Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Lord of the Rings Online… za darmo?

O grze MMORPG Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar nieraz już pisaliśmy. Jest to tytuł, któremu najwyraźniej udało się wstrzelić w lukę rynku MMO, znalazł rzesze graczy, dla których warto nie tylko trzymać serwery przy życiu, ale i wydawać dodatki, takie jak Mines of Moria czy Siege of Mirkwood. Ale jest, zapewne wcale nie mała, grupa tolkienistów-graczy, którzy słysząc o LOTRO myśleli: „No dobrze, ale ten abonament…”. Można już przestać tak myśleć, bo wykupienie studia Turbine przez Warner Bros. (co miało miejsce w kwietniu) ma przynieść ogromną zmianę. Zniesienie abonamentu. Okazuje się, że rozwiązanie przyjęte w Dungeons and Dragons Online, też początkowo płatnej grze, potem udostępnionej za darmo, sprawdza się i zarabia na siebie. Zaraz, darmo i zarabia? Coś tu chyba nie pasuje. Warto więc wyjaśnić to „za darmo”. Sytuacja wygląda tak, że LOTRO będzie obsługiwać trzy rodzaje kont: darmowe, premium i vipowskie. Różnić się będą np. limitem postaci na serwerze (od jednej na darmowych do pięciu dla VIP-ów), maksymalną ilością posiadanego złota, dostępem do trybu Monster Play, priorytetem logowania przy dużym obciążeniu serwerów i innymi dodatkowymi usługami. Grać za darmo mogą wszyscy, ale ci, którzy zdecydują się płacić, będą otrzymywać więcej (lub też niepłacący będą otrzymywać mniej niż obecnie oferuje gra). Dodatkowo, niezależnie od charakteru konta, mają się pojawić inne dodatkowe, płatne usługi. Ale według zapowiedzi, nawet darmowe konto pozwoli się cieszyć grą, nie ma być sytuacji, gdzie niby płacić nie trzeba by grać, ale co to za granie? Można zapytać: a co z graczami, którzy zapłacili za dożywotni abonament? Nie wyjdą na tym źle, ich konta otrzymają stały status VIP.
Start nowego systemu płatności przewidziano jesienią (i z tego co zapowiedział europejski wydawca, Codemaster, ma wystartować równocześnie w Ameryce i Europie), ale już dziś można zapisać się na beta-testy, ich start przewidziano na 16 czerwca. Szczegóły na stronie http://www.lotro.com/betasignup/.

Kategorie wpisu: Gry tolkienowskie, Informacje medialne

1 komentarz do wpisu "Lord of the Rings Online… za darmo?"

Janusz "Ivellios" Kamieński, dnia 04.06.2010 o godzinie 22:57

Świetna wiadomość. Trochę grywałem w D&DO i przyznam, że teraz sobie będę mógł zobaczyć jak faktycznie wygląda LOTRO :) Dzięki za newsa!

Zostaw komentarz