Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Najaktywniejsi tolkieniści na Fejsie

imgfacebookNie ma cię na fejsie, więc jakby cię nie było… Słyszeliście już na pewno to zdanie. I coś w tym jest, a coraz więcej fanzinów, serwisów, forów, stron – także z Polski – tworzy w słynnym portalu społecznościowym Facebook swoje tzw. fan-pages. O tym zjawisku pisaliśmy już w naszym serwisie (tutaj i tutaj). Sami też posiadamy własną stronę na FB (oto ona – zapraszamy!).

Dziś liderem tolkienowskim na Facebooku okazuje się zaprzyjaźniony z nami serwis:

J.R.R. Tolkien – polska strona czytelników i fanów

W dniu dzisiejszym facebookowa strona Aiglosa ma 79 fanów, Elendili – 176, Elendilion – 189, a tymczasem społeczność „J.R.R. Tolkien – polska strona czytelników i fanów” aż 1233 członków! Jaka jest przyczyna tego fenomenu? Na pewno ta społeczność, działająca z dala od aktywnych ośrodków polskiego fandomu i od redakcji wiodących fanzinów tolkienowskich, bez uprzedzeń, bez zwłoki informuje o najciekawszych zdarzeniach tolkienowskich w kraju i na świecie. Cieszy nas to, że chętnie cytuje też nasze, elendilionowe, newsy.

Prowadząca serwis psycholog Magda Goetz, absolwentka i doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego, pisze o sobie, że jednym z jej zadań jest popularyzacja szeroko pojętej kultury oraz, w szczególności, dobrej, głównie polskiej, fantastyki. Jest racjonalną optymistką. Wierzy w ludzi. Swój entuzjazm potrafi przekazać innym. Efekt? Popularność jej grupy na Fejsie.

Kategorie wpisu: Tolkienowski internet

1 komentarz do wpisu "Najaktywniejsi tolkieniści na Fejsie

Galadhorn, dnia 13.04.2011 o godzinie 13:03

Od tego tekstu liczba naszych fanów na Fejsie wzrosła do 212. Dziś dodałem na pasku bocznym link do naszego fejsowego profilu – czasem pojawiają się tam fajne komentarze. Zapraszamy!

Zostaw komentarz