Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Trzynasty numer Aiglosa już w sprzedaży!

okladka13Informacja pochodzi ze strony internetowej Aiglosa.

Najnowszy numer „Aiglosa” spłatał nam figla i wychodzi z opóźnieniem za co chcielibyśmy Was przeprosić. Cieszymy się, że mimo wielu przeszkód udało nam się wydać „pechową trzynastkę”, nad którą prace początkowo nie wróżyły utrudnień. Zyskaliśmy świeże siły w postaci nowych współpracowników, którzy wsparli dział redakcji i korekty. Zmobilizowani Waszymi zapytaniami, podjęliśmy także decyzję o dodruku numerów archiwalnych. Komu umknęły trzy pierwsze wydania almanachu, może nadrobić stratę i nabyć je wraz z trzynastką.
W najnowszym „Aiglosie” dwa artykuły poświęcone są kobietom w tolkienowskim legendarium. Karolina Stopa-Olszańska ‚Melinir’ przekonuje, że tylko pozornie są one bohaterkami drugoplanowymi. Postać Eowiny, jako niezrozumianej księżniczki Rohanu przybliży Wam Justyna Brzezińska. Tylko dla naszego pisma, skandynawistka i konsultantka niedawno opublikowanego tłumaczenia „Legendy o Sigurdzie i Gudrun” J.R.R Tolkiena, Renata Leśniakiewicz-Drzymała opowie o „Sadze o Völsungach jako źródle tolkienowskich inspiracji. Będziecie także mogli poznać obyczaje pogrzebowe krasnoludów, które opisała dla Was Magdalena Kudelska ‚Geirve’. Niezawodnie pojawia się również druga część Chronologii Śródziemia Drugiej Ery, opracowana przez Michała Leśniewskiego ‚M.L.’.
Gwoździem numeru jest wywiad z twórcą Tolk Folku, Jarosławem Florczakiem ‚Elkiem Bregaladem’, który odpowiedział nam na piętnaście niełatwych pytań.     Nie zabraknie uczty czytelniczej w postaci fanfików i pełnych humoru listów z archiwum poczty w Michel Delving, jak również wyboru wierszy, recenzji, krzyżówki i wydarzeń, które czekają nas w nadchodzącym, 2010 roku.
Nowością jest dział „Teatrzyk” w którym debiutuje sztuka o znamiennym tytule „Narada u Elronda”, pióra Katarzyny Wojdak ‚Avari’.
W przygotowaniu „Aiglosa” nr 13 pomogli nam nowi współpracownicy, których mamy przyjemność Wam przedstawić. Są nimi Marcin Gugulski ‚Denethor’ i Małgorzata Dzikowska ‚Marille Undomiel’.
Stale czekamy na Wasze opinie, listy i uwagi.

Spis treści najnowszego Aiglosa znajdziecie tutaj.

Aby zamówić almanach odwiedźcie stronę pisma, przypominamy również o sprzedaży bezpośredniej Aiglosa w Warszawie.

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Nowości wydawnicze, Tolkienowski internet, Twórczość fanów

2 Komentarzy do wpisu "Trzynasty numer Aiglosa już w sprzedaży!"

Janusz "Ivellios" Kamieński, dnia 11.03.2010 o godzinie 21:59

Zamówiony :) Bardzo chętnie przeczytam kolejny tekst z cyklu o chronologii Drugiej Ery, bardzo mnie ona ciekawi.

Hal, dnia 12.03.2010 o godzinie 18:19

Jak wyżej :) Wreszcie mam też okazję uzupełnić swoją kolekcję o jedynkę i dwójkę :) Już tylko tego angojęzycznego będzie brakować :)

Zostaw komentarz