Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

Nowości u Kasiopei

logo.gif

Na stronie internetowej Kasiopei (czyli Katarzyny Kariny Chmiel-Gugulskiej) nowości! Na forum Hobbitonu, artystka tak zapowiada nowy cykl prac zatytułowany Nan Elmoth;

Pragnę zaprosić wszystkich zainteresowanych do mojej galerii Kasiopea Art.
http://tolkien.com.pl/kasiopea , gdzie, począwszy od dziś, co tydzień będą się pojawiać nowości. Za radą przezacnej Nifrodel, postanowiłam nie zasypywać Was od razu efektami mojego dziubdziania z doskoku, których to, nie powiem, uzbierało się całkiem sporo, lecz niecnie je dawkować.
Czas jakiś temu naszło mnie pragnienie, by bliżej przyjrzeć się Nan Elmoth i temu co się tam działo, a co, jak wiemy, zostało zapisane w opowieści O Maeglinie. Analizowałam niemalże wers po wersie i ilustrowałam w szale tfurczym. Nadawałam im robocze tytuły z przymrużeniem Oka, zamierzając potem zmienić je na oficjalne cytaty z Silmarillionu, ale w międzyczasie okazało się, że te zwariowane mają swoich sympatyków, więc w polskiej wersji zdecydowałam je zostawić.
Dziś zatem, w odsłonie pierwszej, znajdują się dwie prace (proszę nie sugerować się kolejnością ich pojawiania się, chronologicznie lepiej je będzie układać, jak już się ukaże cała seria Nan Elmoth) – czyli: Strzemiennego, skarbeńku? oraz Miałeś, chamie, czarny miecz. W oficjalnej wersji miało to być: Maeglin zaciął się w zimnym milczeniu; odtąd nie towarzyszył ojcu w jego podróżach i utracił ojcowskie zaufanie oraz Drugi miecz od pary, Anguirela, zatrzymał dla siebie, aż do czasu, gdy mu ten oręż ukradł rodzony syn Maeglin (tak, ostatni cytat wyjątkowo pochodzi z opowieści o Turinie Turambarze, ale dla akcji w Nan Elmoth był bardzo istotny).
Za tydzień pojawi się kolejny kadr z Nan Elmoth, a do tego mały dodatek, odmienny w nastroju i klimacie. Czas bowiem najwyższy – myślę – by odświeżyć przypadki pewnego młodocianego Gondorczyka i sprawdzić, skąd tak naprawdę biorą się dzieci w Minas Tirith.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do galerii Kasiopei!

Kategorie wpisu: Tolkienowski internet, Twórczość fanów

2 Komentarzy do wpisu "Nowości u Kasiopei"

Telperion, dnia 13.09.2008 o godzinie 21:58

Pojawiła się już pierwsza z obiecywanych aktualizacji.
http://tolkien.com.pl/kasiopea/strony/masz-szlaban-junior.htm
Zajrzyjcie również do działu komiksy…
http://tolkien.com.pl/kasiopea/strony/BIIP_IX_1.htm
Pozdrawiam

Galadhorn, dnia 16.09.2008 o godzinie 23:43

U Kasiopei kolejna aktualizacja. Tak o niej pisze sama Autorka (na forum Hobbitonu):

„Dla zniwelowania małego opóźnienia z zeszłego tygodnia kolejna aktualizacja tym razem pojawia się przed upływem siedmiu dni, a wraz z nią trzy nowości: „Wsiąść do pociągu byle jakiego” („Maeglin i jego matka mogli korzystać ze swobody i jeździć, gdzie chcieli, a najczęściej na skraj puszczy, żeby się nacieszyć blaskiem słońca”) oraz dwa kolejne odcinki „Przypadków Boromira II”, w których nasz młodociany bohater przejmuje inicjatywę i postanawia sam wywiedzieć się w kwestii ‘tajemnych rytuałów’. Zapraszam serdecznie.”

A ja bardzo polecam tę znaną stronę.

Zostaw komentarz