Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Karcianka Hobbit – Wyprawa po skarb tuż tuż

Zapowiadając dla Was karciankę Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie wspomniałem o umieszczonej na końcu instrukcji zapowiedzi gry Hobbit – Wyprawa po skarb. Obiecałem śledzić sprawę i pora na sprawozdanie z wyników mojego śledztwa.

Najważniejsza wiadomość pojawiła się dziś na Facebookowym profilu Fox Games – wydawcy gry. Już w ten piątek, 28 lutego, gra zostanie rozesłana do sklepów. Nie oznacza to, że będzie od razu dostępna, ale rozmaite sklepy internetowe podają sugerowaną datę 3 marca, więc od przyszłego tygodnia można zacząć się rozglądać. Sugerowana cena to 64,99 złotych. I tyle jeżeli chodzi o odpowiedzi na pytania „kiedy i za ile?”. Ktoś może jednak postawić pytanie „ale właściwie co?”.

Autorem gry jest Rüdiger Dorn, niemiecki projektant gier. Ma już na swoim koncie trochę tytułów (m.in. Goa czy Louis XIV), kilka nagród, ale gdy spoglądam na listę jego gier np. na portalu Board Game Geek żadnego Hobbita nie widzę. Może to jakiś remake jego starszej gry? Albo coś specjalnie na polski rynek? Zobaczymy.

Trochę sekretów ujawnia nam dziś portal Świat Gier Planszowych. Właściwe, nie trochę, a całkiem sporo, bo zamieszcza instrukcję do gry. Po powierzchownym jej przejrzeniu (zostawmy wnikliwą analizę na inną okazję) można dojść do wniosku, że podobnie jak w Bitwie o Śródziemie, i tu gracze nie będą walczyć bezpośrednio ze sobą, ale bardziej rywalizować kto pokona silniejszych przeciwników. Do tego w pudełku znajdą się plansza i kolorowe klejnoty. A rozgrywkę będzie rozpoczynać osoba która jako ostatnia przeczytała Hobbita. Gra ma być przeznaczona dla dwóch graczy w wieku od ośmiu lat. I tyle na razie, resztę można sobie doczytać we własnym zakresie.

Warto też zwrócić uwagę na ilustracje. Odpowiada za nie Tomasz Jędruszek, który ma już na koncie m.in. współpracę z Fantasy Flight Games czy Portal Games. I muszę powiedzieć, że Smaug z okładki prezentuje się ciekawie. Chętnie zajrzę co to za gra kryje się w tym pudełku, więc możecie wyczekiwać recenzji na Elendilionie.

Kategorie wpisu: Gry tolkienowskie, Nowości wydawnicze

Brak komentarzy do wpisu "Karcianka Hobbit – Wyprawa po skarb tuż tuż"

Zostaw komentarz