Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Premiera Hobbita w LARP-owym stylu!


Źródło: Facebook

We Wrocławiu, 28 grudnia na premierze Hobbita. Niezwykłej podróży w LARP-owym stylu (LARP to Live Action Role-Playing czyli ‚odgrywanie ról w akcji na żywo’), pojawiło się 117 osób. Nie zabrakło oczywiście członków S. T. Wieża z dolnośląskiej Bielawy, którzy przy okazji promowali Tolk-Folk. Przypominamy, że sam Tolk-Folk jest imprezą organizowaną przez miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena dla fanów Tolkiena od 1997 roku. Każdego lata tolkfolkowicze spotykają się w Bielawskim Śródziemiu, aby wspólnie brać udział w bitwach, koncertach, prelekcjach i konkursach. Przy okazji informujemy Was, że Tolk-Folk ma nowy adres strony internetowej – taki (dodajemy go też na naszym pasku bocznym). Zdjęcie pochodzi z facebookowej strony Tolk-Folku (na której znajdziecie więcej zdjęć z premiery Hobbita).

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Filmy: Hobbit i WP, Gry tolkienowskie

5 Komentarzy do wpisu "Premiera Hobbita w LARP-owym stylu!"

Zair Ugru-nad, dnia 29.12.2012 o godzinie 22:49

Łącznie było nas 117 osób, z czego około 100 w klimatycznych strojach. Całe to zamieszanie koordynował i ogarnął organizacyjnie Marcin Borkowski.

Było super! Tylu pozytywnie zakręconych ludzi, tyle radości, jak również bardzo sympatyczne reakcje ze strony „normalnych” ludzi :) I wszystko za sprawą wydarzenia na Facebooku – najlepsze imprezy to te spontaniczne :)

Za rok przed premierą drugiej części „Hobbita” obowiązkowa powtórka – zapraszamy wszystkich do Wrocławia :)

Galadhorn, dnia 30.12.2012 o godzinie 0:06

Spotkanie z Wami we Wrocławiu przy okazji premiery „Powrotu Króla” to było naprawdę fajne doświadczenie. Wtedy chyba widzieliśmy się ostatni raz, Zair? Nie zapomnę sylwestrowego szampana pitego z gwinta…

😉

Zair Ugru-nad, dnia 30.12.2012 o godzinie 23:14

Tak, chyba wtedy po raz ostatni i jednocześnie pierwszy :)
Szampan z gwinta wymiatał :)

I wtedy też było wszystko takie spontaniczne i cieszę się, że mimo upływających lat ciągle się nam chce i stać nas na spontaniczność, i że jest dużo ludzi podzielających to :)

Galadhorn, dnia 31.12.2012 o godzinie 1:09

To jest piękne! Tolkien łączy ludzi.

Musimy kiedyś obalić jeszcze jednego szampana, Zair.

Telperion, dnia 31.12.2012 o godzinie 12:17

Świetne, szkoda że nie wiedziałem, w tym czasie byłem w poznańskim kinepolis, a w sumie droga do Wrocławia taka sama. Miałbym okazję założyć swój strój….
Brawo!

Zostaw komentarz