Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Zlot Arda 2010

Zlot Arda 2010 - 20-24 sierpnia 2010

Zlot Arda powraca po raz siódmy, by ponownie przenieść wszystkich miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena do magicznego świata Śródziemia. Czekają na nich ludy zarówno Wolnych Plemion jak i Sił Ciemności, gotowe wspólnie walczyć ze swoimi wrogami i zrobić kolejny mały krok w kierunku zwycięstwa swoich stron w odwiecznej walce Dobra ze Złem. Po raz kolejny gościć będziemy na polu Ostry Róg w Linownie (Zachodniopomorskie), nad malowniczym jeziorem Lubie. To tam rozstrzygną się losy, nie bohaterów, lecz zwykłych mieszkańców Śródziemia, tak samo, a może i bardziej uwikłanych w problemy władców.

Zlot Arda  to doroczne, tradycyjne, kilkudniowe spotkanie mające na celu wspólną zabawę, mającą przenieść  uczestników – w miarę możliwości – w obręb realiów przedstawionych przez Tolkiena we Władcy Pierścieni. W tym celu uczestnicy Zlotu Arda zobligowani są do wyboru plemienia, do którego będą należeć i przestrzegania obyczajów charakterystycznych dla wybranej społeczności. Do wyboru mają plemiona ludzi: Gondoru, Dunedainów lub Rohanu, Hobbitów, Krasnoludów, Elfów lub Sił Ciemności, w tym orków i korsarzy. Aby lepiej przybliżyć sobie życie w Śródziemiu, uczestnicy podczas trwania Zlotu chodzą w przygotowanych wcześniej strojach odpowiadających swojej rasie, rezygnują z afiszowania się ze zdobyczami techniki (telefonami komórkowymi i innymi gadżetami), a pole namiotowe podzielone jest na dwa oddzielone od siebie obozy: Wolnych Plemion i Sił Ciemności.

Chętny do wzięcia udziału w „Ardzie” wypełnia formularz zgłoszeniowy na stronie zlotu, po czym zostaje skierowany do Przewodnika wybranego przez siebie plemienia, który odpowie na każde pytanie i wyjaśni każdą wątpliwość zlotowicza. Bardzo ważną rolę odgrywa także forum, które umożliwia wymianę spostrzeżeń i opinii oraz lepsze poznanie innych uczestników zabawy – po  przyjeździe na miejsce nie jesteśmy otoczeni anonimowymi osobami, lecz bawimy się wśród znanych nam kompanów.

Życie na „Ardzie” to nie tylko walki i starcia między walczącymi stronami (używana jest broń wykonana z rurek PCV i zabezpieczona pianką izolacyjną), lecz przede wszystkim także wcielanie w życie zwyczajów danego plemienia: dla plemion ludzkich są to zwykle patrole, warty, nocne podchody. Elfowie mają okazję zarówno upajać się poezją i opowieściami o wiekopomnych czynach, jak i szukać zapomnienia w głębi lasu, czy doskonalić się w łucznictwie. To co jednak ogranicza uczestników, to tylko realia książkowe i ich własna wyobraźnia.

W tym roku zapraszamy wszystkich na pole namiotowe Ostry Róg w Linownie (województwo zachodniopomorskie), w którym gościliśmy już w tamtym roku. Wspaniałe tereny w sąsiedztwie dużego jeziora Lubie, tak bardzo nas urzekły podobieństwem do świata Śródziemia, że postanowiliśmy tam powrócić, by po raz kolejny przeżywać przygody. Plemiona jak zawsze będą prowadziły dyplomację oraz potyczki pomiędzy sobą. Nie zabraknie też konkursów i wspólnych spotkań przy ognisku, które pozwolą nie tylko powspominać dawne dni Śródziemia, ale także poznać się lepiej nam, miłośnikom tego świata stworzonego przez J.R.R. Tolkiena.

Najnowsze doniesienia ze zlotu możecie śledzić także w serwisie Facebook.

Termin i miejsce: 20-24 sierpnia 2010, Pole namiotowe Ostry Róg we wsi Linowno (woj. zachodniopomorskie).
Koszt:
45 złotych. Pokrywa on opłaty za nocleg na polu namiotowym oraz organizację konkursów i atrakcji.
Strona: www.arda.org.pl
Forum: www.forum.arda.org.pl

Zapisy prowadzone są do końca czerwca.

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Gry tolkienowskie, Tolkienowski internet, Wydarzenia

Brak komentarzy do wpisu "Zlot Arda 2010"

Zostaw komentarz