki nie jest, ale mimo to podoba mi się – przynajmniej jako projekt jakiejś tam postaci. Czy z charakteru sprawdzi się jako Beorn, zobaczymy w grudniu.
To pewnie dość dziwaczne skojarzenie, ale w pierwszej chwili pomyślałem (jakoś tak przez ten zarost) o japońskich roninach. Jest w tym coś z Boromira z serialu Hobitit (http://www.elendilion.pl/2010/09/18/tolkien-a-sprawa-finska-serialowe-odkrycie/). Ma też coś z Wolverina.

Estel, dnia 05.10.2013 o godzinie 13:22

Moim skromnym zdaniem to zdjęcie to tylko jedna z koncepcji wyglądu Beorna. Nie jest powiedziane że taki właśnie będzie. Na rysunku Johna Howe, postać genialnie wyszła. Powinni iść w tym kierunku gdzie czuć ducha północy. Nadal postać Beorna jest zagadką jak i Smaug.

Telperion, dnia 05.10.2013 o godzinie 13:34

Estel chciałbym żebyś miał racje, obawiam się jednak że właśnie tak będzie wyglądał Niedźwiedź – Wojownik. Dla mnie problemem jest przede wszystkim brak długiej, gęstej brody i ciemnych włosów, znów niepotrzebny przekombinowany odbieg od prostego opisu postaci. Beorn przemieniał się w niedźwiedzia a nie rosomaka… I ten katowski topór…

Galadhorn, dnia 05.10.2013 o godzinie 14:10

Ciekawe czy w filmie nie będzie jednak pozytywnej niespodzianki. Dla mnie Beorn to był potężny brodaty facet.

Ale i ta wizualizacja mi się podoba. Łatwiej chyba takiej twarzy przemienić się w pysk niedźwiedzia. W końcu niedźwiedzie nie mają żadnych wąsów.

kemmuel, dnia 05.10.2013 o godzinie 22:38

Mam nadzieję, że to tylko jedna z zarzuconych opcji. Podobnie jak Telperion wyobrażałbym sobie Beorna raczej jak stereotypowego drwala. Tymczasem to co widzimy to raczej nastoletni wilkołak.

Fau Brandybuck, dnia 05.10.2013 o godzinie 22:54

Pidżej upchnął w pierwszej części Klingona, a teraz przemyca Wolverine’a. Taki hołd dla popkultury…
Po rozczarowującej pierwszej części zastanawiałem się, czy chcę więcej pidżejowego Hobbita – po ujrzeniu tego rosomakołaka podjąłem decyzję, że nie chcę tego oglądać.
Posłużę się cytatem: „Ja widzę tylko jedno wyjście: odwrócić głowę”.

Fau Brandybuck, dnia 05.10.2013 o godzinie 23:08

@Estel: „Moim skromnym zdaniem to zdjęcie to tylko jedna z koncepcji wyglądu Beorna.”
@kemmuel: „Mam nadzieję, że to tylko jedna z zarzuconych opcji.”

Obawiam się, że to ostateczna wersja wyglądu. Na theonering.net jest też zdjęcie z planu:
http://www-images.theonering.org/torwp/wp-content/uploads/2013/10/211111_Clayton_NZ_0080_crop_copy.jpg

Agnes, dnia 07.10.2013 o godzinie 16:08

Jak na tą chwilę wizerunek Beorna… po prostu mi się nie podoba.
Ale na ostateczną ocenę pozwolę sobie po obejrzeniu filmu. Być może na ekranie będzie wyglądać lepiej… 😉

Estel, dnia 08.10.2013 o godzinie 19:58

Fau Brandybuck teraz dostrzegam że moje nadzieje poszły z dymem. Koncepcja taka została wybrana, nie będzie brodatego, potężnego Beorna. Będzie połączenie Wolverina z Japońskim Roninem oraz gwiazdorem rocka z lat 80. Ale kropki nad „i” nie stawiam. Obejrzę film wtedy ocenie. W jedynce Radagast wydawał mi się udziwnieniem ale do filmu Jacksona pasował. Koniec wypowiedzi.

RaferianTheWhite, dnia 10.10.2013 o godzinie 9:22

-O Rany!… jaki Nocny Elf- Druid… Nie licząc braku fioletów w pigmentacji skóry i włosów, to jak żywy wyciągnięty z World of Warcraft… Ta twarz… To spojrzenie… Te baki… Ten szeroki obnażony tors… I tak, owszem, ta zamiana w niedźwiedzia… Jak dla mnie to jest nawet bardziej widoczne niż Wolverine, czy kino Kurosawy. 😉

Zostaw komentarz