Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Poszukiwani hobbici: dobosz i kontrabasista

Drużyna Trzeźwych Hobbitów sporo namieszała  Księgą Zaginionych Pieśni w tolkienowskim światku, zyskując sobie uznanie wśród wielu fanów swoją uniwersalnością w doborze materiału. Wyjątkowo liryczne ballady przeplatały się z rockowymi riffami by następnie rozśmieszyć swawolnymi tekstami rodem spod dachu Zielonego Smoka. Jacek Wanszewicz, odpowiedzialny za kompozycje, aranżacje oraz realizację wspomnianego albumu zaprasza do współpracy perkusistę i basistę gotowych przystąpić do tej szalonej drużyny, by podczas koncertów nieść wesołą nowinę o Śródziemiu.

Na swej stronie pisze tak:

„Księga zaginionych pieśni” spotkała sie z wyjątkowo ciepłym przyjęciem. Myślę, że warto rozwinąć ten projekt. Myślałem o zorganizowaniu czegoś na kształt festiwalu Tolkienowskiego. Nie wiem jednak jakie będą fizyczne możliwości organizacji. Jeśli to będzie możliwe jak najszybciej w dziale download pojawią sie podkłady dla wokalistów – solistów.

Pojawiły się pewne plany koncertowe DTH. W dalszym ciągu jednak w zespole brakuje perkusisty i basisty. Jeśli są chętni, zapraszam.

Tak więc jeżeli specjalizujesz się w grze na którymś z wymienionych instrumentów skontaktuj się z szefem tego projektu – z pewnością czeka Cię niezapomniana przygoda i możliwość sprawdzenia jak to jest naprawdę z tą hobbicką trzeźwością w drużynie. 😉

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Fandom tolkienowski, Twórczość fanów

7 Komentarzy do wpisu "Poszukiwani hobbici: dobosz i kontrabasista"

mONA, dnia 02.04.2009 o godzinie 21:34

Dobosz moze byc :-) Ale kontrabasista? No nie wiem 😛 Raczej tu chodzi o gitare basowa a nie kontrabas 😛

Halcatra, dnia 02.04.2009 o godzinie 21:37

Jestem jak najbardziej za planom koncertowym DTH i ogólnie wszystkim planom DTH :) Z miłą chęcią wybrałabym się na ich kolejny koncert, czy też kupiła kolejną płytkę :)

Tornene, dnia 02.04.2009 o godzinie 22:33

mONO:
Dostosowałem dwóch muzyków do realiów Śródziemia – perkusistę zastąpił dla mnie dobosz, a rockowego basistę z racji braku prądu w tamtych realiach kontrabasista. 😉 Tytuł raczej żartobliwy miał wyjść :)
Halcatro:
Nie tylko Ty czekasz na ich kolejny album. :)

dziki z..., dnia 03.04.2009 o godzinie 20:14

DTH, dla mnie osobiście, starego, muzycznego…itd. ble, ble, ble ( po co rozwijać gupotki? )…zjadacza zębów rekinów i wszelakich „bestyi”, to mega odkrycie roku 2008! Cieszy przede wszystkim fakt, iż zachwycił mnie pewien zespół swoją świeżością, profesjonalnym podejściem i niesamowitym zaangażowaniem, graniczącym z obłędem – w pozytywnym tego słowa znaczeniu! -, a najważniejsze, że nasz! Tak!!! Z naszego, swojskiego podwórka i udowadnia wszystkim rodzimym nieudacznikom, że jednak można…jak się chce!!!
Nie będę rozpisywał się, bo już na kilku F- jak forum pisałem to i owo, ale niczym młodzian z dawnych czasów, chętnie, jako zagorzały fan, rzuciłbym się w ślad trasy koncertowej, od wsi do wsi, czy miasta, aby w realu poczuć te cudne muzyczne klimaciki! Proszę… będę pomagał podłączać kabelki do sprzętu!!! 😉
Oczywiście, to malutki żarcik, bom wiekowy i troszkę nie wypada! Co prawda, coś tam brzdąkam na gitarze, śpiewam do starzejącej, lustrzanej podobizny z lustra, ale … Młodziany! To dla Was szansa!!! Jeśli macie choć trochę ikry i potraficie grać na wyżej wyszczególnionych instrumentach i w dodatku jeszcze macie ciekawy głos, to…
Ja ze swojej strony mogę – ot tak z boczku – dalej kibicować mojej nr…1+ kapeli i jeśli dożyję Tolk Folku anno 2009, to może nawet…ale to już prywat wiadomość, dla… :)
Serdecznie pozdrawiam: Tornenka za Elendilionka i oczywiście DTH, jeśli przeczytają moje wypocinki!
Niech muzyczna moc, będzie z Wami!
DTH!Kurna, jeśli nie wydacie drugiej płytki, to macie na pieńku z… Dzikim!

Tornene, dnia 04.04.2009 o godzinie 21:56

Tornenek pozdrawia Dzikuska :) 😛
Może nawet powstanie kiedyś DVD z trasy DTH w stylu zapisów z tras kapel rockowych i metalowych, kto wie… :)

Mead, dnia 07.04.2009 o godzinie 19:20

Ja gram na perkusji 😉

Tornene, dnia 11.04.2009 o godzinie 10:22

Nagraj więc demo i ślij do kapelmistrza 😉

Zostaw komentarz