Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Ogłoszono zwycięzców Tolkien Society Awards 2016

tolkiensocietyTolkien Society po raz trzeci rozdało swoje nagrody za edukowanie społeczeństwa oraz promowanie badań życia i twórczości Profesora Johna Ronalda Reuela Tolkiena, komandora orderu Imperium Brytyjskiego. W sobotę 9 kwietnia, podczas corocznego uroczystego obiadu odbywającego się w Yorku ogłoszono tegorocznych zwycięzców. Są to:

Najlepsza Praca Artstyczna
Tomás Hijo za grafikę The Prancing Pony (Pod Rozbrykanym Kucykiem)

Najlepszy artykuł
John Garth za artykuł Tolkien’s immortal four meet for the last time (Tolkienowska nieśmiertelna czwórka spotyka się po raz ostatni)

Najlepsza książka
The Art of The Lord of the Rings (Władca Pierścieni w malarstwie i graficie J.R.R Tolkiena), pod redakcją Wayne’a G. Hammonda i Christiny Scull

Najlepsza strona Internetowa
Bradford Lee Eden za stronę The Journal of Tolkien Research

Nagroda za wybitne zasługi
Verlyn Flieger – emerytowana profesor języka angielskiego na Uniwersytecie Maryland, autorka wielu książek opisujących literacki fenomen Profesora, m.in. Splintered Light: Logos and Language in Tolkien’s World,Interrupted Music: The Making of Tolkien’s Mythology oraz A Question of Time: J.R.R. Tolkien’s Road to Faërie. Pod jej redakcją ukazała się w zeszłym roku książka J.R.R. Tolkiena The Story of Kullervo.

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Tolkienowski internet

2 Komentarzy do wpisu "Ogłoszono zwycięzców Tolkien Society Awards 2016"

tallis, dnia 13.04.2016 o godzinie 21:52

Pani profesor Vlieger od dawna się należą wszelkie tolkienowskie nagrody. Mam nadzieje, że ta jest jedną z wielu jakie otrzymała? Czytałam Interrupted Music a chciałabym dobrać się do A Question of Time. Bardzo mi się podobał ostatnio jej wykład w Władcy Pierścieni, a dokładniej o Frodzie, w ramach wykładów TEDx. Jest na YTubie.

„Władca Pierścieni w malarstwie i graficie J.R.R Tolkiena”
Czy to wyszło po polsku?

Najlepsza strona – strona elegancja – francja 😀 ale jeszcze dość mało artykułów.

Najlepsza grafika – sympatyczna wielce ale mi bardziej kojarzy się ze Żwirkiem i Muchomorkiem niż z Tolkienem 😀
poz :)
tal

Lord Ya, dnia 13.04.2016 o godzinie 22:18

Nie, The Art of The Lord of the Rings nie wyszło (jeszcze?) po polsku, ale pozwoliłem sobie ułożyć polskie tłumaczenie tytułu analogicznie do The Art of Hobbit.

Zostaw komentarz