Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Polskie wydanie Legendy o Sigurdzie i Gudrún?

sigurd1Pisaliśmy niedawno (tutaj) o planowanej na ten rok premierze książki Tolkiena pt. The Legend of Sigurd and Gudrún. Strona Tolkien Library przynosi nowe wieści, które budzą nadzieję na polskie wydanie tej pracy! Oto Pieter Collier otrzymał wiadomości od trzech domów wydawniczych z Europy na temat przygotowywanych już przekładów tej nowej książki! Chodzi o Minx w Holandii/Flandrii, które planuje publikację w czerwcu b.r. (książka będzie nosić tytuł De legende van Sigurd and Gudrún)  Bompiani we Włoszech (La Saga di Sigurd e Gudrún) i Ediciones Minotauro w Hiszpanii (La Leyenda de Sigurd y Gudrún).

Wysłaliśmy dziś zapytanie do dwóch polskich wydawnictw w sprawie polskiego przekładu. Jeżeli Holendrzy, Włosi i Hiszpanie mogą mieć swoje przekłady poematu, czemu nie Polacy?

Aktualizacja:

Otrzymaliśmy informację z wydawnictwa Amber! Oto ona:

Jest za wcześnie, żebym mógł operować konkretami, ale mogę Pana zapewnić, że rozmowy dotyczące tego tytułu są w fazie dobrze rokującej.

Kategorie wpisu: Nowości wydawnicze

7 Komentarzy do wpisu "Polskie wydanie Legendy o Sigurdzie i Gudrún?"

Galadhorn, dnia 23.01.2009 o godzinie 11:10

Zwróćcie uwagę na aktualizację tego newsa. Być może książkę wyda u nas Amber! Kogo widzielibyście jako tłumacza tych poematów i komentarzy? Ja sam Tadeusza A. Olszańskiego lub Joannę Drzewowską „Adaneth”. Oboje są poetami, oboje znają świetnie Tolkiena, oboje mają talent translatorski.

Tom Goold, dnia 23.01.2009 o godzinie 11:26

Świetna wiadomość dla polskich czytelników Tolkiena. Ja również chętnie przeczytałbym tę książkę w przekładzie autorstwa TAO.

Nero, dnia 23.01.2009 o godzinie 12:04

A Adancia się zgodzi?

Halcatra, dnia 24.01.2009 o godzinie 12:14

A dlaczego by nie?

TAO, dnia 27.01.2009 o godzinie 16:40

Żadnych marzeń, przynajmniej jeśli o mnie chodzi. Nawet gdybym był skłonny się tego podjąć, to byłaby praca na 3 – 4 lata (nie jestem jeszcze emerytem), na co nie zgodzi się żaden wydawca. Ale nie zamierzam więcej tłumaczyć obszernych tekstów: to była wspaniała i pouczająca przygoda, ale – tylko przygoda.

Harry Potter, dnia 23.07.2009 o godzinie 11:58

Amber tego nie wyda!!!

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Sigurd i Gudrún po polsku już w listopadzie!, dnia 15.10.2009 o godzinie 23:41

[…] polskiego wydania Legendy o Sigurdzie i Gudrún śledziliśmy już w styczniu b.r. (tutaj). I oto nadchodzą nowe  dobre wieści! Wydawnictwo Prószyński i S-ka zaprezentuje nam polskie […]

Zostaw komentarz