Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Eldarë (Dzień Elfa, 17 czerwca)

Kalendarz Elendilich (tutaj) informuje: oto zbliża się nam Dzień Elfa. Radują się serca Elfich Przyjaciół… Ale czy aby na pewno? Kto bowiem dziś pamięta o inicjatywie sprzed pięciu już lat? Może warto o tej dacie przypomnieć?

Pomysł pojawił się, gdy zauważyliśmy, że w spisie imienin znajdują się też imieniny Alfa (patrz temat „Dzień Elfa – 17 czerwca” na LNDL). A Alf to imię pochodzenia skandynawskiego, które znaczy – ‚elf’. W języku staroislandzkim jasna istota, żyjąca między światem bogów i ludzi nazywała się alfr. I imieniny każdy Alf obchodzi 17 dnia czerwca. A ponieważ cała rodzina naszych elf-friendly inicjatyw nawiązuje do Elfów (forum Elendili ‚Przyjaciele Elfów’, serwis Elendilion ‚należący do Przyjaciół Elfów’, radio Elendili FM, „telewizja” Elendili TV…), to jakież święto jest nam bardziej potrzebne od Dnia Elfa?

Ale Dzień Elfa jest wciąż niezagospodarowany. Może Wy, może Wy właśnie – nasi drodzy Czytelnicy i Goście – znajdziecie treść, którą można wypełnić termin Eldarë ‚Dzień Elfa’? Zapraszamy do komentowania!

Kategorie wpisu: Eseje tolkienowskie, Kalendarium Śródziemia

3 Komentarzy do wpisu "Eldarë (Dzień Elfa, 17 czerwca)"

Varne, dnia 17.06.2010 o godzinie 22:47

Nie żebym się czepiała, ale obrazek jest mój i nie wyraziłam wyraźniej zgody na jego upublicznianie, nawet jeżeli nie jest wysokich lotów artystycznych. Przykre.

Telperion, dnia 17.06.2010 o godzinie 23:02

Przepraszam Varne, już edytowałem wpis.

Varne, dnia 18.06.2010 o godzinie 18:18

Nie mówiłam, aby go usuwać, po prostu byłoby mi miło, gdyby się ktoś zapytał :)
Nie miałam na myśli takich radykalnych kroków jak usuwanie.

Zostaw komentarz