Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Syn Gondoru wydany

Czyżbym miał napisać o wydarzeniu, które w naszym plebiscycie na Tolkienowskie Wydarzenie Roku ma szansę stanąć do równej walki z zapowiedzianą na grudzień premierą filmowego Hobbita? Pierwsze zwiastuny dobrych wieści można już było jakiś czas temu przeczytać na Forum Hobbitonu, regularnie pojawiały się informacje o postępach i oto doczekaliśmy się zakończenia prac. Syn Gondoru autorstwa Katarzyny „Kasiopei” Chmiel-Gugulskiej właśnie powędrował do drukarni. Właściwie to drugi raz, gdyż w 2006 kilka egzemplarzy zostało wydrukowanych, ale był to raczej prezent dla autorki, niedostępny dla przeciętnego tolkienisty. Tym razem jest inaczej.
Być może zapytacie, czym jest „Syn Gondoru”? Jest to jeden z najbardziej znanych, najlepiej napisanych, jak i zapewne najdłuższych polskich fanfików (a może i światowych, nie wiem na jakim poziomie świat stoi ze swoimi fanfikami). Jest to alternatywna wersja opowieści J.R.R. Tolkiena. Historia odrywa się od wydarzeń znanych kart Władcy Pierścieni za sprawą jednego wydarzenia – Boromir nie ginie, ale zostaje wraz z Merrym i Pippinem wzięty w niewolę.
Co znajdziemy w tym wydaniu książki? 932 strony, w tym dodatki oraz 47 ilustracji, autorstwa, a jakże by inaczej, Kasiopei. Całość oprawiona w miękką oprawę. Cena to 40 zł.
Wszyscy zainteresowani powinni skierować swe kroki do tego wątku: http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=5199, gdzie można zapoznać się ze szczegółami oraz składać zamówienia.

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Informacje medialne, Nowości wydawnicze, Twórczość fanów

11 Komentarzy do wpisu "Syn Gondoru wydany"

Adam Klimowski, dnia 30.05.2012 o godzinie 20:19

Znakomita wiadomość :)

Ale chyba machnęliście się z przejęcia, bo w linku do forum jest błąd.

Lord Ya, dnia 30.05.2012 o godzinie 20:22

Racja, jakaś czwórka zawieruszyła się na końcu. Poprawiłem.

tallis, dnia 31.05.2012 o godzinie 0:40

Jeden z najlepszych fanfików jakie czytałam, a czytałam tego tysiące. I jeden z najdłuższych jakie znam, obok świetnych 80 odcinkowych nowel pani Bonnie „Larner” Sherell. I, choć to nie komedia to na pewno jeden z najzabawniejszych fanfików jakie napisano po polsku :)
Cudowny.
poz :)
tal

Zenon, dnia 01.06.2012 o godzinie 11:00

To świetna wiadomość. Zgadzam się z Lordem Ya, że to kandydat na wydarzenie roku. Dla mnie efekt pasji, stworzony z niej i dla niej jest czymś bardzo ważnym.

Lord Ya, dnia 01.06.2012 o godzinie 21:53

A tak swoją drogą, to prawdopodobnie przyda nam się na Elendilion jakaś recenzja Syna Gondoru. Ktoś reflektuje?

Tzigi, dnia 03.06.2012 o godzinie 22:14

No czadowo. Kolejne wydawnictwo polskiego fandomu, które bym chciała nabyć i kolejne, do nabycia którego trza się rejestrować na forum. Phi…
Nie lubię się udzielać na forach, a otwieranie konta tylko po to, żeby średnio raz na pół roku napisać „chętnie to kupię” jest bezsensownym nabijaniem liczby użytkowników.

Podsumowując sprawę powiem, że szkoda, że nie przewidziano wyjścia dla socjopatów mojego pokroju…

Zenon, dnia 05.06.2012 o godzinie 10:14

Najlepiej sobie ponarzekać. Nie 😛 😀
A wszystko się sprowadza do tego, czy na prawdę chcesz zdobyć tą książkę, czy nie? Jeżeli chcesz to znajdziesz sposób, nawet bez zapisywania się na jakiekolwiek forum.
A jeżeli nie chcesz, to po co jęczysz? 😛 😀

Tzigi, dnia 05.06.2012 o godzinie 11:42

@Zenon
Chcę, oj chcę i nie jęczę tylko informuję, że sytuacja jest niefajna.
Próbowałam kupić w sierpniu „Inne umysły, serca i dłonie”. Pisałam maile, próbowałam się kontaktować na DA. Nic. Martwię się, że tu sytuacja może być podobna i kolejna rzecz mi ucieknie.

Zenon, dnia 06.06.2012 o godzinie 16:49

Sytuacja jest jasna. Może i niefajna, choć nie wiem dlaczego? Tylko co wpis tutaj zmieni? Wiesz co zrobić, ale nie chcesz tego zrobić. OK, rozumiem, tylko że to Twój problem, niczyj więcej.

RaferianTheWhite, dnia 26.06.2012 o godzinie 13:14

-Hmmm?… Na prawdę? Przez tak wiele wiele lat nie było mnie nigdzie prócz Elendilich, a teraz jedyna droga do zdobycia ekskluzywnego woluminu wiedzie na inne forum?… Hmmm… Niech więc będzie!

-A więc na południe! Otwierajcie wrota Hobbitonu, albowiem Księga Niegdyś Przeczytana, (a teraz wydana) musi zostać zdobyta….

Ewy, dnia 06.11.2013 o godzinie 21:00

Hi, i saw this amazing book today at first, and i fall in love with him. But Kasiopea wrote me: has been sold out within a month. So shame.
Have somebody an idea, how can i chlak up one?