Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

www.elendilion.pl

logo_elendilion_dark_500Rozpiera mnie radość – po wielomiesięcznych zmaganiach nad projektami, koncepcjami, lokacjami, adresami, kolorystyką i stylem mamy nowy Elendilion.

Oto kilka zdań o tym jak przebiegały prace nad nową szatą graficzną dla Elendilionu.

Po odnalezieniu w sieci Thaliona, młodego ambitnego artysty i fana twórczości J.R.R  Tolkiena, postanowiłem poprosić go o wykonanie, kłębiącego się w mej głowie od dawna, projektu logo dla serwisu. Elendilion ma już ponad dwa lata a nie doczekaliśmy się jeszcze własnego logo. Logo – jak widzicie- oparte jest na bazie gwiazdy. Jakiś czas temu czytałem o jednym z możliwych pochodzeń słowa NEWS… Otóż według pewnych źródeł słowo to jest zlepkiem pierwszych liter słów North, East, West, South…(północ, wschód, zachód, południe). Tak mi to zapadło w pamięć, że nie zważając na realność owej tezy zacząłem snuć plany nad wykorzystaniem liter w logo. Jesteśmy w końcu przede wszystkim serwisem informacyjnym. Do oznaczenia kierunków na znanej Wam wszystkim Róży Wiatrów zastosowaliśmy odpowiednie tengwy (od kierunków; númen, hyarmen, rómen, formen). W ten sposób mamy wszystkie ważne elementy – gwiazdę, słowo NEWS, i tengwy, które jeszcze bardziej podkreślają charakter strony.

Kiedy logo było już gotowe, okazało się, że nie ma tak naprawdę miejsca w układzie graficznym strony na umieszczenie naszego nowego logotypu. Poza tym, logo wyraźnie odbiegało stylem od wcześniejszej wersji strony. Po dyskusjach udało nam się namówić Thaliona do wykonania 6 ilustracji, które będą zmieniały się wraz z elfickimi porami roku: ethuil, laer, iavas, firith, rhîw oraz echuir.

Mimo, że według kalendarza elfów wiosna już się skończyła, postanowiliśmy zaprezentować tą właśnie prace jako pierwszą. Zostanie ona zamieniona za kilka dni na lato… Co do prac zapewniam Was, że warto czekać i że nie będziecie rozczarowani. Mam nadzieję, że następny rok z nami będzie przez to jeszcze ciekawszy, a klimat prac przypadnie Wam do gustu – czy to w gorące dni, czy w szarugę jesienna i mroźną śnieżną zimę.

Chciałem podziękować raz jeszcze Thalionowi za jego ilustracje, projekt strony, logo i fantastyczną współprace! Adminom Galadhornowi i Tomowi Gooldowi za pomoc, Athrandirowi za wykupienie domeny elendilion.pl, Radkowi za wrzucenie wszystkiego w szablon i pomoc techniczną.

Pozostaje mi jedynie życzyć miłego czasu z nami, mamy nadzieję, że serwis będzie się rozwijał jak do tej pory.

Zapraszamy do komentowania!

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Informacje medialne, Informacje techniczne, Tolkienowski internet, Twórczość fanów

7 Komentarzy do wpisu "www.elendilion.pl"

Tom Goold, dnia 20.06.2009 o godzinie 21:47

Brawo Telperionie, to właśnie dzięki Twojej wytrwałości ten serwis dzisiaj tak świetnie wygląda. Zresztą od samego początku jesteś Dobrym Duchem Elendilionu i autorem wielu wspaniałych newsów. Myślę więc, że ta mała rewolucja w wyglądzie serwisu to dobra okazja by podziękować Ci za to wszystko:)Mam nadzieję, że od teraz serwis nie tylko będzie rozwijał się jak dotąd ale nawet jeszcze lepiej i wkrótce dołączy do nas wielu nowych autorów. Jeszcze raz Telperionie wielkie wielkie podziękowania od nas wszystkich!

Galadhorn, dnia 20.06.2009 o godzinie 21:55

Ja też dołączam z podziękowaniami, Bracie. Dziękuję Ci za to, że jesteś naszym Strażnikiem Północy, że czuwasz nad tym miejscem. Dzięki Tobie LNDLN to naprawdę fajne, ciekawe i teraz piękne miejsce. Hantalenya!

Telperion, dnia 20.06.2009 o godzinie 22:09

Dzięki.
Tak naprawdę to miejsce należy do Was – czytelników bo to dla Was piszemy artykuły i newsy i to dla Was stworzyliśmy to nowe oblicze Elendilionu. Elendilion tworzą przecież wszyscy autorzy wpisów i komentarzy i oby było ich coraz więcej!
Na chwałę Tolkiena! 😀

Thalion, dnia 21.06.2009 o godzinie 14:22

Współpraca z Telperionem i zespołem Elendilionu była dla mnie czystą przyjemnością! Cieszę się, widząc ukończony efekt, i mam nadzieję, że wszystkim czytelnikom zmiana przypadnie do gustu.:) Największe brawa i gratulacje należą się oczywiście Telperionowi. Właśnie dzięki Twojej motywacji, wytrwałości i wizji całego przedsięwzięcia możemy oglądać to co teraz widać na stronie Elendilionu. Gratulacje!:)

Pozdrawiam społeczność Elendilionu!
Thalion

Galadhorn, dnia 21.06.2009 o godzinie 14:27

Thalionie, na Twoje zdolne ręce nasze specjalne podziękowania. Jestem zachwycony Twoją interpretacją Śródziemia i mam wielkie uznanie dla Twojego gustu w komponowaniu stron internetowych. Dziękujemy!

Ankali, dnia 24.06.2009 o godzinie 13:10

Jak weszłam na stronę w nowej szacie, to się przestraszyłam, że gdzieś zbłądziłam, ale zaraz znowu byłam w domu :). Jest świetna i pozwala się szybko zadomowić (przynajmniej mnie pozwoliła). Słowa uznania i dzieeeęki wielkie twórcom! :)

Tornene, dnia 02.07.2009 o godzinie 14:23

Idea się ziściła i możesz być dumny, Telperionie. Wygląda serwis świeżo, profesjonalnie i estetycznie – brawo Thalionie. Reszcie zainteresowanych też należy przybić „high-five”.

:)

Do zaczytania zatem!

Zostaw komentarz