Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Polski fandom tolkienowski –
Stowarzyszenie Miłośników Śródziemia „Ennorath”

Elendilion chce być miejscem wymiany informacji o różnych inicjatywach całego polskiego fandomu tolkienowskiego. Specjalnie dla nas o „Ennorath” czyli Stowarzyszeniu Miłośników Śródziemia pisze Michał „Radi” Rukasz. Zapraszamy do lektury. Polecamy to stowarzyszenie Waszej uwadze.

Kontakt: www.facebook.com/SMS.Ennorath (Facebook), http://ennorath.pl/ (strona)

Loga-i-Znaki-Ennorath3-300x300Stowarzyszenie Miłośników Śródziemia to inicjatywa, która wyrosła wokół dorocznego zlotu fanów Tolkiena „Ennorath”. Zlot odbywa się od 2008 roku w ostatni weekend lipca w różnych częściach Polski ? w ostatnich latach byliśmy pod Radomiem, pod Starogardem Gdańskim czy pod Ostrzeszowem i ma formę dwudniowej gry terenowej z elementami LARP-a, oraz trzeciego dnia turniejowo-integracyjnego. W trakcie gry terenowej odtwarzamy Śródziemie u krańca trzeciej Ery. Zebrani jesteśmy w plemionach takich jak Elfowie, Rohirrimowie, Orkowie, Umbarscy Korsarze i inni. Zadania wykonujemy poprzez walkę pomiędzy Siłami Ciemności i Wolnymi Plemionami (broń bezpieczna i łuki LARP-owe), oraz poprzez skradanie się, rozmowy z napotkanymi postaciami, poszukiwanie przedmiotów, obleganie obozów i akcje nocne. Trzeciego dnia mamy turnieje ? wiedzy tolkienowskiej, łuczniczy, szermierczy i bardów. Każdy dzień kończymy wspólnym ogniskiem.

en1Prezesem naszego Stowarzyszenia jest Nazgul. Ma on zawsze łeb na karku.
Przynajmniej swój. Fot. Paulina Zabost

en2Przewodnik plemienia Orków w 2012 roku. Fot. Paulina Zabost

Zlot jest niesłychanie integrującym wydarzeniem, które pozwala nawiązać kontakt z równie jak my szalonymi ludźmi i nawiązać wieloletnie przyjaźnie oraz zrelaksować się wśród szumu drzew czy śpiewu barda. No i oczywiście pozwala przekroczyć wrota Śródziemna!

en3
Rohan na Zlocie w 2014 roku. fot. Agnieszka Kryszczyńska-Krauze

en4
Plemię Krasnoludów w 2015 roku. Fot. Marcin Bronowski

Dziś poza Zlotem Stowarzyszenie organizuje także Dni Czytania Tolkiena (Warszawa, Trójmiasto i Wrocław) oraz comiesięczne spotkania tolkienowskie w Warszawie. Na kolejne z nich, które odbędzie się 6 lutego, serdecznie wszystkich miłośników Tolkiena zapraszamy. Będzie okazja poznać się, porozmawiać i przekonać czy nie warto dołączyć do naszej zakręconej ekipy.

en5Przekrocz z nami wrota Śródziemia! Zachód słońca na Zlocie w 2013 roku.
Fot. Oliwia Kucharska (MadebyDun)

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski

Brak komentarzy do wpisu "Polski fandom tolkienowski –
Stowarzyszenie Miłośników Śródziemia „Ennorath”"

Zostaw komentarz