Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Obejrzyj The Hunt For Gollum

bannertoday1Długo oczekiwany i wiele razy zapowiadany w serwisie film The Hunt For Gollum, miał dziś swoją światową premierę. Ta niezależna fanowska niskobudżetowa produkcja (film kosztował 3000£)  została wyświetlona na dużym ekranie podczas festiwalu SCI-FI-LONDON. Co ciekawe premiera filmu odbyła się już również w sieci, na stronie www.thehuntforgollum.com

Zapraszamy do obejrzenia tego 40 minutowego filmu, ciekawi jesteśmy Waszych wrażeń, czekamy na Wasze komentarze dyskusje i opinie na temat filmu. Jak do tej pory film obejrzało już 48552 osoby!

Kliknij aby obejrzeć film.

Kila dni temu na stronie BBC pojawił się dość ciekawy wywiad z pomysłodawcą tego projektu – Chrisem Bouchardem. Odsłana on nieco kulisy powstania filmu.

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Fandom tolkienowski, Informacje medialne, Tolkienowski internet, Twórczość fanów

11 Komentarzy do wpisu "Obejrzyj The Hunt For Gollum"

Galadhorn, dnia 04.05.2009 o godzinie 13:22

Wieczorem obejrzę jeszcze raz na spokojnie. Pierwsze oglądanie zrobiło na mnie piorunujące wrażenie. Film prezentuje się lepiej od produkcji Jacksona :)

adda, dnia 04.05.2009 o godzinie 22:11

Ja również obejrzałam ten film.
Moje wrażenia są nieco odmienne. Narracja plastyczna- wspaniała, tak jak w filmie Jacksona. Postaci – dobrze zagrane. Niestety Arragorn wygląda jakby był swoim własnym synem, co rozczarowuje, biorąc pod uwagę fakt, iż jest główną postacią. Gra tak, jakby jeszcze nie dojrzał emocjonalnie do bycia przyszłym królem.
W środku histori pojawiają się dłużyzny, na szczęście scena walki wynagradza powyższe.
Całość oceniam dobrze. A
za to że fani wyprodukowali dla nas, fanów tę historię wielki ukłon i wyrazy szacunku.
Pozdr.

Nienor, dnia 04.05.2009 o godzinie 23:51

Długo czekałem i warto było! Aż chce się powiedzieć dlaczego taki krótki? ;((( ale jak na fanfilm to i tak 40minut wyśmienitej roboty.

Wizualnie i muzycznie super – doskonały klimat, bardzo szybko ‚wchodzi się’ w film.

Co do postaci to nie zgodzę się z zastrzeżeniami do Aragorna. Pominę jednak kwestię wyglądu bo to jest mocno subiektywne – czy ma być podobny do Vigo czy nie, czy nie za młody, za stary, za …… Wg mnie pasuje (a na pewno nie przeszkadza) ale każdy z nas ma swoje osobiste wyobrażenie postaci co trzeba uszanować :) (mi np podpada Gandalf – więcej w nim szalonego rozczochranego dziadka niż mędrca)

Czy jednak Aragorn w tym konkretnym czasie wiedział czego chciał? Jackson przedstawia go jako dojrzałego mężczyznę ale jednocześnie rezygnującego ze swego dziedzictwa. Uciekającego na drugi plan. Z czasem ten dojrzały Obieżyświat dojrzewa do przeznaczenia Aragorna. W fanfilmie widzę Obieżyświata, który dopiero drepcze po obrzeżach swojego przeznaczenia :)

ps. a zobaczę jeszcze raz przed snem 😉

Tom Goold, dnia 05.05.2009 o godzinie 14:43

Film prezentuje się znakomicie. Jako fanowska produkcja to prawdziwa rewelacja a i z wieloma profesjonalnymi produkcjami mógłby śmiało konkurować. Oczywiście stwierdzenie, że film prezentuje się lepiej niż produkcje Jacksona jest stwierdzeniem bardzo na wyrost ale na miejscu PJ zainteresowałbym się człowiekiem, który zrealizował ten projekt. Scenografia, praca kamery czy muzyka są tutaj na bardzo dobrym poziomie i to bez żadnej taryfy ulgowej. Najsłabiej wypada sam scenariusz jednak wyraźnie został przycięty na miarę możliwości i budżetu 3000 funtów (sic!) – aż strach pomyśleć co ten człowiek mógłby zrobić mając do dyspozycji budżet choćby naszego Wiedźmina! Osobna historia to sposób dystrybucji filmu – w pełni profesjonalny i na miarę możliwości jakie daje współczesny internet: równoczesna premiera online w wielu wersjach językowych i formatach (oglądałem znakomitą jakościowo wersję HD z polską ścieżką dialogową). To zdecydowanie największe wydarzenie tolkienowskie w tym roku!

Hay Yarden, dnia 05.05.2009 o godzinie 20:18

Cóż, porównując ten film do tego co stworzył Jackson i budżet tego filmu do budżetu tamtego, można stwierdzić, że ten krótki filmik fanowski przebija Władcę PJ kilkanaście razy!
A ja sam jestem pod wrażeniem. Choć Gollum jest komputerowy, niektóre dialogi nieco sztuczne, Aragorn nigdy nie domyka buzi i średniawo walczy*, a Arwen jest nienajpiękniejsza i przypomina tę panią z Mumio :P, to film jest warty obejrzenia i dużo ciekawszy (nawet dla kogoś, kto nie wie kim był Tolkien, o ile tacy istnieją :P) niż wiele programów, które aktualnie lecą w telewizorze.

*może nie tyle średniawo, co mało efektownie. Komuś wykarmionemu na paradach mistrzów Jedi z filmów o budżecie 1000 razy większym niż budżet HoG (dochodzi nam nowy skrót :D) może się to niepodobać.

dziki z..., dnia 05.05.2009 o godzinie 22:07

Gdyby… Gdyby nie P.J. ten film nigdy by nie powstał w takiej formie, jaką możemy oglądać! I co do tego jeśli ktoś ma wątpliwości, to proszę na PW do Dzikiego!!! Całość zrealizowana w duchu ekranizacji W.P.! Począwszy od dobrania aktorów, „scenografii” ( plenerów ) nawet ruchu kamery, o muzie nie wspomnę! Aragorn, tak dobrany, aby w dalekich planach przypominał Vigo, jeśli chodzi o posturę i chód, nawet rysy twarzy! Scena z „Rozbrykanego Kucyka”, czy świetna interpretacja zranienia w trakcie walki z Orkami, przeniesienie sceny żywcem Arvena VS Aragorn, gdy ten ostatni walczy z „Wilkami” i ponoć ginie w „Dwóch wieżach! Miodzio!!! Cóż!!! Film rewelacyjny, jak na „amatorskie” ( Mh… 😉 ) warunki! Nie będę zbytnio się rozpisywał, ale dla mnie osobiście podłączam ten „fragment” do kolekcji wg wersji Pdżeja, na spojrzenie, na Śródziemie okiem obserwatora XXI wieku! Tak trzymać! Film, ten dla mnie, stanowi bezprecedensowe wydarzenie roku w światku Tolkienistów ! Skostniali, molowato- ksiażkowi fanowie…… drżyjcie! Hobbit się zbliża! :)

Óa, dnia 06.05.2009 o godzinie 9:42

Jak dla mnie to aż za bardzo przypomina produkcję PJ. Ale klimat ma (według mnie) lepszy i momentami duuuużo dojrzalszy od mega super hitu – bajeczki PJ’a.

Drzewiec, dnia 07.05.2009 o godzinie 0:18

Film jak na produkcję fanowską jest arcydziełem. Jedyne co mnie raziło to niepotrzebna bo okropna animacja pierścienia. :)

abesnai, dnia 08.05.2009 o godzinie 0:06

„Niedokończone opowieści” rozdział IV. Poszukiwania Pierścienia – 1. O podróży Czarnych jeźdźców – relacja oparta na opowieści, którą Frodo usłyszał od Gandalfa oraz (zwłaszcza :)) 2. Inne wersje tej samej historii.

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Born of Hope: premiera 1 grudnia b.r.!, dnia 18.11.2009 o godzinie 18:35

[…] Boże Narodzenie ma być wyjątkowe dla miłośników Tolkiena. Po Hunt for Gollum i Halifirien odbędzie się następna premiera fanowskiego filmu na podstawie Władcy Pierścieni. A co […]

Elendilion – Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Born of Hope: premiera dziś o 20.00!, dnia 01.12.2009 o godzinie 1:50

[…] godz. 20.00 czasu środkowoeuropejskiego! Zajrzyjcie na stronę filmu lub do serwisu Dailymotion. Po Hunt for Gollum i Halifirien, sześć lat po ekranizacji Władcy Pierścieni, otrzymujemy porządną, […]