Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Nasz konkurs – ogłaszamy wyniki!

Nasz literacki konkurs “Tajemnica i groza w Śródziemiu” – na tolkienowską opowieść spod znaku ballady (w rozumieniu romantycznym), kryminału lub historii niesamowitej już się zakończył! Prace można było nadsyłać do 28 lutego b.r. natomiast dziś pora ogłosić wyniki. Zanim to jednak nastąpi, kilka słów przypomnienia i podsumowania z naszej strony. W terminie otrzymaliśmy osiem prac konkursowych, którymi zajęła się zaprzyjaźniona z nami Katarzyna Rożko, nie-tolkienistka. Kasia oznaczyła wszystkie prace godłami (były to nazwy europejskich miast) i jako anonimowe przesłała do jury konkursowego. W ten sposób jury miało możliwość całkowicie obiektywnej oceny. W skład jury weszli: Joanna “Adaneth” Drzewowska, Bartłomiej “Telperion” Opaliński, Kuba “Athrandir” Dobranowski, Jakub “Conducator” Urbański, Ryszard “Galadhorn” Derdziński oraz Tomasz “Tom Goold” Gubała). Niestety, Athrandir z ważnych przyczyn musiał zrezygnować z uczestnictwa w jury konkursu, ostatecznie więc prace oceniało pięciu jurorów. Każdy z nich ocenił prace przyznając punkty od 0 do 10, zatem teoretycznie z każda z prac mogła otrzymać maksymalnie 50 punktów a minimalnie 0. Wszyscy oni też, nie konsultując się ze sobą, przesłali swój werdykt do Kasi, która zsumowała punkty oraz odkodowała godła konkursowe. Prezentowane poniżej wyniki są więc absolutną premierą zarówno dla czytelników Elendilionu, jak i jury konkursowego. A oto prace konkursowe, autorzy i godła wraz z punktacją:

I miejsce

Witold Witkowski „Dagobert” Tajemnica (godło Berlin) – 38 punktów

II miejsce

Sylwia Wilczewska „Arganthe” – Biel (godło Lizbona) – 37 punktów

III miejsce

Radosław „Ajwenhoł” Rak – Oswoić dzień (godło Londyn) – 34 punkty

oraz pozostałe miejsca:

  • Tornene – Otchłań wilczej jamy (godło Barcelona) – 32 punkty
  • Adam „Lord Ya” Kuziów – Na kurhanach (godło Ateny) – 29 punktów
  • Grzegorz „Hethridu” Gałaszkiewicz – Powracający z mroku (godło Amsterdam) – 24 punkty
  • Cuthalion 12 – Na odsiecz (godło Madryt) – 22 punkty
  • Anna Eria – Dawno albo jeszcze dawniej (godło Rzym) – 9 punktów

Bardzo dziękujemy wszystkim autorom za udział w konkursie, wszystkie prace prezentowały bardzo wysoki poziom.  Szczególnie cieszy nas też, że w pierwszej trójce są aż dwa nowe nazwiska – wspaniale, że objawiły się całkiem nowe talenty literackie! Serdecznie gratulujemy laureatom i prosimy autorów zwycięskich prac o wybór nagród, oczywiście w kolejności od miejsca pierwszego do trzeciego (najlepiej w komentarzach do tego wpisu). Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymują od nas egzemplarze Simbelmynë nr 29 (prześlijcie nam e-mailem swoje adresy). Wybrane prace konkursowe zostaną opublikowane w tegorocznym specjalnym numerze literackim Simbelmynë. A już wkrótce ogłosimy konkurs graficzny i zaprosimy Was ponownie do wspólnej zabawy!

nagrody

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Konkursy, Twórczość fanów, Wydarzenia

30 Komentarzy do wpisu "Nasz konkurs – ogłaszamy wyniki!"

Lord Ya, dnia 30.03.2011 o godzinie 9:56

Gratulacje dla zwycięzców. Szkoda, że nie można przeczytać prac konkursowych, chociażby tych, których nie planujecie do Simbelmynë.

A mój mały eksperyment literacki i tak uważam za udany. I pozwólcie, że nie zgłoszę się po Simbelmynë 29, już mam.

Janusz "Ivellios" Kamieński, dnia 30.03.2011 o godzinie 10:40

Brawo! :) Czekamy na publikację prac. Z przyjemnością zobaczę :)

Amanestel, dnia 30.03.2011 o godzinie 11:47

Pogdybam. Gdyby tak wydrukować, wszystkie opowieści, gdyby to był np. dodatek do Simbelka, gdyby…

Tom Goold, dnia 30.03.2011 o godzinie 11:50

Jeszcze chodzi o publikację prac – to proszę jeszcze o trochę cierpliwości. Redakcja Simbelmynë wkrótce zdecyduje o formie i szczegółach publikacji :-)

Arganthe, dnia 30.03.2011 o godzinie 13:45

W takim razie czekam na wybór Dagoberta.

Adaneth, dnia 30.03.2011 o godzinie 13:51

Po pierwsze, składam wyrazy głębokiego szacunku Wszystkim Uczestnikom konkursu. Poziom zaskoczył mnie bardzo in plus, i to wcale nie tylko pod względem – niemal nienagannej – ortografii.

Pragnę z tego miejsca wyrazić drobny żal, że praca oceniona przez mnie na jedenaście punktów (w skali 1-10) nie znalazła się w gronie laureatów. Lordzie Ya, będę postulować o możliwość ufundowania nagrody specjalnej. Poważnie. Z moim autografem.

Lord Ya, dnia 30.03.2011 o godzinie 18:33

Czekaj, czekaj Adaneth. Myślimy o tym samym dziele? Tym, co we wstępie informuje o kontr-ortograficzności, zawiera takie słowa jak „fspaniałe” i „w’mgl” oraz odwołuje się do procesów stochastycznych, rachunku różniczkowego i algebry? Jeżeli tak, to naprawdę dziękuję za uznanie.

Choć to by powodowało, że średnia u pozostałych jurorów spada do 4,75 lub nawet 4,5, zależy czy 11 uznano za 10 czy za 11. Hmm… kto wie, może było jakieś 0 😀

dagobert, dnia 30.03.2011 o godzinie 18:55

Bardzo mi miło, że się udało – choć jak widzę dosłownie o głos – także pomimo tego, że moja stolica była niemiecka :) – gratuluję Londynowi i Lizbonie :) oraz pozostałym europejskim stolicom i metropoliom. Bałem się tylko, że temat idzie trochę obok „zadanego”. Dziękuję oceniającym za aprobatę dla tego opowiadania.

Licząc na zrozumienie pruskiego podejścia do łupów :) posłużę się tak dostarczonym przez Panią Katarzynę pretekstem by z tym większą śmiałością – także przez wzgląd na stan braków w berlińskim księgozbiorze – wybrać Reader’s Guide. Zastosowanie tego modelu proceduralnej sprawiedliwości dystrytbutywnej przez organizatorów nie daje najmniejszej szansy ukrycia symptomów „smoczej choroby” :)

Adaneth, dnia 30.03.2011 o godzinie 19:28

Lordzie (Eru mi świadkiem, sędziując nie rozpoznałam prawidłowo żadnego autora, chociaż próbowałam się domyślać, trafiałam jak kulą w płot :) ) – uratowało cię właśnie ono wstępowe ostrzeżenie. Matematyki wprawdzie nie rozumiem, ale wystarczyło mi poczucie humoru.

Mam teraz problemik maleńki: przeglądam swą tolkienistyczną kolekcję i nie wiem, w czym wpisać tę dedykację dla ciebie… :)

Tornene, dnia 30.03.2011 o godzinie 19:46

Stolica Katalonii śle powinszowania i pozdrowienia innym miastom walczącym o miano elfickiej stolicy literatury 2011.

Z niecierpliwością czekam na możliwość przyjrzenia się konkurencji.

:)

Arganthe, dnia 30.03.2011 o godzinie 20:21

To ja mam… eee, nietypowe pytanie :) Mam na półce i ‚Listy’, i ‚Klucz do Tolkiena’, więc chciałabym zrzec się swojego wyboru, tak żeby przesunął się o jedno miejsce – tzn. żeby zamiast mnie i Ajwenhoła książki dostali Ajwenhoł i Tornene. Mogę tak?

dagobert, dnia 30.03.2011 o godzinie 21:45

A masz Arganthe Reader’s Guide? Bo jak nie masz to zróbmy tak, że ja wezmę Perrego, bo go nie mam, a listy sobie kupiłem. Z tego Reader’s Guide i tak bym nie korzystał jak się należy (po anglijsku). A Perrego sobie przeczytam. A Tornene nic nie dostanie :) :)

Arganthe, dnia 30.03.2011 o godzinie 22:43

Dagobercie, naprawdę? 😀 Jak dla mnie – świetnie. (Skoro sam to zaproponowałeś, przyznam, że wzięłam udział w konkursie głównie ze względu na Reader’s Guide :) ).

Perry’ego dobrze się czyta równolegle z Władcą, pomaga się nie zgubić w zawiłościach kalendarzowych.

dagobert, dnia 30.03.2011 o godzinie 23:34

Oczywiście, no to tak ustalmy.

Arganthe, dnia 31.03.2011 o godzinie 0:20

Umowa stoi!

Tom Goold, dnia 31.03.2011 o godzinie 7:08

Dagobercie, gratuluję rycerskiej decyzji :) Książkę Perrego możesz mieć ze specjalną dedykacją tłumacza jeśli takie będzie Twoje życzenie!

Ajwenhoł, dnia 31.03.2011 o godzinie 7:29

Gratuluję wszystkim i już zacieram ręce z niecierpliwości, by przeczytać pozostałe opowiadania (bo chyba każdy z uczestników podpisze się dwoma rękami pod tym, by wydrukować, albo chociaż umieścić na stronie, pozostałe teksty). I nie powiem, jestem szalenie mile zaskoczony, bo moje opowiadanie niezbyt było tolkienowskie i Tolkien za głowę by się złapał, że mu się w Śródziemiu takie coś zalęgło.

Dzięki honorowej decyzji Dagoberta trafiają mi się „Listy”, a to dla nich (przyznaję) brałem udział w konkursie. Wychodzi na to, że dzięki Dagobertowi wszyscy są szczęśliwi… WIELKI SZACUN, pod ogromnym jestem wrażeniem:)

Tom Goold, dnia 31.03.2011 o godzinie 8:40

Dagobercie, jeszcze jedno – czy przyjmiesz od nas nagrodę dodatkową w postaci dożywotniej prenumeraty „Simbelmynë”? :)

Tornene, dnia 31.03.2011 o godzinie 11:35

Cieszy mnie to, bo nie przyjąłbym nagrody z powodu niedopasowania tych, którym się należała.

Zaiste szczęśliwe sprawy zwieńczenie. Cztery pudy szacunku przesyłam, Dagobercie!

:)

Tom Goold, dnia 31.03.2011 o godzinie 13:38

Przypominam, że warunkiem otrzymania nagród (laureaci) oraz egzemplarzy „Simbelmynë” nr 29 (wszyscy uczestnicy) jest przesłanie na konkursowego e-maila swojego adresu:-) Wysyłkę nagród rozpoczniemy w końcu przyszłego tygodnia.

Arganthe, dnia 31.03.2011 o godzinie 15:16

Tornene, nie chciałam Cię urazić. Moje własne podejście do książek jest mocno smaugowate, więc mam tendencję do zakładania, że wszyscy mają podobnie (co, jak widać, nie jest prawdą).

Tornene, dnia 31.03.2011 o godzinie 20:06

Ale czemu miałbym się czuć urażony? Nagrody to smakołyki i kto zasłużył, niech je pałaszuje.

:)

dagobert, dnia 31.03.2011 o godzinie 20:13

:) Powiedzmy, że z dystrybutywnego punktu widzenia doszło do alokacji optymalnej utylitarnie – jak najwięcej szczęścia dla jak największej liczby osób :)

Jeśli chodzi o dożywotnią prenumeratę Tomie to wydaje mi się to nazbyt hojny dar – biorąc pod uwagę prognozowane przeciętne dalsze trwanie życia polskiego mężczyzny i to, że nie jestem jeszcze taki stary :) wystarczy roczna z opcją na przedłużenie na zasadach ogólnych :)

Wszystkie możliwe i możliwie wymyślne dedykacje od tłumacza sprawią mi niezwykłą radość

– jak też wpisy jurorów oczywiście

adres już wysyłam

Ajwenhoł, dnia 03.04.2011 o godzinie 19:16

Mam pytania:
1. Czy wszystkie konkursowe prace zostaną wydrukowane w Simbelmyne, czy tylko opowiadanie Dagoberta?
2. Czy mogę umieszczać swoje opowiadanie na innym portalu internetowym, gdzie wrzuciłem kilka moich innych tekstów (oczywiście z adnotacją, że jest to opko konkursowe z Elendilionu) i czy nie przeszkodzi to ewentualnemu wydrukowaniu go w Simbelmyne? (albo czy nie będę musiał usunąć go potem ze strony i znów drzeć koty z webmasterem?).

Pozdrawiam serdecznie,
Ajw.

Tom Goold, dnia 04.04.2011 o godzinie 8:20

Odpowiadam:
1) Na pewno w „Simbelmynë” zostanie wydrukowane więcej prac niż tylko Dagoberta. Moim zdaniem będzie to 5-6 prac ale ostatecznie ustalimy to na spotkaniu redakcyjnym w końcu tego lub na początku przyszłego tygodnia.
2) Zgodnie z regulaminem konkursu opowiadanie nie mogło być wcześniej nagrodzone, nie było nic na temat zamieszczania go na stronie internetowej. Jednak miło byłoby gdyby nagrodzeni autorzy powstrzymali się z publikacją swoich opowiadań w sieci do czasu opublikowania „Simbelmynë”. To jedynie prośba a nie żaden nakaz czy warunek. Jednak jeżeli opowiadanie już znajduje się w sieci to nie ma potrzeby usuwania go i nie przeszkodzi to w żaden sposób przy jego publikacji.

Lord Ya, dnia 29.04.2011 o godzinie 18:49

Coś już wiadomo o wyborze tekstów do Simbelmynë?

Ajwenhoł, dnia 12.07.2011 o godzinie 10:35

I kiedy ukaże się numer z konkursowymi opowiadaniami?

Ajwenhoł, dnia 15.07.2011 o godzinie 18:16

Halo?

Tom Goold, dnia 15.07.2011 o godzinie 19:30

Pracujemy nad tym numerem, ukaże się po wakacjach:-)

Ajwenhoł, dnia 02.11.2011 o godzinie 9:42

Listopad puka w okno, a powakacyjnego numeru ani widu, ani słychu…

Zostaw komentarz