Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Czeski konkurs błyskawiczny!

Nadeszła wiekopomna godzina, oto konkurs się rozpoczyna.
Minutek macie niewiele, by zrealizować jego cele.
Nad mową czeską się pochylcie, tłumaczenia nam wyślijcie.

[Aktualizacja z dnia 27.02.11] Zwycięzcą konkursu został Mateusz, którego odpowiedzi wpłynęły do nas o 18:52 czasu ereborskiego. Serdecznie gratulujemy wyczucia „czestiny” oraz refleksu! Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do śledzenia wpisów na naszym portalu – kolejnych konkursów z pewnością nie zabraknie. Zatím!

1) Kim są ci panowie i co to za hobbickie miejsca:

  • Samvĕd Křepelka
  • Smĕlmír (Smišek) Brandorád
  • Dno pytle
  • Rádovsko

2) Przetłumacz na polski poniższą maksymę ze Śródziemia:

Pokud chcete potěšit dvanáct trpaslíků, budete potřebovat sto sudů pivečka!

Tom Goold i Galadhorn zadbali o solidną motywację do „rozkminki” czeskich tolk-słów. Prawidłowa i najszybciej przesłana odpowiedź nagrodzona zostanie biografią Tolkiena w języku czeskim autorstwa znanego i cenionego Humphreya Carpentera oraz najnowszym numerem Simbelmynë!

Odpowiedzi przesyłajcie na adres tornene[wstaw-małpiszona]wp.pl

Hodně štěstí!


Kategorie wpisu: Konkursy

12 Komentarzy do wpisu "Czeski konkurs błyskawiczny!"

Eldil, dnia 26.02.2011 o godzinie 18:54

Wysłałem.
Mam nadzieję, że dobrze 😉

Eldil, dnia 27.02.2011 o godzinie 18:35

A dużo osób brało udział w konkursie?

Tornene, dnia 27.02.2011 o godzinie 19:24

Wpłynęło kilka szybkich odpowiedzi, więcej szczegółów zdradzić wypada jedynie na spowiedzi.

😉

Eldil Niphred, dnia 27.02.2011 o godzinie 19:52

OK, dzięki 😀

Morfinnel, dnia 27.02.2011 o godzinie 21:10

Konkurs zakończony? To prosiłbym o podanie odpowiedzi, bo strasznie ciekawi mnie rozwiązanie. Pliiiiz
😀

Eldil Niphred, dnia 27.02.2011 o godzinie 22:13

Skoro wygrałem, to może podam:
Samvĕd Křepelka- Sam
Smĕlmír (Smišek) Brandorád- Merry
Dno pytle- Bag end
Rádovsko- Buckland

Pokud chcete potěšit dvanáct trpaslíků, budete potřebovat sto sudů pivečka!
Jeśli chcecie zaprosić dwunastu krasnoludów, będziecie potrzebować sto beczek piwa (jakoś tak) 😉

Tom Goold, dnia 28.02.2011 o godzinie 7:19

Proszę szczęśliwego laureata o przesłanie mi personaliów i adresu w celu wysłania nagród:-)

Eldil Niphred, dnia 28.02.2011 o godzinie 19:05

Wysłałem na maila Tornene.

Eldil Niphred, dnia 28.02.2011 o godzinie 19:07

Zaraz wtedy, gdy się dowiedziałem, że wyrałem.
(przydałaby się możliwość edytowania komentów tutaj)

Eldil Niphred, dnia 03.03.2011 o godzinie 18:47

Nagrody doszły, wielkie dzięki ^^

Tornene, dnia 04.03.2011 o godzinie 8:25

Tom Goold ma chyba jakieś „chody” na poczcie albo korzysta z SDS (Shadowfax Delivery System).

😀

Piotr, dnia 04.03.2011 o godzinie 20:29

Wielkie Dzięki za Ten Konkurs. Szczególnie dla Mieszkańców Torunia i Okolic. Nie przyłączam się bo dopiero planuję bliższą znajomość z Mową czeską. Pozdrawiam kefaa7, „Pijany miruvorem huorn” :ent: mocno zdrzewiały z resztą. [CG]. {P}