Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Poprawione wydanie Listów J.R.R. Tolkiena

Angielskie wydanie Wydawnictwo Prószyński i S-ka przygotowuje drugie, poprawione wydanie „Listów” J.R.R. Tolkiena. Planowane jest wyeliminowanie wszelkich niedociągnięć, ujednolicenie nazw własnych poprzez wprowadzenie nazewnictwa stosowanego przez Marię Skibniewską oraz dodanie indeksu. Książka ma się ukazać na początku przyszłego roku, lecz, niestety, z pewnością po urodzinach J.R.R. Tolkiena.

Tłumaczka książki, Agnieszka Sylwanowicz ‚Silvana’ (znana również jako ‚Evermind HS Took’) pragnie poznać opinie miłośników Tolkiena, dotyczące poprzedniego wydania Listów. Pomoże to w przygotowaniu książki na najwyższym poziomie. Opinie i uwagi można napisać na Forum Hobbitonu.

Kategorie wpisu: Listy Tolkiena, Nowości wydawnicze

10 Komentarzy do wpisu "Poprawione wydanie Listów J.R.R. Tolkiena"

Ivellios, dnia 03.08.2008 o godzinie 20:34

Super! :) Mam listy w oryginale, bo niestety zakup polskich na aukcjach przechodził możliwości finansowe moje :) Nowe wydanie na pewno znajdzie ciepły kąt na mojej półce i w moich rączkach, bo jednak po polsku dużo lepiej zrozumieć pewne rzeczy :) Trzymam kciuki za to wydanie :)

Galadhorn, dnia 04.08.2008 o godzinie 9:53

Również na forum Elendilich jest temat dotyczący błędów i potknięć w polskim tłumaczeniu „Listów”: http://elendili.pl/viewtopic.php?t=1541 Zachęcam do wpisywania swoich uwag również tam.

Eruanno, dnia 04.08.2008 o godzinie 18:57

Mi udało się je zdobyć polski przekład w stanie idealnym(!) na Allegro za 16 zł (!!) z wysyłką (!!!). Dla chcącego nic trudnego.
Całym sercem popieram index i nazewnictwo M. Skibniewskiej. Liczę też na na nieco większy format, co znacznie ułatwi korzystanie z nich…

Halcatra, dnia 06.08.2008 o godzinie 12:21

Eruanno, czy my o tej samej książce mówimy? 😉 A jeśli tak, to chyba kupowałeś ją kilka dobrych lat temu. Obecnie na allegro licytacja może się od 16 złotych co najwyżej zacząć, a kończy się w okolicach setki. Sama w tej cenie zlicytowałam tę książkę i nie była to pierwsza moja licytacja tej pozycji. Odważyłam się na ten krok, dopiero wtedy, gdy przekonałam się, że inaczej jej nie zdobędę.

Eruanno, dnia 07.08.2008 o godzinie 8:12

http://img382.imageshack.us/img382/7230/20080807080824om7.jpg

To chyba wystarczający dowód… Wtedy też już od jakiegoś czasu na listy polowałem i wszystkie oferty były po stówie, gdy… pojawiła się oferta, za tak śmieszne pieniądze, że zacząłem podejrzewać oszustwo. Wszystko jednak było w jak najlepszym porządku, a książkę miałem za dwa dni.
Swoją drogą to trochę nie w porządku, że żeruje się na fanach żądając za książkę dwa razy więcej niż jest warta…

Halcatra, dnia 07.08.2008 o godzinie 12:53

Cóż, licytacja to licytacja, nikt nie każe się tak wysoko bić. 😛 Ale cóż, przyznam szczerze to był cios, jak dwa dni po zlicytowaniu książki przeczytałam, że zapowiadane jest nowe wydanie, które nie będzie kosztowało 109 złotych…

Feahisim, dnia 07.08.2008 o godzinie 21:35

Podejrzewam, że to ta sama licytacja, z której zrezygnowałem napotkawszy dyskusję na Elendili. A już byłem mocno okopany w dołkach startowych.
Choć mam drobne obawy, czy nabycie nowozapowiadanego wydania „Listów” będzie banalnym spacerkiem do księgarni. Obym się mylił.

Elendilion - Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Kolejny list Tolkiena pod młotek…, dnia 19.11.2008 o godzinie 23:11

[…] ciekawy, bo z roku 1955 mamy w oficjalnie wydanych Listach (pod redakcją Carpentera – wkrótce polskie wznowienie!) tylko jeden, opisujący wyjazd Tolkiena do […]

Elendilion - Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Nie będzie Listów…, dnia 22.02.2009 o godzinie 1:08

[…] na mające pojawić się na początku tego roku, wznowione poprawione wydanie Listów J.R.R Tolkiena. Przypomnijmy – jakiś czas temu wydawnictwo Prószyński i S-ka, rozpoczęło prace nad drugim wydaniem Listów. […]

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Listy i Biografia będą wznowione?, dnia 19.03.2010 o godzinie 9:24

[…] nadziejach i zawodzie związanych z działaniami tego wydawnictwa pisaliśmy w ubiegłym roku (tutaj i […]

Zostaw komentarz