Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Thalion zaprasza do Śródziemia…

Na przepastnych ścieżkach i szlakach internetowego Śródziemia, napotykam czasami na niesamowite miejsca. Przeważnie są to drobnostki, jak mały dziwny kamyk pod nogami przykuwający uwagę swoją innością, niekiedy to miejsca w których warto zatrzymać się na dłużej, by nacieszyć oczy pięknym widokiem przed kolejna wędrówką.

Jakiś czas temu natrafiłem, najpierw na stronie digart.pl, na prace Thaliona. Znalazłem go w grupie J.R.R Tolkien i od razu odwiedziłem jego galerię. Byłem zauroczony, ciekawe prace, niekiedy (jak w przypadku Fangorna czy Barloga) inspirowane filmem, inne ukazują Śródziemie w całkiem nowy sposób. Zresztą oceńcie sami, serdecznie zapraszamy. Sam Thalion o zainteresowaniu Tolkienem pisze;

Moje zainteresowanie dziełami Tolkiena zaczęło się około 7 lat temu, kiedy to do ręki wpadł mi egzemplarz książki „Hobbit – Czyli tam i z powrotem”. Od zawsze interesowały mnie mity i legendy, a że świat Tolkiena czerpie z nich wyraźne inspiracje, szybko mnie zaciekawił. W jego dziełach znalazłem to co zawsze przyciągało mnie do czytania książek: pełen rozmachu, szczegółowo dopracowany świat, pełen mitycznych stworzeń, interesujący styl pisania, oraz to, że prócz ciekawej fabuły, powieści mają też swe głębsze przesłanie. Moją ulubioną książką J. R. R. Tolkiena jest jak mi się wydaje „Silmarillion”, gdyż jest jak gdyby rdzeniem całego Uniwersum, do którego odwołuje się wiele pozostałych książek pisarza, a mnogością historii w nim zawartych zapewnia długą i przyjemną lekturę.

Swoje prace tworze niemal wyłącznie techniką cyfrową, maluję za pomocą tabletu w programie Photoshop. Jedynie czasem zdarza mi się nakreślić jakiś pomysł na kartce.

W galerii Przemysława Thaliona Baraniaka i na jego stronie www.thalion.ovh.org możecie oglądnąć również inne prace artysty, powiązane z tematyka fantasy, bądź innymi zainteresowaniami (concept art oraz inne ilustracje).

The last battle

Erebor

Elendil

W Mroczną Puszczę

W imieniu Thaliona zapraszamy!

Kategorie wpisu: Tolkienowski internet, Twórczość fanów

9 Komentarzy do wpisu "Thalion zaprasza do Śródziemia…"

Nol, dnia 17.12.2008 o godzinie 1:31

Niesamowite :O

tallis, dnia 17.12.2008 o godzinie 1:48

Obraz z mroczną puszczą i kompanią thorinową jest genialny :) Łał, co za kompozycja, bardzo oryginalna.

Galadhorn, dnia 17.12.2008 o godzinie 8:38

Sztuka Thaliona to wspaniałe odkrycie na koniec tego bogatego w tolkienowskie zdarzenia roku. Bardzo Ci dziękuję, Telp. Pięknie napisany news. Koniecznie pozdrów od nas Thaliona! :-)

Pan Zegarek, dnia 17.12.2008 o godzinie 17:47

Mroczna Puszcza jest po prostu rewelacyjna. :)

Tornene, dnia 17.12.2008 o godzinie 19:13

Bardzo dobre grafiki – gratuluję. :) Zwłaszcza portretu Elendila.

Telperion, dnia 17.12.2008 o godzinie 22:29

Dziękuję Wam wszystkim za komentarze, ciesze się ze wpis się podoba, a Thalion zapewne tez się cieszy że jego prace przypadły Wam do gustu. Zwróciliście uwagę na koronę Elendila? http://www.digart.pl/zoom/1970696/Elendil.html
Oglądaliście inne prace? np
http://www.thalion.ovh.org/gallery/il/dragon.jpg
albo
http://www.digart.pl/zoom/2778857/Journey.html

Pozdrawiam

Galadhorn, dnia 18.12.2008 o godzinie 12:33

Ciekawie byłoby się dowiedzieć więcej o technice i o inspiracjach Thaliona. Może udałoby Ci się, Telperionie, przeprowadzić z Artystą wywiad? A może sam Thalion zgodzi się nam coś więcej osobiście o sobie powiedzieć? Prace wspaniałe. Oglądam sobie powoli grafikę za grafiką. Elendil rewelacyjny! Niech żyje LNDL!

Thalion, dnia 18.12.2008 o godzinie 16:45

Witam Wszystkich,
Dziękuję za miłe komentarze i opinie na temat moich prac. Oczywiście jeśli jesteście zainteresowani mogę opowiedzieć nieco więcej na temat obrazków, które tworzę. Cieszę się, że przypadły Wam do gustu. :)
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich Fanów twórczości Tolkiena! :)

Elendilion - Tolkienowski Serwis Informacyjny » Blog Archive » Konkurs na logo XI TOLK FOLKU rozstrzygnięty!, dnia 29.05.2009 o godzinie 0:31

[…] WIEŻA – wybrało pracę Przemysława Thaliona Baraniaka (o twórczości tego artysty pisaliśmy już kiedyś tutaj). Zwycięzcy gratulujemy, a Wam drodzy czytelnicy przypominamy że XI TOLK FOLK odbędzie się w dniach […]

Zostaw komentarz