Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Spotkanie tolkienistów w Katowicach

Już za tydzień, w sobotę 28 lipca, w siedzibie Śląskiego Klubu Fantastyki odbędzie się kolejne spotkanie Sekcji Tolkienowskiej ŚKF oraz wszystkich zainteresowanych twórczością J.R.R. Tolkiena. Zapraszamy Was w sobotę od godziny 14.00 do siedziby klubu mieszącej się przy ulicy Alfonsa Górnika 5 w Katowicach. Więcej informacji o naszych spotkaniach znajdziecie w tym temacie. Nie wymagamy żadnego przygotowania do dyskusji czy wiedzy na tematy tolkienowskie.

Zapraszamy WSZYSTKICH miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena z Katowic i okolic! Gwarantujemy miłe towarzystwo i dobrą zabawę!

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Wydarzenia

8 Komentarzy do wpisu "Spotkanie tolkienistów w Katowicach"

Lord Ya, dnia 20.07.2012 o godzinie 23:11

Rozumiem, że czasami na Elendilionie powtarzamy jakieś teksty, jeżeli to np. felieton z okazji rocznicy jakiegoś wydarzenia czy coś w tym stylu. Nie mogę powiedzieć, bym za zjawiskiem przepadał, ale rozumiem intencje.
Jednak nie bardzo rozumiem dlaczego w tekście będącym krótką informacją o nadchodzącym spotkaniu powtarza się niemal słowo w słowo to co ja kiedyś przy okazji innego spotkania napisałem: http://www.elendilion.pl/2012/01/28/spotkanie-sekcji-tolkienowskiej-kf-w-katowicach/
Wtedy to miał być jednorazowy tekst, a nie szablon do kopiowania przy każdym kolejnym spotkaniu. Trochę więcej własnej inwencji, proszę. Znaczy, można oczywiście stworzyć szablon zaproszeń na spotkania (tylko po co?), ale ze względu na raczej jednorazowe żarciki, ten tekst się do tego nie nadaje.

A choć mnie spotkanie ominie, zachęcam do przybycia.

Tom Goold, dnia 21.07.2012 o godzinie 9:10

Przepraszam Lordzie, notka została już zmieniona. Wykorzystałem akurat Twoją notkę nie ze względu na jej szczególne walory, ale dlatego że była ostatnią informującą o spotkaniu. W przypadku informacji o terminach spotkań jest to zwykła praktyka, by nie przepisywać praktycznie tych samych informacji.

Cotsille, dnia 22.07.2012 o godzinie 8:25

Do Toma: Szkoda, że w ramach newsów systematycznie pojawiają się tu odgrzewane kotlety. Zastanawiam się, czy ich autorzy liczą na sklerozę czytelników, czy na bezrefleksyjny zachwyt nad wszystkim, co się pojawi na stronie, nawet jeśli czytało się to już dwa razy.
Wyobrażasz sobie dziennik, w którym co trzeci artykuł jest przedrukiem sprzed paru miesięcy?
Polecam przeczytanie sobie definicji newsa. Pozdrawiam.

Tom Goold, dnia 22.07.2012 o godzinie 13:50

Na pewno przeczytam:-)

Galadhorn, dnia 23.07.2012 o godzinie 14:52

Chyba ktoś miał zły dzień. :-)

Ja wrócę do pisania nowych newsów po powrocie z wakacji. Pa.

Zenon, dnia 26.07.2012 o godzinie 11:56

Ciekawe kto? Tom czy Cotsille? Inna sprawa, że Cotsille ma dużo racji. Za dużo tych odgrzewanych kotletów.

Galadhorn, dnia 01.08.2012 o godzinie 12:48

No tak, prowadząc serwis w języku polskim trzeba być przygotowanym na narzekaczy i malkontentów. Będziemy się starać, żeby „odgrzewanych kotletów” było mało, a jeżeli coś „odgrzejemy”, to tylko smakowity kawałek „mięska”.

Fangorn, dnia 21.08.2012 o godzinie 17:06

To rzeczywiscie problem. Polscy czytelnicy sa zeczywiscie niewdzieczni, mozna tylko wspolczuc wszystkim prowadzacym rozne serwisy. Ale na szczescie jest proste rozwiazanie – nie prowadzic serwisu w jezyku polskim. Wtedy narzekaczy i malkontentów nie bedzie.

Zostaw komentarz