Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Konkurs fotograficzny Elendilionu – drugi oddech…..

tree-canadaZ okazji drugiej rocznicy powstania Elendilionu (tak, to już dwa lata) ogłaszamy drugą edycję konkursu fotograficznego (pierwsza edycja konkursu odbyła się w grudniu 2007 roku). Zasady konkursu są praktycznie takie same jak w 2007 roku (szczegóły poniżej). Zdjęcia można przysyłać do końca marca (31 marca do północy). Czekamy z niecierpliwością na Wasze prace, zapewne macie sporo ciekawych zdjęć do których z pewnością można dobrać odpowiedni cytat z dzieł profesora Tolkiena. Pamiętajcie, że konkurs nie ogranicza się tylko do krajobrazów, kategorie takie jak architektura, portret czy natura są mile widziane. Zapoznajcie się proszę z zasadami udziału w konkursie:

  • Każda praca musi zawierać zdjęcie, opatrzone takim cytatem z dowolnej książki J.R.R Tolkiena, abyśmy mieli wrażenie, że patrzymy na nie oczami Tolkiena. Prosimy zatem o precyzyjny dobór cytatu do zdjęcia.
  • Każdy uczestnik konkursu ma prawo do wystawienia jednej autorskiej pracy.
  • Proszę przysyłać zdjęcia w formacie jpg, ułatwi to prace jury oraz późniejszą prezentacje pozostałych zdjęć biorących udział w konkursie.
  • Tematyka zdjęć jest dowolna.
  • Cytaty muszą być opatrzone przypisem np; Władca Pierścieni Powrót Króla, Muza 2002 str 56
  • Jury w składzie administratorów i moderatorów forum Elendili wybierze trzech zwycięzców.
  • Prace należy przysyłać do dnia 31 marca do północy na adres telperion@vp.pl
  • Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 6 kwietnia, w drugie urodziny serwisu.image023

Nagrody:

I Nagroda: The J.R.R. Tolkien Companion and Guide, Christina Schull & Wayne G. Hammond (Houghton Mifflin)

II Nagroda: J.R.R Hobbit, albo tam i z powrotem; Atlantis 1997

III Nagroda; The Legend of Sigurd and Gudrún J.R.R Tolkien.

Kategorie wpisu: Eseje tolkienowskie, Fandom tolkienowski, Tolkienowski internet, Twórczość fanów

14 Komentarzy do wpisu "Konkurs fotograficzny Elendilionu – drugi oddech….."

Galadhorn, dnia 10.03.2009 o godzinie 19:19

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Wiem, że i kolejne nagrody są bardzo atrakcyjne, ale przecież chodzi przede wszystkim o zabawę. Nie mogę się doczekać Waszych prac. Telperionie, świetny pomysł z tym konkursem!

Telperion, dnia 11.03.2009 o godzinie 21:51

Dziś otrzymałem pierwszą pracę…. Zaczyna się….

Tavaro, dnia 12.03.2009 o godzinie 3:46

A ja chciałbym zadać pytanie natury organizacyjnej: zdjęcie koniecznie musi być w formie „surowej”, czy dopuszcza się na przykład dodanie paska z cytatem lub ramki?

Telperion, dnia 12.03.2009 o godzinie 9:15

Witaj Tavaro, nie zdjęcie nie musi być w wersji surowej, podobnie było w pierwszej edycji konkursu, pojawiały się zdjęcia w ramkach, czy z naniesionym tekstem.
Pozdrawiam jeśli macie jeszcze inne pytania, chętnie na nie odpowiem.

Telperion, dnia 25.03.2009 o godzinie 22:14

Do zamknięcia konkursu pozostało sześć dni.

Varne, dnia 30.03.2009 o godzinie 12:40

Czy osoby, które nie wzięły udziału będą mogły obejrzeć te zdjęcia? :)

Feandil, dnia 31.03.2009 o godzinie 22:44

Sam biorę udział w konkursie, tak też wszystkim życzę powodzenia i głównej nagrody :) Niech wygra najlepsza i najciekawsza praca!
Z niecierpliwością czekam na sądny dzień – 6 kwietnia :))
_____________________________
Pozdrawiam.

Elensil, dnia 01.04.2009 o godzinie 13:53

No to cóż, stało się. Praca wysłana, czekamy na wyniki. Powodzenia i „niech wygra lepszy z krasnoludów” (cyt. za Władca Pierścieni Powrót Króla, New Line Cinema 2003)

Trinity, dnia 01.04.2009 o godzinie 16:54

Ech, sama skreślam dni w kalendarzu do 6 kwietnia, albowiem w przypływie szaleństwa również wzięłam udział w konkursie Zobaczymy, jaki teraz będzie tego efekt :) Życzę wszystkim konkursowiczom powodzenia :)
I jak powiedział Feandil – niech wygra najlepsza praca!

Pozdrawiam

Telperion, dnia 01.04.2009 o godzinie 23:08

Konkurs zakończony. Nadesłano 17 prac przesłałem je opatrzone jedynie numerem zgłoszenia do jurorów. Wyniki 6 kwietnia. Po ogłoszeniu wyników wszystkie zdjęcia zostaną zaprezentowane w oddzielnym newsie.
Pozdrawiam

jeremi12, dnia 02.04.2009 o godzinie 16:45

6 kwietnia? Nawet nie zauważymy, jak to zleci, wszak to tylko 4 dni…. a za 5 dni egzamin… co ja tu jeszcze robię? ;P

Lord Ya, dnia 02.04.2009 o godzinie 23:58

Chciałem wziąć udział, ale największym problemem dla mnie było znalezienie cytatu, bo miałem kilka moim zdaniem niezłych zdjęć. Stwierdziłem, że pewnie w Hobbicie coś by się znalazło, ale tego akurat nie posiadam od jakiegoś czasu (sam nie wiem gdzie oba egzemplarze zaginęły). I tu by była świetna okazja, by nadrobić stratę i go wygrać za drugie miejsce, ale niestety, musiałbym go wygrać przed zakończeniem konkursu, by móc w nim wziąć udział :P.

I choć nie biorę udziału, bardzo jestem ciekaw, jakie w tym roku będą prace. Mam chociaż nadzieję, że zostanie ich pokazane więcej.

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Konkurs fotograficzny Elendilionu, dnia 21.05.2010 o godzinie 0:35

[…] fotograficznego Śródziemie w obiektywie (pierwsza edycja konkursu odbyła się w grudniu 2007 roku, a druga w marcu 2009 roku). Zasady konkursu są praktycznie takie same jak w ubiegłych latach (szczegóły […]

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » IV Konkurs Fotograficzny Elendilionu, dnia 03.06.2011 o godzinie 21:50

[…] czytelnicy do udziału w czwartej już edycji konkursu fotograficznego na Elendilionie (tutaj I, II i III edycja konkursu). Wiemy, że wielu z Was czekało na tą coroczną […]

Zostaw komentarz