Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Howard Shore w Krakowie 23 maja

IIfestiwal

Tydzień temu pisałem o mglistych zapowiedziach koncertu myzyki Howarda Shore’a do „Dwóch Wież” na krakowskich Błoniach. Mamy potwierdzenie oraz znamy już datę II Krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej: 21-23 maja 2009 r. Co prawda nie ma jeszcze programu festiwalu, jednak można spodziewać się, że koncert Shore’a będzie zwieńczeniem festiwalu i odbędzie się w sobotę 23 maja. Co więcej, możemy się spodziewać osobistego przyjazdu tolkienowskiego kompozytora do Krakowa, gdyż Karnet zapowiada „konferencję o wiele mówiącym tytule: Muzyka filmowa – muzyka klasyczna: udział w niej wezmą Tan Dun, Howard Shore oraz Jan A.P. Kaczmarek.”

Znamy już termin, wypada on w sobotę, więc lepiej być nie mogło.  Można zaczynać się szykować do przyjazdu do Krakowa. Tolkieniści-Krakowiacy zapraszają :) Bilety w ubiegłym roku to 50 zł w sektorze A i 30 zł w B. Warto się wykosztować, będzie się działo :)

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Fandom tolkienowski, Informacje medialne, Wydarzenia

17 Komentarzy do wpisu "Howard Shore w Krakowie 23 maja"

Arneth, dnia 30.01.2009 o godzinie 20:58

Nie wiem czy to wiadomość zła czy dobra, ale będę na 100 %, niestety samego mnie nie puszczą więc jadę z tatą.

Nero, dnia 30.01.2009 o godzinie 22:20

Postaram się wynegocjować wyjazd…

Raferian, dnia 30.01.2009 o godzinie 22:25

…Ale obrazek to żeś zmontował miodny do tej informacji, Nolu… Nie ma co! X)))

…A więc to co było oczekiwane, jest pewne i cieszmy się z tego. Moja propozycja jest następująca: Trzeba pobić rekord frekwencji na zjazdach! Nawet jeżeli Dzień Zero wypada w środku sesji, to należy ponieść wyrzeczenie i być wtedy na Błoniach!

-R.

Nol, dnia 30.01.2009 o godzinie 23:01

Sesja w maju? Ja się boję, że mogą mi wypaść wtedy praktyki.

Drzewiec, dnia 30.01.2009 o godzinie 23:34

Wspaniale ! :)
Ciekawe kiedy rozpocznie sie sprzedaż biletów.

Encaitar, dnia 31.01.2009 o godzinie 0:18

W maju potwór o imieniu Sesja ustępuje miejsca młodszej siostrze – Maturze :) Egzaminy pisemne kończą się co prawda wcześniej, ale ustne mogą komuś pechowo wypaść np. w poniedziałek po festiwalu. Jeżeli nie napotkam takich przeszkód – do zobaczenia w Krakowie :)

Raferian, dnia 31.01.2009 o godzinie 0:52

-Święta Vardo, Nol wypluj te słowa i nie strasz ludzi! 😉

-R.

Sirielle, dnia 31.01.2009 o godzinie 2:19

Oho, może tym razem mi się uda. Szczególnie, że ma się pojawić i Tan Dun, autor ścieżki do „Hero” 😀

Eowina31, dnia 31.01.2009 o godzinie 10:19

Chociaż Kraków to dla mnie drugi koniec Polski-będę napewno.Nie mogę się doczekać.:)

Cotsille, dnia 31.01.2009 o godzinie 17:13

Teraz zacznie się szturmowanie biura organizatora w celu wydobycia informacji dotyczących biletów :). A w długodystansowym szturmowaniu krakowskich biur mam wprawę. Gród Kraka musi się przygotować na kolejny najazd… Błonia – na stratowanie… Nie mogę się doczekać.

tallis, dnia 01.02.2009 o godzinie 18:47

Biedny organizator festiwalu – nie ma to jak sciągnąc sobie hordy tolkienistów na kark :) Ale fajnie, że będzie znów możnośc posłuchania tej muzyki na żywo. Imo muzyka to jeden z najbardziej udanych elementów filmu. Też bym chciała pojechac ale nie wiem czy coś mi nie wypadnie, możliwe, że nieco wczesniejsza od normalnej sesja, albo praktyki albo jakiś inny wyjazd. Ale na razie jest duża możliwosc, że pojade. Zwłaszcza, że w maju nie bywa takich upałów, jak w lipcu czy sierpniu, co by mi sie odechciało ruszac gdzies dalej. :)
poz
tal

Ivellios, dnia 03.02.2009 o godzinie 0:53

I ja się niechybnie stawię, a później w kronice wrażenia spiszę 😉 i tym razem bierzemy sektory A :)

Thoron-thalion, dnia 09.02.2009 o godzinie 20:35

Ech będę negocjował… Z bratem(fanem Shora) pojadę raczej :)

Nienor, dnia 10.02.2009 o godzinie 11:07

Czy pojawiły się już jakieś informacje odnośnie biletów?

Thoron-thalion, dnia 16.02.2009 o godzinie 22:15

Wszyscy mówią, że w maju, kwietniu się pojawią…
Ja też czekam niecierpliwie :)

Celebriana, dnia 05.03.2009 o godzinie 20:41

Oj, tak, oj tak! Jak na razie nie mogę niczego na temat biletów znaleźć, ale jutro z rana atakuję organizatorów… Zobaczy się, zobaczy… Trzeba jednak pojechać, nie ma sił! 😀

Elendilion - Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Howard Shore w Krakowie, 23 maja, dnia 03.05.2009 o godzinie 21:24

[…] Wieże z muzyką na żywo na Błoniach będą i że prawdopodobnie w sobotę, 23 maja, Nolimon donosił tu:  http://czytaj.elendili.pl/2009/01/30/howard-shore-w-krakowie-23-maja/ Teraz jest już na […]