Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Liść, dzieło Niggle’a w szkockich teatrach

leafhead6116Liścia, dzieło Niggle’a to dzieło dość niepozorne, daleko mu do rozmachu Władcy Pierścieni. Ale ma swoich fanów, i to fanów z zacięciem artystycznym. Niedawno pisaliśmy o fanowskim filmie Tree & Leaf, a już wkrótce to dzieło Tolkiena ukaże się w kolejnej odsłonie, tym razem na deskach szkockich teatrów. Wszystko za sprawą grupy teatralnej Puppet State z Edynburga, założonej w 2006 roku przez Richarda Medringtona, Ricka Conte’a i Ailie Cohen. Jak wspomina Richard:

Od kiedy pierwszy raz przeczytałem Liść, dzieło Niggle’a, czułem potrzebę by się tym dziełem podzielić i przez ponad dwadzieścia pięć lat ta potrzeba tylko rosła. Ta historia zdaje się oferować różne rzeczy przy każdym moim podejściem do niej, zmieniając się jak pogoda. W przeciwieństwie do większości opowieści Tolkiena, nie ma tam czarodziejów i elfów, ale tak samo jest w niej trochę magii.

I tak po tych dwudziestu pięciu latach Richard Merington, w otoczeniu drabin, rowerów, sztalug i pamiątek rodowych, i wśród akompaniamentów muzyki skomponowanej przez Karine Polwart i Michaela Johna McCarthy’ego przedstawi to niewielkie dzieło Tolkiena. Premiera już 14 kwietnia w Edynburgu, a potem ekipa rusza w podróż po Szkocji.

Źródło: http://www.tolkiensociety.org/2016/02/stage-play-of-leaf-by-niggle-to-tour-scotland

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie

1 komentarz do wpisu "Liść, dzieło Niggle’a w szkockich teatrach"

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Nowe wydanie Liścia, dzieła Niggle’a, dnia 11.06.2016 o godzinie 16:31

[…] go już teraz zamawiać w przedsprzedaży za £3.99. Zgranie się w czasie z przedstawieniem Leaf by Niggle grupy Puppet State Theatre Company najwyraźniej nie jest przypadkiem, okładka jest wzorowana na […]

Zostaw komentarz