Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Zabierają LEGO do Isengardu!

Temat LEGO z Władcy Pierścieni pojawiał się nie raz. I choć jestem fanem duńskich klocków, jakoś nie do końca podobały mi się dotychczas oferowane zestawy tolkienowskie. Powód jest prosty. Jeżeli chodzi o LEGO, przemawia do mnie wielkość i złożoność konstrukcji. A pomijając może Helmowy Jar, dotychczasowe wielkie nie były. Kilka figurek postaci i jakiś budynek, wóz czy tego typu dodatek, coś co mógłbym zaimprowizować z już posiadanych klocków (gdybym jeszcze jakiekolwiek posiadał). Nieraz jedynym zyskiem dla naszej kolekcji mogła być ta figurka postaci. Ale zapowiedziany na początek lipca nowy zestaw wzbudził moje zainteresowanie. Drodzy Śródziemni budowniczowie, wkrótce przyjdzie nam się zmierzyć z jedną z bardziej charakterystycznych budowli tolkienowskiego świata – z Orthankiem.

Zobaczmy co zestaw nam zaoferuje. Sama wieża ma mieć sześć dość szczegółowo zaprojektowanych pięter, w tym bibliotekę, salę alchemiczną, poddasze czy lochy, a między nimi składane schody czy ukryte zapadnie. Wśród drobnego wyposażenia znajdziemy księgi, broń orków, laski czarodziejów, mapy, klucze do wieży czy świecący palantir. Sama wieża ma mieć aż 73 centymetry wysokości – i pewnie przy odrobinie fantazji (i dodatkowych czarnych elementów) będzie stanowić wyśmienitą bazę do przebudowania w Barad-dûr. W zestawie będą również figurki Sarumana, Gandalfa Szarego, Grimy, dwóch orków, Gwaihira oraz enta. Choć ten ent mógłby spokojnie służyć za osobny zestaw bo też trzeba go będzie złożyć. Warto dodać, że ma mieć 23 centymetry wysokości. Cały zestaw ma liczyć 2359 elementy. I niestety, muszę dorzucić tu jeszcze jedną liczbę, studzącą zapał. Amerykańska cena zestawu to 199,99 dolarów, choć polska cena jest jeszcze bardziej pesymistyczna – 949,99 zł. Cóż, trzeba będzie odłożyć tę wieżę obok Gwiazdy Śmierci na półkę z napisem „Jak już będę milionerem”.

Więcej szczegółów (po angielsku): http://shop.lego.com/en-PL/The-Tower-of-Orthanc-10237?_requestid=1016872

Kategorie wpisu: Informacje medialne

4 Komentarzy do wpisu "Zabierają LEGO do Isengardu!"

Jacek, dnia 12.05.2013 o godzinie 20:31

jak się wydaje były już porządne budowle „tolkienowskie”, fakt, że nie gotowe zestawy ale jednak są, vide:
http://geekologie.com/2013/05/insane-insane-insane-lord-of-the-rings-b.php

Jacek, dnia 12.05.2013 o godzinie 20:45

a tu, wieża większa niż Isengard:
http://geekologie.com/2011/06/6ft-eye-of-saurondark-tower-lego-statue.php

Lord Ya, dnia 12.05.2013 o godzinie 20:59

Dzięki za linki, jest co podziwiać.
Ale akurat w to, że fani już dawno zbudowali rzeczy, o których pudełkowych wersjach nawet nie ma co śnić, to ja nigdy nie wątpiłem. Tylko, że to już jest wyższy poziom niż ten mój.

A Barad-Dûr to dokładnie tak jak mówiłem: wystarczy dołożyć odrobinę fantazji i kilka (tysięcy :P) czarnych klocków do tego isengradziego zestawu 😉

Jacek, dnia 12.05.2013 o godzinie 21:56

Zamiast lepszego samochodu można mieć niezła makietę :).
Na dodatek mogę coś zaproponować coś też niezwykle ciekawego, lecz z równoległego świata. Niemniej na cierpliwego oglądacza, film trwa 15 min, czeka jednak tolkienowskie zakończenie. Więc pomimo niedopasowanego początku, jak jak na ten portal, kończy się zgodnie z jego tematyką :). Przyjemnego oglądania.

Zostaw komentarz