Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Kalendarz Tolkienowski na 2016 rok

Zgaduję, że większość z naszych czytelników jeszcze nie zaopatrzyła się w kalendarze na rok 2016. Przecież dopiero co przekroczyliśmy połowę tych na 2015. Ale jeżeli ktoś korzysta z tegorocznego oficjalnego Kalendarza Tolkienowskiego wydawnictwa HarperCollins, niech wie, że już wkrótce będzie mógł się zaopatrzyć w wydanie na przyszły rok. A artystką, której prace ozdobią przyszłoroczny kalendarz, jest Tove Jansson, znana przede wszystkim w świecie jako autorka i ilustratorka książek o przygodach Muminków. Oraz autorka ilustracji do szwedzkiego i fińskiego wydania Hobbita. W kalendarzu znajdziemy dwanaście jej prac, w tym rozkładaną, kolorową ilustrację Smauga atakującego krasnoludy. Wstęp do kalendarza napisał znany tolkienolog, Brian Sibley. Kalendarz pojawi się w sklepach (w tym na Amazonie) już 30 lipca, dostępny będzie za £9.99. Jednak zanim to nastąpi, możecie przeczytacie artykuł Galadhorna: Hobbit w świecie Muminków.

Kategorie wpisu: Nowości wydawnicze

5 Komentarzy do wpisu "Kalendarz Tolkienowski na 2016 rok"

Kemmuel, dnia 19.07.2015 o godzinie 11:41

Nigdy nie miałem go w rękach. Czy ten kalendarz jest zgodny z ostatnią reformą?

Galadhorn, dnia 19.07.2015 o godzinie 18:04

Nie. Nie jest to kalendarz wydawany przez Korporację Wydawniczą „Elendili” 😀 czyli jego redakcja nic nie wie o żadnych Reformach Naszego Kalendarza.

Kemmuel, dnia 20.07.2015 o godzinie 16:58

A to szkoda, bo sądziłem, że to powszechnie zaakceptowane ustalenia, z kórymi zgadza się jakaś grupa międzynarodowych ekspertów. W końcu nie jeden Galadhorn interesuje się zgłębieniem tego tematu i sądzę, że wszystkim miłośnikom Śródziemia, ustalenie gdzie leży prawda leży na sercu. W końcu byłoby piękne, gdyby cały świat mógł świętować jubileusze wydarzeń przedastawionych w tym samym czasie.

K.K., dnia 05.08.2015 o godzinie 10:27

Fajna sprawa, dla miłośników Tolkiena, a takich u nas nie brakuje, pozycja obowiązkowa :)

dobrekalendarze, dnia 08.06.2017 o godzinie 13:08

Świetny pomysł z tym kalendarzem. Mam nadzieję, że w na 2018 również wydadzą coś podobnego.

Zostaw komentarz