Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Aiglos nr 15. Od 2012 Aiglos rocznikiem!

Ukazał się właśnie piętnasty numer fanzinu Aiglos. Z małym poślizgiem czasowym i przedostatni raz jako półrocznik, ale z bardzo ciekawą treścią, będącą po części pokłosiem ubiegłorocznego konwentu Tricon, który – jak pamiętamy – miał bardzo bogaty blok tolkienowski (pisaliśmy o nim na przykład tutaj). Od najbliższego lata pismo staje się rocznikiem – wydawane będzie nie dwa a jeden raz w ciągu roku.

aiglos15Opis nowego numeru znajdziemy na stronach Aiglosa (tutaj). Czytamy tam, że w numerze piętnastym znajdziemy artykuły dwojga utytułowanych autorów: dr Maria Błaszkiewicz opowie o tym, jak geologia pomaga mówić o eposie, a dr Marek Pustowaruk przybliży nam zagadnienie fantasy mitopoetyckiej na przykładzie legendarium Śródziemia. Nowy Aiglos przedstawi też  triconowy wykład Tadeusza A. Olszańskiego („Halbarada Dúnadana”) o wolnej woli i przeznaczeniu w świecie Tolkiena, a także esej Magdaleny „Geirve” Kudelskiej  o Siedmiu Pierścieniach Khazadów. Będziemy też mogli przeczytać tekst Michała „M.L.” Leśniewskiego o Atlantydzie. Gościem fanzinu, z którym redakcja Aiglosa przeprowadziła tym razem wywiad, jest Alex Lewis – długoletni szef Tolkien Society. W piśmie znajdziemy też fanfiki, w tym „listy hobbickie”, a także poezję. Zapełniony jest również dział recenzji i wydarzeń. Aiglos przygotował własną relację z Triconu. Redakcja pisze też:

Mamy nadzieję, że zagadki, hobbicka wykreślanka oraz lektura teatrzyku umilą Wam czas, a grafiki i ilustracje będą inspirującym spotkaniem z wizjami tolkienowskich artystów. Zapraszamy gorąco do naszego nowego działu z humorem tolkienowskim, w którym zamieszczać będziemy żarty rysunkowe. W tym numerze rysunek niezawodnej Kasiopei.

Pismo w nowej, podwyższonej cenie 13,- zł (10,- zł + koszt wysyłki 3,- zł) kupicie w dziale zamówień Aiglosa (tutaj).

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Nowości wydawnicze

2 Komentarzy do wpisu "Aiglos nr 15. Od 2012 Aiglos rocznikiem!"

Galadhorn, dnia 27.02.2011 o godzinie 9:31

Jestem zachwycony artykułem Tadeusza Olszańskiego. I chciałbym być na tyle mądry, żeby móc z nim polemizować. Innych dużych tekstów jeszcze nie poznałem.

Świetny jest ten numer „Aiglosa” – i tych z Was, którzy go jeszcze nie zamówili, zachęcam do zakupu. Nie pożałujecie! Wspaniała poezja Avari i Elring! A jakie piękne grafiki! Fanzin najwyższej klasy – jak zresztą wiele innych inicjatyw ŚKF-u.

Beorn, dnia 07.03.2011 o godzinie 23:35

Zgadzam się świetny jest ten numer Aiglosa, jak zresztą wiekszość numerów. Moim zdaniem to najlepsze czasopismo tolkienowskie w Polsce.

Zostaw komentarz