Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Filmowe nowiny

Dziś piszemy o dwóch ważnych sprawach. Przede wszystkim przypominamy polskim miłośnikom filmów Petera Jacksona na podstawie prozy Tolkiena, że we wrześniu ukaże się kolejny, drugi już zwiastun filmowy Hobbita: niezwykłej podróży. Czego oczekujemy w tym zwiastunie? Czy pamiętamy o pierwszym z nich? (pisaliśmy o nim tutaj). Trzymamy palec na pulsie i gdy tylko nowy zwiastun pojawi się w sieci, zaprezentujemy go tutaj razem z naszą recenzją. Przy okazji przedstawiamy Wam link do galerii 51 mniej znanych fotosów filmowych, które zebrał serwis TheOneRing.net: tutaj.

Druga ważna informacja dotyczy potwierdzonych, a zatem ostatecznych tytułów trzech części filmowego Hobbita wraz z datami ich premier. Jak informuje serwis TheOneRing.net (tutaj), tytuły i premiery są następujące:

The Hobbit: An Unexpected Journey – 14 grudnia 2012
The Hobbit: The Desolation of Smaug – 13 grudnia 2013
The Hobbit: There And Back Again – 18 czerwca 2014

Tytuł pierwszej części w języku polskim to – niestety błędnie – Hobbit: niezwykła podróż (mogłoby być Hobbit: Niespodziewana podróż)

 

Jako ilustrację tego newsa przedstawiamy materiał promocyjny Nowozelandzkiej Izby Turystycznej, który promuje piękny kraj pięknymi obrazami i pięknym głosem… Iana Holma (jednego z trzech [sic!] filmowych Bilbo Bagginsów).

Kategorie wpisu: Filmy: Hobbit i WP

1 komentarz do wpisu "Filmowe nowiny"

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Z ostatniej chwili: Tytuły trzech części Hobbita, dnia 02.09.2012 o godzinie 16:08

[…] [Aktualizacja] Rzeczywiste tytuły trzech części Hobbita poznaliśmy na początku września ’12 – patrz tutaj. […]

Zostaw komentarz