Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Koncert Muzyki Filmowej i muzyka Howarda Shore’a

Od razu muszę sprostować: nie, nie mówimy o krakowskim Festiwalu Muzyki Filmowej i nie, Howard Shore nie będzie gościem ani nawet nie głównym punktem programu. Ale muzyka z Władcy Pierścieni Petera Jacksona wykonana przez orkiestrę będzie.

Dnia 26 kwietnia w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się kolejny Koncert Muzyki Filmowej. Tym razem poświęcony będzie twórczości Hansa Zimmera. Utwory z filmów takich jak Gladiator, Incepcja, Batman: Mroczny Rycerz, Ostatni Samuraj czy Piraci z Karaibów wykona orkiestra Sinfonia Iuventus, Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej oraz Anna Lasota pod dyrekcją Macieja Sztora. W programie znajdzie się również muzyka Howarda Shore’a z filmu Władca Pierścieni, Johna Williamsa z Patrioty, Trevora Jonesa z Ostatniego Mohikanina i Davida Arnolda z Casino Royale. Koncert zilustrowany będzie projekcjami fragmentów filmów i slajdów na ekranie kinowym.

Napisałem „koncert”, ale tak naprawdę odbędą się dwa, o 16:00 i 19:00. Bilety dostępne są w cenach: 89, 129, 169, 189 zł.

Więcej szczegółów na: http://koncertfilmowy.pl

Kategorie wpisu: Informacje medialne, Wydarzenia

1 komentarz do wpisu "Koncert Muzyki Filmowej i muzyka Howarda Shore’a"

Estel, dnia 05.02.2014 o godzinie 19:08

Taki koncert genialna sprawa na poziomie epickim. Ta muzyka jest świetna. Szkoda że do warszawy mi nie podrodzę.

Zostaw komentarz