Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Saso i mapa do Hobbita

Źródło: strona Tomasza Kowala

Z przyjemnością informujemy wszystkich miłośników Tolkiena, jego Hobbita oraz sztuki kartograficznej Tomasza „Saso” Kowala, że trwają właśnie ostatnie prace nad najnowszym dziełem artysty.

Mapa do Hobbita powstaje od lutego 2012. Pomysł wykonania kolejnej mapy chodził Tomaszowi Kowalowi po głowie już od dłuższego czasu. Z jednej strony chciał oderwać się na jakiś czas od grafik które robi na co dzień (warto poznać je na stronie artysty!), a z drugiej chciał zrobić jakąś większą realizację, projekt który zajmie więcej czasu, ale będzie też bardziej efektowny. Zapowiadana na koniec roku premiera ekranizacji Hobbita była ostatecznym impulsem do rozpoczęcia pracy. Pomagają w tym członkowie Społeczności Elendilich (temat „Mapy Tam i Z Powrotem”).

Więcej na stronie Tomasza „Saso” Kowala (tutaj). Znajdziecie tam m.in. rewelacyjne zdjęcia z różnych etapów powstawania tej mapy. Wydruk mapy będzie można wkrótce zakupić na stronie grafika.

Kategorie wpisu: Twórczość fanów

2 Komentarzy do wpisu "Saso i mapa do Hobbita"

Tornene, dnia 19.07.2012 o godzinie 18:11

Jeżeli ktoś nie miał okazji podziwiać szkiców „punktów orientacyjnych” Śródziemia w wykonaniu Saso ani nie widział map jego autorstwa niech natychmiast naprawi swój błąd.

Od kilku dobrych lat nie uzupełniam swojej tolk-kolekcji ale na zamówiony u autora sporej wielkości szkic Samotnej Góry z 2006 roku zawsze spoglądam z zadumą i inspiracją. Wspaniała gra kontrastów i nastrój nie do podrobienia.

[P.S. dla upierdliwych niedowiarków] Nie znam osobiście Saso, te peany są zwyczajnie zasłużone. To tyle.

Zenon, dnia 26.07.2012 o godzinie 11:54

Rzeczywiście artystycznie bardzo ładne. :)

Zostaw komentarz