Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Władca Błękitnego Promienia

To nowe wydanie filmowej trylogii The Lord of the Rings zapowiadaliśmy już w kwietniu (tutaj). Dziś podajemy najnowsze, bardziej szczegółowe informacje na temat edycji filmu na dyskach Blu-ray.

lord-of-the-rings-blu-rayObraz ostry jak miecz elfa, kolory bogatsze, a dźwięk doskonalszy… Wydanie będzie nosiło tytuł The Lord of the Rings: The Motion Picture Trilogy. W pudełku (jego zdjęcie po lewej) znajdzie się oryginalna wersja kinowa wszystkich trzech filmów (wersje rozszerzone mają być wydane na Blu-ray w późniejszym terminie!) oraz ponad siedem godzin specjalnych dodatków wraz z cyfrowymi edycjami każdego z filmów. Data premiery Władcy na Blu-ray to 6 kwietnia 2010. Wydawcą będzie Warner Home Video. Cena tego wydania to 99,98 USD.

Na trzech oddzielnych dyskach znajdą się cyfrowe kopie każdego z filmów. Będzie też można je obejrzeć w technologii BD-Live, co pozwoli na skorzystanie z zupełnie nowych interaktywnych możliwości. Premiera filmu ma poprzedzić premierę gry wideo The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest oraz nową edycję animowanego Władcy Pierścieni (Ralpha Bakshi’ego) na Blu-ray, która ma trafić do sprzedaży 13 kwietnia przyszłego roku (z dźwiękiem 5.1 oraz z nowymi dodatkami).

Pełny opis wydania wraz ze spisem treści każdej z płyt znajdziecie na stronach TheOneRing.net – tutaj.

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Informacje medialne, Wydarzenia

15 Komentarzy do wpisu "Władca Błękitnego Promienia"

Galadhorn, dnia 15.12.2009 o godzinie 10:24

Ja poczekam kilka lat aż (1) kupię odtwarzacz Blu-ray i (2) ukaże się specjalna edycja edycji specjalnej 😉

Tom Goold, dnia 15.12.2009 o godzinie 12:36

Raczej daruję sobie tę edycję. Cena tego pakietu w Polsce pewnie będzie zbliżona do 500-600 zł a niestety brak wersji rozszerzonych skutecznie odstrasza. Na razie zostaję więc, podobnie jak przedmówca, przy wydaniach DVD.

Dziki, dnia 15.12.2009 o godzinie 20:33

Wydawało mi się, że to wydanie ukazało się już…mh… Ale nie będę się sprzeczał! Ważne – dla kolegów zza oceanu, bo nas i tak nie będzie stać rodzima edycja za 900 zł bez dodatków i pięknych kolorowych wkładek, a co!!! 😉 – iż już jest sprzedawane w promocji za 69,90 dollars plus 9 centów! Znając naszych wydawców, w tym przypadku Galapagos, do 900 zł dołożą kolorową wkładkę za kolejne 150 zł! I tak się interesik kręci… „o pardą”, przecież w tej cenie będą jeszcze dodatki, a że dystrybutor zapomni przetłumaczyć…w końcu niech cha, cha… ry… mstwo ( czyt. niekulturalne społeczeństwo ) uczy się języków! Dobrze, że nie jestem zwolennikiem Blu, glu lu DVD i nie planuję w najdalszym czasie ( na pewno wymyślą coś lepszego! ) zakupu tego niedopracowanego wynalazku, jak kiepskiego LCD nawet za 18.000 zł ! – przecież jak już ktoś wyda tyle kasy, to nigdy nie przyzna się, iż kiepskie. A CRT –stare kineskopy z dobrze skompresowanym DVD klasik- uwierzcie mi – jeszcze długo będzie dawać lepszy obraz!
A jako ciekawostkę podam, iż prekursorzy japończycy w TV, owe diabelskie wynalazki najnowszej generacji oparli na starym systemie kineskopowym, ale za dużo władowali kasy w Ledy. Oledy i…. i tak LCD Plazmiti, Blurejohi drżyjcie!!!
http://www.amazon.com/Lord-Rings-Picture-Theatrical-Editions/dp/B000X9FLKM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=dvd&qid=1260902353&sr=8-1

Dziki, dnia 16.12.2009 o godzinie 19:06

http://www.galapagos.com.pl/news,1080,WLADCA,PIERSCIENI,FILMOWA,TRYLOGIA,JUZ,WKROTCE,NA,BLU-RAY.html
I pozostawiam bez …komentarza! :)

Tom Goold, dnia 17.12.2009 o godzinie 8:09

No nie przesadzajmy:) Bluray bezkonkurencyjnie wygrywa z dvd. Gdybym nie miał już trzech wydań „Władcy Pierścieni” na dvd to z pewnością skusiłbym się na tę edycję. Może zresztą i tak się skuszę na edycję amerykańską jeśli okaże się, że będzie bez blokady regionalnej:)

Galadhorn, dnia 17.12.2009 o godzinie 9:32

Dodałem zwiastun wydania na Blu-ray.

Tom Goold, dnia 17.12.2009 o godzinie 14:04

Jak widać po specyfikacji dodatków są to dokładnie te same dodatki co w edycji dvd, co więcej będą również wydane na płytach dvd więc w dużej mierze jest to jednak proste powielenie poprzedniej edycji. Co więcej, polska wersja pakietu będzie pozbawiona kopii cyfrowych filmów. Niepotwierdzone informacje mówią też o wydaniu wersji rozszerzonych w podobnej postaci w 2011 roku. Jeżeli kogoś to nie zniechęciło powinien rozejrzeć się za tym wydaniem z sklepach wysyłkowych za granicą – można będzie zaoszczędzić nawet do 50% ceny polskiego wydania. Jest nawet nadzieja, że amerykańskie wydanie będzie „all regions” bo taką politykę Warner prowadzi ostatnio w zakresie dystrybucji płyt blu-ray.

Drzewiec, dnia 17.12.2009 o godzinie 20:00

Jeśli zwiastun wydania czegoś na blu-rayu to tylko w full HD:

http://www.hd-trailers.net/blog/2009/12/14/the-lord-of-the-rings-motion-picture-trilogy-dvd-trailer-blu-ray/

😀

Dziki, dnia 17.12.2009 o godzinie 21:54

Blu…. HDV DVD bezkonkurencyjnie wygrywa z DVD? Chyba tylko w specyfikacji na papierze! MH … I nie przesadzam, bo troszkę w tym temacie siedzę. Proszę obejrzeć sobie „Aliena 1 i 2”, „Głębię”, przetworzone w THX na DVD, „Terminatora 2”, czy ostatni remaster „Blade runner” na dobrym telewizorze starej generacji np. 32 calowym CRT- kowskim np. Black Diva, czy Black Trinitron i porównać sobie te same obrazy na powyższych bezkonkurencyjnych nośnikach, oraz TV LCD o tym samym rozmiarze ze średniego segmentu! Zgadza się, te podwojone dymki, chmurki w chmurkach, podwójna ilość nic nie znaczących kropelek deszczu i w tym wszystkim nienaturalne postacie z przebladłymi, niczym w przedśmiertnej agonii twarzami itd.! Nie będę wchodził w szczegóły, bo… mam znajomych kolesi pracujących w markecie X i … jakich sztuczek oni dokonują, by sprzedać tandetę LCD – włącznie z puszczaniem sygnału, którego nie zobaczycie nawet z Bluraya!
Tak na marginesie polecam ten artykulik, ot pierwszy lepszy z brzegu! http://nt.interia.pl/audio-wideo/wideo/news/plazma-i-lcd-czy-wierzyc-reklamie,1404796,4960
A wracając do tematu zgadzam się z przedmówcami! Posiadając również wszystkie edycje DVD musiałbym zostać skuszony czymś ekstra np. nowymi dodatkami – dotychczas Peter wywiązywał się z obietnic, tyle, że być może obecnie nie ma już wpływu na kolejne wydawnictwa! – a przede wszystkim ceną! Pierwsze już mówi samo za siebie, drugie…aż będę bał spojrzeć się na półkę sklepową, by nie zostać porażony Blurayową ceną z… 😉

Tom Goold, dnia 18.12.2009 o godzinie 7:52

Na szczęście każdy może sam porównać czy bardziej podoba mu się obraz i rozdzielczość bluray czy dvd, lcd, plazma czy crt. Co do remasterowanego „Blade Runnera”, oczywiście jest jak najbardziej ok i musi tak być bo ta edycja powstała z myślą o hd właśnie. Mam zarówno wersję dvd jak i bd, i ta druga (nie umniejszając niczego pierwszej) wygrywa. Jeśli chodzi o crt – te ostatnie produkowane modele do dvd są jak najbardziej ok ale już mówienie o nich w kontekście obrazu hd to nieporozumienie. Podobnie jak porównywanie topowych konstrukcji w tej technologii z tandetą z marketu. Idąc do kina mając wybór między kopią analogową a cyfrową wybieram tą drugą. Tak już mam, że lubię widzieć więcej niż mniej:) Cieszę się, że „Władca Pierścieni” wreszcie trafia na nośnik hd, najwyższy na to czas!
:)

Drzewiec, dnia 18.12.2009 o godzinie 19:02

Oczywiście ze HDV DVD wygra ze zwykłym DVD. Proponuje porównując je sprawdzać jakość na tym samym sprzęcie. Nie wiem co porównanie tego, ma wspólnego z telewizorami CRT i LCD.

Osobiście oczywiście wybiorę telewizor LCD. Zacznijmy od tego, że CRT są bardzo nieszkodliwe dla oczu, a poza tym jeśli nie widzę różnicy w jakości, a jeśli już to na plus LCD to wole ekran płaski, w miarę zgrabny i nie ważący z tonę.

Także nie kupię tej edycji. Poczekam na wydanie rozszerzone 😀 wtedy się skuszę. Dodatki nie muszą mnie przekonywać. Wystarczy mi jakość 1080p :)

Drzewiec, dnia 18.12.2009 o godzinie 19:03

*są bardzo szkodliwe

Dziki, dnia 19.12.2009 o godzinie 21:44

W tym rzecz, że sprawdzone! Nie będę podawał specyfikacji sprzętu! I spoko! Bo z tematu o wydaniu Władcy P. na Bluarayu – czego nie jestem przeciwnikiem, a wręcz zagorzałym zwolennikiem nowych technologii, jak i Starsków w 3-D, które wnet pojawią się w kinach, a potem na…. – będziemy gdybać nad wyższością …mh…
Dodam tylko, że ograniczenie LCD i Plazmy polega na nie doścignięciu parametrów starego CRT- o miękkich, naturalnych barwach i…. pip pip, itd. Czego przykładem są ciągłe prace nad kineskopem( tak tak! ) wg. starego CRT-ka, szkodliwego …mh…LCD jest taki przyjazny dla oczu? – z działem laserowym zamiast klasycznego! Płaski kineskop, do tego jakość…pożyjemy, zobaczymy! A co do Blu i HD, to tylko przejściówka! http://hfc.com.pl/?id=wiadomosc&nr=167
A na marginesie dlaczego wygrał Blu z HD? Dlaczego wygrało kiedyś VHS z dużo lepszym jakościowo Beta max.?
Na marginesie w markecie X, o którym pisałem, filmy testowane są na LCD w cenie ok. 10.000 z podświetleniem LED! Czyli super szczegóły, z dołożonymi super smużeniami i rastrem przy bardzo szybkich sekwencjach stojąc w odległości ok. 2m od TV. A z tego co wiem, to analog – VHS, DVD –cyfra! Czyli każdy film wydany na DVD jest formą cyfrową! A, że chodzi o transfer…cóż! Dlatego np Alien 1 i 2 w THX wygląda na zwykłym DVD o niebo lepiej, niż na …
Ale przepraszam za wprowadzony zamęt w temacie i gdybym mógł, to …wygasiłbym swoje dyrdymały!
Władca Pierścieni na Blurayu i HDVDVD! Hurrra!:)

Tom Goold, dnia 23.12.2009 o godzinie 14:19

I zrobił się niezły misz-masz. (1) w rozwoju LCD i plazmy wcale nie chodzi o doścignięcie crt, bo ten już został dawno przegoniony ale na doskonaleniu odwzorowania barw, jak to wygląda na dziś (i czy kogoś to zadowala) każdy może ocenić sam w sklepie rtv biorąc ze sobą film na preferowanym przez siebie nośniku (zgadzam się, że kierowanie się obrazem demo to głupota) (2) tak, lcd jest przyjazny dla oczu bo nie emituje promieniowania elektromagnetycznego a oglądający nie jest ostrzeliwany z działa elektronowego, działo laserowe? nic takiego w lcd nie występuje – pomyłka z telewizorami laserowymi(?) (3) jakość ekranu lcd? na pewno trwalszy od crt z wypalonym luminoforem, wystarczy by bezawaryjnie pracował 10 lat (4) czy bd to przejściówka, okaże się – nic nie jest przesądzone a w USA i na Zachodzie ten format już nieźle się zadomowił a płyty zeszły z ceną do poziomu dvd, btw nie zawsze wygrywa format najlepszy technicznie i jest to zupełnie normalne (5) dvd z wyświetlaczem crt to tylko ersatz cyfry (6) Ridley Scott po pracy nad remasterowanym „Blade Runnerem” stwierdził, że dzięki bd czy hddvd (wtedy jeszcze oba formaty ze sobą rywalizowały) nareszcie filmy wyglądają tak jak zawsze tego chciał, i nie mam powodu by mu nie wierzyć, pozdrawiam! :)

Dziki, dnia 23.12.2009 o godzinie 22:43

Na marginesie w czym został prześcignięty CRT poza rozdzielczością? „Erzacem” jest właśnie LCD ! Do czego nawet producenci zaczynają się przyznawać i kombinują z OLEDAMI, zdając sobie sprawę, że nawet plazma pomimo mankamentów daje dużo lepszy, miększy i naturalny obraz. A telewizor z działem laserowym? Proszę! zamiast działa elektronowego laserowe! Ale to już inna bajka! Co prawda chwilowo odsunięta na boczny tor, bo muszą najpierw zwrócić im się koszta włożone w nowe mh…technologie. Ale nadchodzi 3-D i to może spowodować szybsze zawitanie TV laserowych w sklepach. „Czy Plazmy i LCD trafią do kosza? Zaprezentowano telewizor laserowy – dwa razy tańszy i dwa razy lepszy od standardowych telewizorów HD.
Telewizory wysokiej rozdzielczości jeszcze nie stały się standardem, a już zapowiedziano kolejną rewolucję. „Laser television” ma być nie tylko lepszy od aktualnych plazm i LCD-eków, ale i zużywać 75 procent mniej energii.” Taki mały cytacik.
A jeszcze dodam, że BD i HD jest dla mnie faktycznie rewolucyjnym formatem ( aczkolwiek nie najlepszym ) lecz niestety na razie nie potrafimy go w pełni zobaczyć i dlatego piszę o LCD i… i o powyższym! Którym aparatem wyjdzie lepsze zdjęcie : z matrycą 15 mln i platykowym obiektywem, czy 4mln z wysokiej klasy szklanym? I to samo mamy obecnie konfrontując CRT vs LCD i Plazmą!
Życzę zdrowych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2010! 😉