Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Tolkienowska Avangarda!

Źródło: informacja Nólanís (wpis na forum Elendilich)

awangardaGdzie? Zespół Szkół nr 37 im. Agnieszki Osieckiej przy al. Stanów Zjednoczonych 24, Warszawa. Kiedy? 22-25 lipca bieżącego roku.

Wszystkie zwierzątka w lesie plotkowały, że zbliża się Avangarda. Kolejna. Już szósta. Jeszcze większa, niż ostatnio. I jeszcze bardziej rozbudowana. I znowu w Warszawie. A czytelnicy Elendilionu zastanawiali się, co to takiego w ogóle jest. Ta Avangarda…

Otóż, jest to…

Konwent. Jeden z większych w Polsce. Prawdopodobnie najlepiej zorganizowany. W tym roku nawiązuje do czasów, które dla starszego pokolenia były rzeczywistością, a dla młodszego – są już historią… Ale nie to jest dla Elendilich najważniejsze. W tym roku Avangardę otwiera blok tolkienowski – dzięki wsparciu redakcji Ancalimy.

Udało nam się wynegocjować włączenie w program konwentu spory, bo w zamierzeniach 32-godzinny (czy plany zostaną zrealizowane, to zależy tylko od konwentowiczów), blok poświęcony Tolkienowi i jego twórczości we wszystkich aspektach. Ale uwaga. Nie chcemy, żeby bracia fantaści uciekli z wrzaskiem, kiedy niechcący (albo i chcący, choć wyłącznie z braku lepszego zajęcia) wejdą na tolkienowską prelekcję, o nie. Nie chcemy straszyć miłośników fantasy i SF hermetycznymi prezentacjami i niezrozumiałymi dyskusjami. Nie! – my chcemy przecież zaprosić wszystkich, którzy czytali tylko Hobbita, a Władcę znają z filmu. Chcemy, żeby im także się spodobało. Chcemy, żeby miłośników Tolkiena, Przyjaciół Elfów i wszystkich innych szeroko pojętych tolkienistów także przybywało.

Prawda?

Dlatego tematy będą różne. Mniej i bardziej wymagające. Będą prelekcje dla niewtajemniczonych i dyskusje dla średnio zaawansowanych. Będziemy rozmawiać i słuchać o wszelakich aspektach Legendarium, o pismach i językach elfów, ludzi, krasnoludów i wszystkich innych ras Śródziemia.

Avangarda na Facebooku (Znajdziecie tam także odnośniki do dalszych stron. Powiedzmy, że aktualnie Facebook jest avangardową bazą wypadową)

Zapraszam wszystkich czytelników Elendilionu – może to być wyjątkowa okazja, by spotkać się w większym gronie, w bardziej niż zwykle sprzyjających okolicznościach. Zapraszam szczególnie gorąco osoby spoza Warszawy – bo kiedy warto przyjechać, spotkać się z resztą, jeśli nie na konwentowym bloku tolkienowskim?

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Informacje medialne

1 komentarz do wpisu "Tolkienowska Avangarda!"

Hal, dnia 22.05.2010 o godzinie 18:15

Sugeruję tylko w tytule wpisu poprawić literufffkę w pisowni nazwy konwentu :)

Zostaw komentarz