Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Szaruga jesienna

martwe_bagnaNacieszyliśmy się spacerami, kolorami złota i czerwieni, zapachami liści dębu i klonu, gładzią kasztanów… Powoli, choć bez pośpiechu, lasy i parki otrząsają się z jesiennej zadumy, dni stają się coraz krótsze, poranki ponure i szare. Szare… czy jest jakieś piękno w listopadzie? Tak – kubek z gorącą herbatą z sokiem malinowym, ciepła szarlotka, ukochane melodie w deszczowe wieczory, świeczki przy rozmytych deszczem oknach…

Listopad, mimo że deszczowy, melancholijny i szary, może być piękny. Do tego wszystkiego Tolkien, ulubiona, rozlatująca się już książka, a jako dopełnienie herbata, muzyka, szarlotka, świece i… listopad.

Przedstawiamy Wam kolejną z ilustracji Thaliona – Martwe Bagna. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu. Czekamy na Wasze komentarze.

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Tolkienowski internet, Twórczość fanów

5 Komentarzy do wpisu "Szaruga jesienna"

Galadhorn, dnia 01.11.2009 o godzinie 0:20

Thalion jest świetnym grafikiem. Wszystko mi odpowiada – i kolorystyka, i tematyka. Spośród dotychczasowych czterech jego grafik chyba jednak naj, najbardziej lubię lato (z Númenórem) i wiosnę (z Shire). Coraz więcej słyszę głosów, że ludzie chcieliby te grafiki zobaczyć wydrukowane.

Ja na swój sposób lubię przedzimie zwane też szarugą. U mnie ważne są zapachy, a o tej porze zapach liści spadłych na ziemię, zapach mokrej ziemi, zapach zbliżającej się zimy, zapach mgły i zapach dymów z płonących liści tworzą niezapomniany klimat. Ale im później, tym ciemniej. I potem człowiek naprawdę się cieszy z pierwszego śniegu, który rozjaśnia świat.

Fajnie, że jest szaruga. Bliscy, spotkania z przyjaciółmi, książki, nasz serwis, forum – na wszystko jest jakby więcej czasu i lepszy klimat. A szaruga z grafiką Thaliona to po prostu wypasik :)

Tornene, dnia 01.11.2009 o godzinie 2:56

Listopad piękny. Może z ilością kości Thalion przesadził, ale ogólnie bardzo zgubny/listopadowy/piękny…

Lord Ya, dnia 01.11.2009 o godzinie 10:43

Ilustracja bardzo ładna, ale czy to aby na pewno obrazek, którym chcemy witać czytelników 😉

Telperion, dnia 01.11.2009 o godzinie 10:58

Byle do zimy Lordzie, takie już są uroki szarugi. Ja jestem pod wielkim wrażeniem pracy Thaliona, i tego jak całość projektu współgra.
Pozdrawiam
Zostały jeszcze dwie ilustracje – zima i przedwiośnie.

Galadhorn, dnia 05.11.2009 o godzinie 11:20

Oglądałem przed chwilą grafiki na zimę i przedwiośnie. Powiem jedno – wielkie wrażenia jeszcze przed Wami. Telperionie, jeszcze raz, nieustająco, dziękuję Ci za całą tę inicjatywę, która doprowadziła do graficznej rewolucji na naszej stronie. Pozdrowienia!

Zostaw komentarz