Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Mamy już dziesięć Okruszków lembasa

lembas1Wczoraj wieczorem świat ujrzał kolejny Okruszek lembasa (zdanie to celowo jest dwuznaczne). Wspaniały prezent od autora, naszego przyjaciela Tornene, na czas między Świętami i Nowym Rokiem. Co to są te okruszki? Nic innego, jak dziwne, krótkie opowiadanka umiejscowione gdzieś na uboczu głównych linii fabularnych historii Śródziemia. Czasem są to dopełnienia wątków, czasem interpretacje niedomówień, lecz zawsze doskonała zabawa dla autora – jak napisał Tornene.

Nowe opowiadanie nosi tytuł Jezioro. Jest dziesiątym z serii. Możecie je znaleźć na Forum Elendilich w tym temacie. Odwiedźcie brzeg Jeziora na krańcach świata, a moża poza światem…?

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie, Pliki do ściągnięcia, Twórczość fanów

4 Komentarzy do wpisu "Mamy już dziesięć Okruszków lembasa"

Galadhorn, dnia 31.12.2008 o godzinie 19:48

Śniło mi się wczoraj to jezioro. Ciekawe skąd inspiracja u Tornene? Może z „Siostrzeńca czarodzieja” C. S. Lewisa? Czytaliście opowieść? Jak Wam się podoba?

Z zainteresowaniem, a nawet już z fanowską pasją czekam na kolejny okruszek.

Tornene, dnia 07.01.2009 o godzinie 21:00

Siostrzeńca nie czytałem ale wiem na pewno, że bardzo wielu tolkienistów jest na bezokruszkowej diecie. :) Już nawet nie pytam o wrażenia, bo kto czyta, ten się wypowiedział. Reszta ma to gdzieś i powoli się do tego przyzwyczajam. :)

Pozdrowienia.

Olori, dnia 14.01.2009 o godzinie 21:37

Nie myślę, żebyś miał rację (z tym, że mają to gdzieś :) ).
Ja na przykład czytałem tego newsa, ale dopiero jak się pożaliłeś 😀 na spotkaniu, że nie ma żadnych komentarzy na temat najnowszego okruszka, to postanowiłem je przeczytać.
Jako, że miałem w tym tygodniu matury próbne, więc dopiero dziś miałem czas zacząć czytać i tak mnie wciągnęło, że jestem już po lekturze wszystkich dziesięciu „Okruszków lembasa”
Muszę znaleźć trochę czasu i napisać jakąś bardziej składną wypowiedź na temat tego co myślę o każdym opowiadaniu, chwilowo jednak zarówno to, jak uzupełnienie 😀 sprawozdania ze spotkania musi jeszcze trochę poczekać

Pozdrawiam i czekam na kolejne okruszki :)

Erunno, dnia 02.02.2010 o godzinie 11:17

„Okruszków lembasa” jest już 13. Uwaga na ostatni!

Zostaw komentarz