Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

To o czym będzie ten Hobbit?

Peter Jackson and Guillermo Del ToroSerwis Empire Online miał okazję porozmawiać z Peterem Jacksonem i Guillermo Del Toro o planach związanym z podzieleniem Hobbita na dwie części. O tym, że tak się stanie, wiadomo już od dawna, jednak nie do końca jasne było jak będzie przedstawiać się fabuła drugiej części.

Teraz wiemy, że w drugiej części planuje się przedstawić zebrania Białej Rady jak również Gandalfa podróżującego do Dol Guldur. Okazuje się więc, że drugi Hobbit nie będzie bezpośrednim pomostem łączącym film z Władcą Pierścieni. Jackson wspomina również, że taki sposób ekranizacji pozwoli przedstawić Hobbita w stylu jaki znamy właśnie z ekranizacji Władcy Pierścieni. Czyli nie dostaniemy typowej baśni, na jaką część fanów miała ochotę?

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Informacje medialne

7 Komentarzy do wpisu "To o czym będzie ten Hobbit?"

Galadhorn, dnia 17.04.2009 o godzinie 23:04

Peter Jackson coraz szczuplejszy. :)

Varne, dnia 18.04.2009 o godzinie 10:21

Liczę tylko na to, aby mnie ten film nie zawiódł, tylko na tyle 😉

dziki z..., dnia 18.04.2009 o godzinie 22:47

„Peter Jackson coraz szczuplejszy.” Cóż, skostniali Fani W.P. zrobili swoje! Aż strach pomyśleć, co będzie po nakręceniu Hobbitka 1, tym bardziej 2! Obawiam się, że „Człowiek, który się nieprawdopodobnie zmniejsza” ( tak na marginesie polecam, to dziełko z1957 roku ! ), to nic, bo Peterowi grozi samozniknięcie, o Dell Toro nie wspomnę! :)
A co otrzymamy w kinowej wariacji na powyższy temat? Niech pokaże czas! Dla mnie wszelakie gdybanie o niczym, czyli jaką kanapkę będzie za miesiąc jadł pan prezydent „K”, czy ja sam osobiście… Nie wiem!
Reszta spekulacji, to tania reklama i specjalne podsycanie do…właśnie do czego?
Jeśli ukaże się w końcu, szumnie nagłaśniany Hobbit, to z pewnością będzie to Hobbit! A wiadomo, że jak już jedynka powstanie – bez względu, czy fanom się spodoba, czy też nie – i tak wszyscy pójdą, by dokonać „egzekucji”, lub stwierdzić, że… pozostawmy te ostanie stwierdzenie, skromnej, cichej taśmie celuloidowej! 😉

Raferian, dnia 19.04.2009 o godzinie 15:47

„-…I feel… thin… like butter on too much bread…”
-Resztę zaistniałej analogii nakryję zasłoną milczenia… 😉

-R

Elaelias, dnia 19.04.2009 o godzinie 17:56

Jak myślicie.. czy jest możliwość abyś my w tym filmie mogli oglądać Aragorna szukającego Golluma czy Balina w Morii ?

Feahisim, dnia 21.04.2009 o godzinie 10:58

Prawdopodobnie donosy szpiegów z planów filmowych będą cenniejsze niż to było przy ekranizacji LOTR. Chyba, że wcześniej pojawią się jakieś oficjalne zarysy scenariuszy.

Raferian, dnia 23.04.2009 o godzinie 1:05

-Ostatnio pisali średnio jeden scenariusz na parę tygodni, plus codzienne mniejsze, czy większe poprawki… Jakoś nie dam chyba wiary w przecieki scenariusza Hobbita, póki nie zobaczę, co z tego wyszło w kinie… :)

Co innego zdjęcia i ogólniej pojęte przecieki z planu. To już pewniejsza zdobycz.

-Aragorn z Gollumem i Balin w Morii? Bardziej umieściłbym ba półce ‚Jeśli owszem, to miła niespodzianka’ niż ‚Z niecierpliwościa wyczekiwany łup’. IHMO

-R.

Zostaw komentarz