Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Pełny zwiastun The Hunt for Gollum

poster1_smW piątek tolkienowski internet obiegła elektryzująca wieść o pierwszym pełnym zwiastunie filmu fanowskiego pt. The Hunt for Gollum (pol. ‚Polowanie na Golluma’). Miłośnicy filmowych adaptacji książek Tolkiena, wobec niepokojących wieści o przesunięciu się premiery filmowego Hobbita z 2010 na 2012 rok, na pewno z chęcią obejrzą ten zwiastun. O samej produkcji pisaliśmy już tutaj.

Zwiastun jest naprawdę świetny. Producenci filmu oznajmili, że dzięki niemu mamy lepszy wgląd w styl i atmosferę samego filmu. Poznajemy też kluczowe postaci tej filmowej produkcji. Zwiastun prezentujemy poniżej. I mamy nadzieję, że The Hunt nie będzie filmem, który swoje najlepsze sceny zawarł w zwiastunach! Życzymy powodzenia całej ekipie.


THE HUNT FOR GOLLUM – FULL Trailer 1 from Chris Bouchard on Vimeo.

Kategorie wpisu: Adaptacje tolkienowskie

11 Komentarzy do wpisu "Pełny zwiastun The Hunt for Gollum"

Lord Ya, dnia 21.12.2008 o godzinie 2:11

Świetny zwiastun. Momentami aż ciężko mi się uwierzyć, że to film „fanowski” (te ujęcia gór). Ale widać fani to zdolne bestie i mają dostęp do całkiem profesjonalnych narzędzi (w sumie, przecież to od dawna wiadomo).
Ale ciekawi mnie jak będzie wyglądać sprawa z pokazaniem Golluma, czy w ogóle się pojawi, w końcu może ciągle umykać Aragornowi. A jeżeli się pokaże, to na ile będą naśladować filmowego (chyba za niedługo trzeba będzie określać o który film chodzi :)) Golluma, a na ile będzie to ich własna wizja.
W każdym razie, ja z niecierpliwością będę czekać na ten film.

Elv Galen, dnia 21.12.2008 o godzinie 4:05

Wow… Trailer naprawdę robi wrażenie. Muzyka również brzmi niesamowicie ^^…

Elv Galen, dnia 21.12.2008 o godzinie 4:24

http://pl.youtube.com/watch?v=FnMHgwG9aAo
Wrzucam sznurek na YT, jakby ktoś z jakichś powodów potrzebował akurat tego serwisu…
(Ja potrzebowałam ;P…)

Turin Dagnir, dnia 21.12.2008 o godzinie 11:00

Gdy zwiastun się kończył ciskałem się, że nie pokazano Golluma. Gdy jednak dotarłem do końcówki, zmieniłem zdanie. Świetna scena, o wiele lepsza niż pokazanie samego Golluma.

Muzyka, aktorzy, klimat… świetne!

Earnil, dnia 21.12.2008 o godzinie 14:18

No i co? A nie mówiłem? Ten film na prawdę wart jest obejrzenia, ale szkoda , że film będzie krótki (tylko 30 min.). Z niecierpliwością czekam na premierę…

Tom Goold, dnia 21.12.2008 o godzinie 19:44

Brawo, znakomity zwiastun! W odróżnieniu od „Born of Hope” zapowiada się ciekawa i profesjonalnie wykonana produkcja. Czyżby murowany kandydat do wydarzenia roku 2009?

Tornene, dnia 21.12.2008 o godzinie 22:01

To jest, jakby to nazwać, prawdziwy profesjonalizm fanowski – bez puszenia się itd. Brak mi słów – zaczynam oczekiwanie na pełny obraz!

Galadhorn, dnia 22.12.2008 o godzinie 0:36

Sporo nawiązań do zwiastunów „Władcy”, prawda? Aragorn nasłuchujący z uchem przy ziemi, nagły skowyt biegnących orków, sekwencja lotu nad ośnieżonymi górami, głos Golluma b. podobny do filmowego. HfG ma być chyba produkcją osadzoną w świecie imitującym świat wykreowany przez Jacksona.

Ciekawe co ostatecznie z tego wyjdzie. Trzymam bardzo mocno kciuki…

tallis, dnia 22.12.2008 o godzinie 17:24

„W odróżnieniu od “Born of Hope” zapowiada się ciekawa i profesjonalnie wykonana produkcja.”

Dlaczego w odróżnieniu? Nie ma przecież zadnych różnic w jakości, w poziomie obu trailerów? Oba wyglądają bardzo profesjonalnie. Jedyna różnica jest taka, że BoH bedzie miał nieco wiecej wątków, a THG to będzie raczej teatr jednego aktora. I to nie dziwne dla mnie, że film trwać będzie tylko pół godziny, bo THG to w zasadzie jeden dośc monotematyczny wątek, więc imo można sobie wyobrażać, że gdyby istniał jakis długi film o tej erze Śródziemia (o, np. Hobbit 2) to byłby to w nim właśnie jeden wątek, jedna część. The Hunt to przecież coś jak ćwiartka z normalnego filmu. Bo normalne epickie filmy zawierac mogą 4 czy 5 wątków. Wiec bedzie to coś jak pół godziny „wyjęte” z 2 godzin :) Ogólnie oba wydają mi się doskonale zaprojektowanymi trailerami. Jeśli chcecie zobaczyć coś gorszego sortu, coś co miało chyba wyglądac równie profesjonalnie (i pidżejopodobnie) :) jak tamte produkcjie ale słabo to wyszło, to zobaczcie na YouTube trailer filmu LOTR:Halifirien – ma to być film o strażnikach wzgórz sygnałowych w Gondorze. Trailer zrobiono w bardzo podobnej scenografii, manierze, klimacie jak dwa powyższe, i to imo fajnie, że goscie po prostu pociągneli dalej pomysł robienia fanfilmu (czy też raczej już filmu-fanfika, filmu gapfillera) :) z wybranych okresów historii pomiedzy Hobbitem i Władcą, ale chyba zabrakło im doświadczenia, mi się zdaje, że głównie w kwestiach oświetlenia i kamerowania.
poz :)
tal

Tom Goold, dnia 23.12.2008 o godzinie 10:30

Tallis, to tylko moja czysto subiektywna opinia, która powstała po porównaniu obu trailerów. Technicznie ten z THG prezentuje się jakieś dwie klasy lepiej od „Born of Hope”, gdzie razi kiepska gra aktorska i drewniane dialogi. Podsumowując chodzi więc o podejście do tematu i wykonanie. Nie umniejszając nic twórcom „Born of Hope”, w szczególności pasji i zaangażowania w projekt, zapowiada się dość nudny fanowski film. To jak wspomniałem moja subiektywna (i zdaję sobie sprawę surowa opinia) i wcale się nie dziwię, że ktoś może mieć całkiem przeciwną:)

tallis, dnia 23.12.2008 o godzinie 22:46

No, a mi sie akurat pomysł i trailer BoH podoba bardziej, jak to samo THG, bo ten drugi wydaje mi się zbyt monotematyczny – ot, taki film pościgowy, ciekawe, czy cały czas będzie tylko bieg po lasach, czy jak? :) A w BoH mamy miec historie pewnego plemienia, jego ukrycia, jego obrony i romans, i przekazywanie wodzostwa, i wychowanie dzieci. I dużo wiecej postaci, jak w THG, gdzie mogą być może 2 albo 3 postacie.
W każdym razie mam nadzieje, że oba dobrze wyjdą. To imo dobre pomysły, na niezłe miniaturowe dramatyczne opowiesci. Czesto po trailerze nie da sie ocenic jakosci kompletnego filmu – wiele dobrych trailerów było i potem okazywało się, że filmy byly kiepskie a najlepsze kawałki były w nich tylko te z trailera ale i na odwrót, czesto średnio interesujący trailer może okazac się lepszym filmem.
Wesołych Świąt życzę wszystkim :)
poz :)
tal