Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Mini-serial W poszukiwaniu hobbita w Planete +

Na początku kwietnia kanał telewizyjny Planete+ ma w swoim programie coś specjalnie dla tolkienistów: pięcioodcinkowy serial dokumentalny W poszukiwaniu Hobbita, która przybliży nam historię powstawania Śródziemia i legendy, z których Tolkien zaczerpnął pomysły. Przewodnikiem w tej wyprawie będzie nie kto inny jak John Howe, jeden z głównych tolkienowskich ilustratorów, który współpracował z Peterem Jacksonem przy powstawaniu filmów.

Pierwszy odcinek, Światy Tolkiena, zacznie się od planów zdjęciowych w Nowej Zelandii, by potem zabrać widza do Oksfordu, gdzie poznamy legendy, które zainspirowały Profesora. Drugi odcinek, Magiczny las Brocéliande, poświęcony będzie francuskiemu lasowi Brocéliande oraz opowieściom o Merlinie. Trzeci odcinek, Tropem arturiańskiej legendy, to podróż do Kornwalii i historia o rycerzach okrągłego stołu. W czwartym odcinku, Złoto Renu, zostaniemy zabrani do Niemiec, gdzie poznamy pieśń o Nibelungach. Podróż zakończy się w Islandii, w odcinku Istoty z północy, gdzie przedstawiona zostanie mitologia północy.

Premiery poszczególnych odcinków można będzie obejrzeć:
3 kwietnia, godz. 21:00 Światy Tolkiena
3 kwietnia, godz. 21:35 Magiczny las Brocéliande
3 kwietnia, godz. 22:10 Tropem arturiańskiej legendy
10 kwietnia, godz. 21:00 Złoto Renu
10 kwietnia, godz. 21:35 Istoty z północy

Źródło: http://satkurier.pl/news/112879/seria-8222w-poszukiwaniu-hobbita8221-w-planete.html

Kategorie wpisu: Informacje medialne, Wydarzenia

1 komentarz do wpisu "Mini-serial W poszukiwaniu hobbita w Planete +"

Hagen, dnia 03.04.2015 o godzinie 19:35

Z przyjemnością obejrzę. Cieszę się zwłaszcza na odcinek o Pieśni o Nibelungach. To jeden z moich ulubionych eposów średniowiecznych. Kto czytał (był wydawany po polsku) ten bez problemu doszuka się u Prof. Tolkiena inspiracji tym dziełem.
Parę dni temu skończyłem czytać „Raj Utracony” Johna Miltona.Opisy Raju, Piekła, Chaosu czy sceny batalistyczne są wręcz tolkienowskie. Może ktoś się orientuje, czy i na ile poemat te był także inspiracją dla Tolkiena? Pozdrawiam

Zostaw komentarz