Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

No i Thorin Dębowa Tarcza

Jako młody Krasnolud, Thorin doświadczył terroru i obserwował zniszczenia jakie swym ogniem siał smok w Królestwie Krasnodudów w Ereborze. Po zabiciu wielu współbratymców Thorina, wielki gad Smaug osiadł w Samotnej Górze i przywłaszczył sobie skarbiec złota i klejnotów. Nikt nie przybył z pomocą garstce Krasnoludów i w końcu ta dumna i szlachetna rasa została zmuszona pędzić los wygnańców. Przez lata trudów Thorin urósł w siłę, stał się nieulękłym wojownikiem i szanowanym przywódcą. W sercu rosła pokusa by odzyskać przynależne jego ludowi ziemie i zniszczyć bestię która ściągnęła na jego pobratymców tyle nieszczęść. Więc kiedy przeznaczenie podsunęło mu niezwykłego sojusznika, postanowił spróbować szans w pomście.

Source: www.theonering.net

As a young Dwarf prince, Thorin witnessed the destruction and terror wrought when a great fire-breathing Dragon attacked the Dwarf Kingdom of Erebor. After slaughtering many of Thorin’s kin, the great serpent, Smaug, entered The Lonely Mountain and took possession of its vast store of gold and jewels. No-one came to the aid of the surviving Dwarves, and thus, a once proud and noble race was forced into exile. Through long years of hardship, Thorin grew to be a strong and fearless fighter and revered leader. In his heart a fierce desire grew; a desire to reclaim his homeland and destroy the beast that had brought such misery upon his people. So when fate offers him an unusual ally, he seizes the chance for revenge.

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Fandom tolkienowski, Filmy: Hobbit i WP, In Westron (English), Informacje medialne

10 Komentarzy do wpisu "No i Thorin Dębowa Tarcza"

dwarf, dnia 19.07.2011 o godzinie 8:18

Fajny ten elf ;/

Caladion, dnia 20.07.2011 o godzinie 7:41

Raczej Klingon :)

Zenon, dnia 20.07.2011 o godzinie 10:52

Raczej Klingon. 😛 😀

Kapelanus, dnia 21.07.2011 o godzinie 11:53

Ej, ludzie, to jest krasnolud! Gdzie jest długa broda i dumny wyraz twarzy? Nie no, mam nadzieję, że w filmie będzie wyglądał jednak nieco inaczej, nie tak sobie Torina wyobrażałem. Poza tym on wygląda jak młodzieniaszek. Oj się pogniewamy…

Ajwenhoł, dnia 23.07.2011 o godzinie 10:19

I nie ma kaptura z niebieskim chwościkiem!

Monilvryntae, dnia 24.07.2011 o godzinie 13:11

juz widać, ze ten film do katastrofa :/

Kapelanus, dnia 01.08.2011 o godzinie 21:30

Jeszcze się zobaczy. Może nie będzie to katastrofa, ale chyba nie omylnie sądziłem, że ten film więcej będzie miał wspólnego z filmowym „Władca” niż z książkowym Hobbitem. Szkoda.

tallis, dnia 14.08.2011 o godzinie 0:22

A tak swoją drogą to ile Thorin miał lat i na ile powinien wygladac bo ja sie nigdy nie zastanawiałam na wiekiem tej ekipy, poza tym że przyjęłam, że jak jest siwy to znaczy że starszy a reszta mnie nie obchodziła, czy beda w wieku srednim czy młodszym. Skoro autor nie podał konkretnych dat urodzin, to adaptacja może sobie je zmyślić dobierając wiekiem obsadę. Może długośc brody ma znaczyc w jakim są wieku? Jeśli jest krótka to znaczy że w młodym, jak srednia to wiek sredni a jak do pasa to stary? W książce jakos nie pada żadne stwierdzenie o wieku każdego krasnoluda? Poza tym tylko, że Balin jest opisany jako stary a w LOTR jest cos o tym, że wiek powyżej 200 lat to już bardzo stary krasnolud. Gloin na naradzie opowiada Frodowi o obecnym władcy, który jest już bardzo stary, bo dożył ponad 200 lat, prawda? A ile miał Thorin w trakcie wyprawy? Jeśli nie mial wiecej niż 100 to imo mogł wlasnie tak wygladac-na średni wiek krasnoluda. A Gimli? Ile mial lat w czasie WoP? Thorin faktycznie mi sie bardziej kojarzy z zarosnietym banitą Turinem :)
poz :)
tal

Kapelanus, dnia 19.08.2011 o godzinie 11:20

Aragorn przecież też już siwiał. Tu nie chodzi o siwe włosy, bo one zależne są głównie od genetyki (mój kolega już siwieje, a ma 16 lat), ale o posturę ciała owego Thorina. Ten tu nie wygląda jak wielki Thorin Dębowa Tarcza, który zdawał się równać w wielkości Gandalfowi. Twarz ma smukłą, nad zwyczaj ludzką i wygląda, jakby miał dwa metry wysokości, chociaż to tylko popiersie.
Jedyne, co mi tutaj pasuje to głos. :)

Lyssa, dnia 19.06.2013 o godzinie 19:29

No błagam! Ludzie! Chyba każdy wie że z żadnego filmu nie robi się kopii książki!!!!! A i to jest info dla tallis Thorin miał ok. 150-200 lat czyli jak na krasnoluda to nie był stary.