Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Przedświąteczne FM już w sobotę!

Radio internetowe Elendili FM zaprasza swoich wiernych słuchaczy, ale i tych, którzy jeszcze nie poznali naszej tolkniętej rozgłośni, do programu przedświątecznego. Dnia 20 grudnia, w okolicach Zimowego Przesilenia, w przeddzień „eärendilowych” nieszporów, na kilka dni przed Świętami Narodzenia Pańskiego, zaprosimy Was na trzygodzinną audycję pełną świątecznej muzyki, ozdobioną konkursami (mamy kilka płyt Drużyny Trzeźwych Hobbitów!), opowieściami o tolkienowskich przygotowaniach do Bożego Narodzenia. Pojawi się Father Christmas, jego zielony brat i Miś Polarny. A audycję poprowadzą Wasi wierni Didżeje – Tomek Gubała („Tom Goold”) i Rysiek Derdziński („Galadhorn”).

Program audycji:

10.00 – 20.00 – Muzyka z fonoteki Dzikiego z…, Tornene i Galadhorna (z dopingiem do świątecznych porządków)
20.00 – Hymn Elendilich i przywitanie
20.10 – Aktualności tolkienowskie z kraju i zagranicy
20.20 – Przegląd prasy tolkienowskiej
20.30 – Koncert życzeń z konkursem
21.00 – Zapraszamy do łamania się opłatkiem – odwiedziny Gwiazdosza
21.20 – Rozmowa Toma i Galadhorna o świątecznych zwyczajach, o przygotowaniach do Bożego Narodzenia, o Godach w Śródziemiu.
22.00 – Koncert przedświąteczny z konkursem
23.00 – Zakończenie programu

oldsanta

Do wysłuchania audycji wystarczy program obsługujący radio internetowe. A gdy klikniecie ten link, radio powinno zagrać w Waszych domach… Zapraszamy!

Po audycji

Dziękujemy! Słuchało nas z co najmniej 23 radioodbiorników komputerów. W irlandzkim Cork Telperionowi towarzyszyło pięcioro bliskich, na Czatowniku była sympatyczna gromadka słuchaczy i konkursowiczów, w dalekich Stanach Zjednoczonych słuchał nas Kamil – jeden ze zwycięzców naszych konkursów. Dziękujemy Halcatrze i Edhilgoth za 10-minutową relację ze spotkania Bydgoszczy Tolkienowskiej, dziękujemy za wszystkie życzenia, dziękujemy za wspólne trzy godziny w świątecznej, ciepłej, wprost rodzinnej atmosferze. Mamy nadzieję, że audycja naprawdę się Wam podobała. Poniżej dwa zdjęcia dzisiejszego świątecznego mieszkania Gal studia.

p1010026

p1010030

Kategorie wpisu: Fandom tolkienowski, Tolkienowski internet

1 komentarz do wpisu "Przedświąteczne FM już w sobotę!"

Galadhorn, dnia 20.12.2008 o godzinie 10:59

Właśnie zaczęliśmy. Ciekawe kto zgadnie z jakiego filmu jest ta muzyka :-)

Zostaw komentarz