Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

„Drużyna Pierścienia” wygrała 15. Mistrzostwa w Pływaniu na Byle Czym

Coś na wakacyjną nudę: Wehikuł o nazwie Drużyna Pierścienia, czyli Wielki Gandalf zwyciężył podczas 15. Mistrzostw w Pływaniu na Byle Czym „Co ma pływać nie utonie” w Augustowie (woj. podlaskie).
Kapitanem zwycięskiej drużyny Pierścienia jest Dominika Bąk z Sędziszowej. Jej Gandalf ma kilka metrów wysokości i machał rękami do publiczności. Jak powiedziała pomysłodawczyni pływającej Drużyny Pierścienia, pomysł zbudowania takiego pływadła narodził się oczywiście po obejrzeniu filmu pt. „Władca Pierścieni”.

W imprezie uczestniczyło 27 załóg. W Augustowie były wehikuły o takich nazwach jak: Wieloryb, Kot w butach, Emerycka panda czy Euro 2012. Organizatorem imprezy jest Polskie Radio Białystok.

Przy okazji zawodów odbywał się w Augustowie na Błoniach wielki piknik dla mieszkańców i turystów. Co roku imprezę odwiedza kilkanaście tysięcy osób. Podobnie było w niedzielę.

Źródło: Onet.pl

Kategorie wpisu: Wydarzenia

3 Komentarzy do wpisu "„Drużyna Pierścienia” wygrała 15. Mistrzostwa w Pływaniu na Byle Czym"

Galadhorn, dnia 25.07.2010 o godzinie 21:29

Nie ma to jak kanikuła w naszym fandomie. Uwielbiam takie newsy! Dzięki, Drzewcu. My z Tomem Gooldem wybieramy się w sierpniu do wioski Tołkiny, żeby zrobić mały reportaż z Warmii, która może być ojczyzną rodu Tolkienów. Ciekawe co z tego wyjdzie. Czekam też na jakąś relację z Tolk Folku. Brakuje tu takiego newsa. Pozdrowienia z deszczowo-letnich wakacji!

Tornene, dnia 26.07.2010 o godzinie 18:05

– Ju chew maj sord!
– End maj boł!
– End maj aks!
– END MAJ PONTON!

Fajnie. Gratulacje!

:)

Daga, dnia 26.06.2012 o godzinie 14:49

woow… nie wiedziałam ze znajdujemy się aż na tylu stronach … jestem załogantką i jedną z głównych wykonawczyń tego Gandalfa ;)) Dziękuje wszystkim bardzo :)) w tym roku pokazaliśmy się z tą konstrukcją w Bartoszycach ;)) polecam takie imprezy… dużo fajnej zabawy i mnóstwo nowych znajomych :))

Zostaw komentarz