Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

W poszukiwaniu Króla – już w Polsce!

Źródło: witryna wydawnictwa eSPe

Na temat Włóczni Przeznaczenia, którą przebity został Jezus na krzyżu, od wieków krążą legendy. Według nich ten, kto posiądzie tę włócznię, zdobędzie władzę nad światem. Nic dziwnego, że stara się ją odnaleźć hitlerowski wywiad. Na drodze stają mu jednak oksfordzcy intelektualiści z kręgu Inklingów oraz dwoje młodych Amerykanów – Tom i Laura. On ma ambicję znalezienia dowodów na istnienie króla Artura, ją nawiedzają tajemnicze sny, pełne religijnych symboli i średniowiecznych artefaktów. Wspierani erudycją Lewisa, Tolkiena i Williamsa wpadają na trop cudownej relikwii. W cieniu celtyckich ruin toczy się wyścig, którego stawką mogą być losy II wojny światowej, a może i coś więcej…

Książka Davida C. Downinga ukazała się niedawno w wydawnictwie eSPe. Ciekawe jak podoba Wam się taki fanfik o Tolkienie. Czy podobne książki mają w ogóle jakiś sens dla tolkienistów?

Autor: David C. Downing
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272
ISBN: 978-83-7482-415-6
Rok wydania: 2011

Kategorie wpisu: Biografia Tolkiena, Nowości wydawnicze

3 Komentarzy do wpisu "W poszukiwaniu Króla – już w Polsce!"

Lord Ya, dnia 05.06.2011 o godzinie 23:23

To już robią animowane zwiastuny książek? No tak, po co kogoś przemęczać dając mu choćby kilka stron do przeczytania na zachętę, niech sobie obejrzy film, czytanie szkodzi.

A tak poważnie (nie, wcale nie), po ujęciu z Hitlerem przyszła mi do głowy jedna myśl… [i]J.R.R. Jones i Ostatnia Krucjata[/i].

Michał, dnia 06.06.2011 o godzinie 11:56

Gdyby książkę pisał „jakiś tam” autor, to pewnie dla tolkienisty nie miałaby znaczenia, ale pisał ją znawca Inklingów. I jak na powieść ma wyjątkowo dużo przypisów (są jednak z tyłu książki, bez odwołań w tekście). David C. Downing informuje skąd zaczerpnął daną wypowiedź czy zachowanie, skąd wie, że np. Lewis pił jabłecznik… Realia oksfordzich lat 40. odtworzone są pieczołowicie na podstawie dokumentów a jednoczeście opisane w sposób fabularny, przyjemny w odbiorze. Wg mnie najciekawszym (z dramtycznym napięciem wręcz), najbardziej wciągającym momentem książki jest opis… wykładu Williamsa.

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Wybieramy Tolkienowskie Wydarzenie Roku 2011, dnia 28.12.2011 o godzinie 18:49

[…] premiera W poszukiwaniu Króla Davida C. Downinga [więcej tutaj] […]

Zostaw komentarz