Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Do boju o Mroczną Puszczę!

Siege of MirkwoodTrzeba przyznać, że Lord of the Rings Online ma się dobrze. Może daleko grze do sukcesu World of Warcraft, ale daleko też do sytuacji takich gier MMORPG jak Auto Assault czy Tabula Rasa, których serwery, z powodu małego zainteresowania, zostały po prostu wyłączone. Widać gracze-tolkieniści to wystarczająco duża grupa, by nie tylko utrzymać grę na rynku, ale jeszcze dać możliwość dalszego jej rozwoju. Jak już donosiliśmy, regularnie pojawiały się darmowe rozszerzenia, dodające a to kawałek nowego lądu, a to jakieś nowe zadania. Było również płatne rozszerzenie, Mines of Moria, które również doczekało się darmowych ulepszeń: Book 7: Leaves of Lothlorien i Book 8: Scourge of Khazad-dum. Teraz ponownie przyszła pora na coś nieco większego. Gracze wkrótce otrzymają możliwość zwiedzenia Mrocznej Puszczy i stoczenia boju o twierdzę Dol Guldur.

To wszystko za sprawą rozszerzenia Siege of Mirkwood. Podobnie jak Mines of Moria, będzie płatne, ale podlegać ma cyfrowej dystrybucji, w postaci plików do ściągnięcia (choć będzie też dołączone do nieco droższego pakietu pudełkowego LOTRO Adventurer’s Pack), tak jak darmowe księgi. Właściwie, nie będzie to Volume III, tak jak Mines of Moria było Volume II, ale właśnie Book 9, mocno fabularnie związane z pierwszym dodatkiem. A co, oprócz terenów Mrocznej Puszczy, dodatek ma do zaoferowania? Na moje oko, całkiem sporo.

Po pierwsze, maksymalny poziom jaki postać może osiągnąć, zostanie zwiększony do 65. Podobnie, poziom legendarnych przedmiotów podskoczy do 60, a gracze zyskają możliwość tworzenia potężnych artefaktów z Drugiej i Trzeciej Ery. Pojawią się nowe instancje (z ang. instance, teren gdzie jednocześnie przebywa jedna drużyna, każda kolejna wchodzi do prywatnej kopii danej lokacji) w Dol Guldur, gdzie wkroczyć będą mogły trzy- lub sześcioosobowe drużyny. Będzie również coś dla większych grup, możliwość zebrania 12 osób i wspólna wyprawa przeciw samemu Królowi Nazguli.
Ciekawie się też prezentuje możliwość stoczenia bitwy między armią elfów, dowodzoną przez Galadriel (Lothlorien już w świecie gry istnieje) a armią orków. Mianowicie, pojawi się nowy tryb gry, skirmish, w którym, w określonych lokacjach, możemy trenować grupę kontrolowanych przez komputer żołnierzy. Im więcej bojów stoczą, tym potężniejsi się staną. A gdy nasz oddział będzie gotowy, dzięki opcji World Join, nasze wojska będą mogły się połączyć z wojskami innych graczy, stając się potężną armią mogącą wygnać siły Saurona z Mrocznej Puszczy.

I oczywiście, pojawią się nowe zadania (ponad 100), potwory (w tym Olog-Hai), przedmioty, tytuły oraz zapewne różne poprawki techniczne. Data premiery to 1 grudnia tego roku. Na chwilę obecną dodatek jest wyceniony na 19,99 dolarów, choć będzie możliwość uzyskania go za darmo, przy wykupieniu do 31 października abonamentu na kilka miesięcy z góry. Wspomniany pakiet LOTRO Adventurer’s Pack kosztować będzie 39,99 dolarów.

Kategorie wpisu: Gry tolkienowskie

4 Komentarzy do wpisu "Do boju o Mroczną Puszczę!"

klemenko, dnia 01.10.2009 o godzinie 15:26

A co to jest Dol Guldor?

Lord Ya, dnia 01.10.2009 o godzinie 15:41

To taka znana dolina (Dol) w Shire, znana z ziemniaków (po ichniejszemu „grule” (przekształcone do Gul)) i pomidorów (stąd -dor).

A tak poważnie, cóż rzecz, głupi błąd, mam nadzieję, że na przyszłość zapamiętam poprawnie tę nazwę (i choćby fakt, że „ciemność” to „dur” w sindarinie). Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawiłem.

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Mroczna Puszcza w oblężeniu!, dnia 16.10.2009 o godzinie 13:50

[…] Firma Turbine opublikowała właśnie pierwszy zwiastun gry The Lord of the Rings Online: Siege of Mirkwood (’Władca Pierścieni: oblężenie Mrocznej Puszczy’), o której pisał niedawno Lord Ya. Miłego oglądania! Więcej o grze w wiadomości sprzed miesiąca (tutaj). […]

Neithan, dnia 16.10.2009 o godzinie 19:58

według obecnych informacji dla serwerów europejskich nie ma promocji darmowego dodatku w przypadku dokupienia abonamentu na co najmniej 3 miesiące – ale niech żywi nie tracą nadziei :)

Zostaw komentarz